fbpx

Stephon Marbury: płacz zwycięzcy!

11

Stephon Marbury nigdy nie zdobył tytułu mistrzowskiego w NBA, a jego historia bardzo podobna jest do tej, którą zafundował nam Allen Iverson.

Piekielnie szybki, piekielnie atletyczny i uzdolniony ofensywnie streetballer, któremu nie w głowie było układanie się pod zespół. Przez lata jechał na potencjale i tym, co dostał od natury. Jechał grubo i to przez sam środek jezdni: silny, skoczny, błyskawiczny, cross miał jak żyleta i trafiać za trzy seriami też potrafił.

Kiedy jednak zaczęło robić się pod górkę i jasnym stało, że “w pojedynkę” nigdy nie będzie zwycięzcą, a jego boiskowy egoizm i wybuchowy charakter staje kolejnym zespołom na drodze do zrobienia kroku w przód -> Stephon… wytaułował sobie logo własnej firmy na łysej głowie.

Krótko po tym wyleciał z ligi (nie przyjął kontraktu za “minimum dla weterana”) z łatką “zdolny, ale tuman, nie nadaje się do zespołowej koszykówki”.

Traf chciał, że promując swą markę Starbury trafił do Chin, gdzie rzecz jasna przywitano go z otwartymi ramionami. Gwiazdy tego pokroju (swego czasu w NBA potrafił zdobywać 24 punkty i 8 asyst na mecz) w tamtych czasach nie oglądano w CBA czyli chińskiej wersji najlepszej ligi świata.

~~

W Chinach występuje od stycznia 2010 roku. Od sezonu 2011/12 związany jest z Beijing Ducks, którzy pod jego wodzą przez trzy lata zdobywali dwa tytuły mistrzowskie. Po pierwszym triumfie postawiono mu złoty pomnik. Doprawdy nie wiem co zrobią teraz.

W szóstym spotkaniu serii finałowej 37-letni Marbury zaliczył 28 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Po zwycięstwie zawodnik nie mógł opanować łez. I nie zrozumie go ktoś, kto niczego w życiu naprawdę nie pragnął. Piękny obrazek.

Bo w życiu chodzi o to, by odnaleźć swoje miejsce!!!

Ostatnie Wpisy

11 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Flightman
  Odpowiedz

  Grunt polega na tym, że się odnalazł. W NBA sam talent to za mało, zwłaszcza gdy twoje przysposobienie oddala go od laurów i spycha w kąt. Tam nie było miejsca na jego nieposkromione ego. Przynajmniej w chińskiej lidzie jego kariera będzie miała najprawdopodobniej “Happy End”.

  (30)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe pepe291086
  Odpowiedz

  ….. Pamiętam Go za czasów , gdy grał jeszcze w Nba…. Świetny zawodnik, tylko trochę egoistyczny… Ale najważniejsze , że nareszcie odnalazł swoje miejsce…..

  (1)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  @marbury nie było, pamiętam ten ASG chyba najlepszy w historii.
  Murbury własnie taki klasyczny przykład zawodnika, który grał egoistycznie a i tak zdobywał paradoskalnie dużo asyst

  (5)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Jeden z moich ulubionych zawodników. Sto razy bardziej cenię takiego egoistycznego Marburego od jakiegoś lalusiowatego Lebrona. Gościu przynajmniej miał styl i był prawdziwą gwiazdą, nie to co dzisiejsze pseudogwiazdeczki…

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe krossrower
  Odpowiedz

  NIESTETY … ALE TA LIGA JEST MADE IN CHINA – JAKOŚĆ … BYLEJAKOŚĆ – BYĆ MOŻE PŁACZE BO ZDAŁ SOBIE SPRAWĘ, ŻE SPIER…IŁ FINISZ SWOJEJ KARIERY.

  (-2)

Gwiazdy Basketu