fbpx

Tajemnice Luola Denga, zastępcy LeBrona

10

ro

Moi Drodzy, kim jest cichy bohater tegorocznych Heat oraz jakie tajemnice skrywa? Czy można tak po prostu wejść na parkiet i zastąpić LeBrona? Kim jest człowiek, któremu przyjdzie mierzyć się z tą niewdzięczną rolą? Luol Deng pochodzi z południowego Sudanu, mówiąc ściślej: plemienia Dinka.

Dinkowie znani są z niezwykłego wzrostu (pamiętacie śp. Manute Bola mierzącego 231 cm?) koczowniczego trybu życia, obrzezania chłopców dokonywanego rytualnie po 14. roku życia, pasania krów oraz kupowania za nie żon. Zdarza się, że młodzi Dinkowie noszą na głowach zaschnięte odchody swych zwierząt, aby wysłać pannom wyraźny sygnał i powieźć je na pokuszenie kilkaset metrów od wioski…

Nieistotne, tato Luola był politykiem, aby uchronić rodzinę przed wojną domową wysłał ją przez Egipt do Anglii, tam odkryto talent sportowy młodego Denga i tak oto rozpoczęła się jego kariera koszykarza.

Przez dziesięć sezonów reprezentował Chicago Bulls, aż do czasu gdy zespół postanowił odchudzić budżet i posłał swego “syna” do Cleveland. Nienawykły do braku dyscypliny czy samowoli zawodników Deng wśród Cavs wytrzymał trzy miesiące. W przerwie letniej podpisał nowy kontrakt z klubem daleko bardziej profesjonalnym, zarządzanym twardą ręką przez słynnego Pata Rileya.

Wśród kibiców NBA znany z żelaznej kondycji. Przez dwa kolejne sezony był ligowym liderem w liczbie minut spędzanych na parkiecie. Tom Thibodeau zajeżdżał go niczym konia pociągowego. Sudańczyk nie tylko ganiał za najlepszymi strzelcami rywala, ale wobec kontuzji Derricka Rose, stanowił pierwszą opcję ataku Byków. Mało tego, myśl szkoleniowa Thibsa polegała na ciągłym ruchu. Wiecznej pracy, rotowaniu w obronie oraz ścinaniu pod obręcz w ofensywie.

Co prócz genów, stoi za żelazną formą Denga? Wszystkie poniższe urywki pochodzą z okresu wakacyjnego:

1

1

1

ZOBACZ WIĘCEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe dancemix
  Odpowiedz

  jak Wade bedzie gral tak jak kiedys i bedzie liderem i do tego Bosh bedzie gral jak za Toronto, to posiadajac Denga Miami moze niezle namieszac

  (9)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  trudno bedzie grac wade’owi tak jak kiedys poniewaz ma problemy z kolanami, ale oczywiscie chcialbym go zobaczyc w takiej formie jak heat zdobywali pierwsze mistrzostwo

  (1)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Taliman
  Odpowiedz

  WTF. Na pierwszych dwóch filmikach jest trening typowo siłowy całkiem niezwiązany z wytrzymałością, na pozostałych widać ćwiczenia typowo zwiększąjące prędkość maksymalną i przyspieszenie zawodnika, nie widze tu ćwiczeń na wytrzymałość.

  (1)

Gwiazdy Basketu