The Beard Show: James Harden jaja sobie robi, najlepszy strzelec NBA!

31

Dzień dobry. Dziękuję za maile pełne troski wczoraj, jesteśmy z powrotem na antenie. Tylko cztery mecze NBA odbyły się dzisiejszej nocy:

denver nuggets 97 sacramento kings 100 (OT)

Dramatyczna niemoc trzypunktowa gospodarzy w pierwszej połowie (nie pamiętam ile tego było: 1/15?) w czym spora zasługa Denver pozostawiających niemobilnego, pozbawionego energii Jokera pod deską oraz przejmujących wszystkie zasłony na pozycjach 1-4. Dość powiedzieć, że silniejsi fizycznie Nuggets, nie tylko za sprawą rozpalonego w pierwszej kwarcie Gary’ego Harrisa (25 punktów 4/9 zza łuku) w pewnym momencie spotkania przeważali już 17 punktami!

No a potem, gdzieś w połowie czwartej ćwiartki w głowie im zaszumiało od picia i wszystko stanęło. Kings podnieśli poziom intensywności w obronie, to na pewno (Bjelica fighter 10 punktów 12 zbiórek 5 asyst) ale przede wszystkim korzystali z mismatchów. Skoro przeciwnik tak ochoczo zmienia krycie po zasłonie to trzeba to wykorzystać! Do pracy przystąpił utalentowany w kwestii gry 1-na-1, umiejętnie wymuszający faule Harrison Barnes (30 punktów 5 zbiórek 9/10 FT) oraz Buddy Hield, który gdy zobaczył jak mu w końcu piłka do kosza wpada to się odważył w końcu powalczyć i do swej średniej sezonu (21 punktów 7 zbiórek) doszusował.

Nuggets dramat. Podania w trybuny, gdzieś pod nogi, jazda kozłem na pałę, nieudana gra na faul. Jeśli doliczymy dogrywkę, to w ostatnich dwunastu minutach spotkania zdobyli w sumie 10 punktów (słownie: dziesięć). Ostatnia akcja meczu, w której nie potrafili oddać rzutu mając 10 sekund, to tylko wisienka na słabo polukrowanym torcie. Joker musi się fizycznie ogarnąć (7 punktów 10 zbiórek 6 asyst) dziś wyglądał jakby miał zasnąć. Jakby całą noc mecze NBA oglądał. Snuje się po placu, zbiórki mu kradną, w obronie niewydolny całkowicie, podania też niepewne pod presją.

indiana pacers 116 philadelphia 76ers 119

Oba zespoły grały dnia poprzedniego przy czym odradzający się Pacers wyglądali bardziej przekonująco. Do meczu przystępowali legitymując się serią pięciu zwycięstw z rzędu, pewni swego. Sixers co prawda bez kontuzjowanego Josha Richardsona, ale za to “restowany” dzień wcześniej Al Horford był dostępny i pełen energii. No i właśnie, gospodarze zneutralizowali co najlepsze u rywala: Domantas Sabonis nie mógł korzystać z przewagi koszykarskiego IQ i gabarytów, bo jej w tym spotkaniu nie miał. Wychodził do piłki, robił grę, ale ograniczony miał dziś wpływ na wydarzenia. Każdy typer wie, że z Philly nie gra się środkiem. Jeszcze gorzej wypadł Myles Turner: gracz to ciekawy, jego perypetie w NBA zasługują na odrębny tekst, ale dziś go Joel Embiid (32/11/4) z chłopakami wyautował. Obaj środkowi Pacers mieli rekurentny problem z faulami, jak zwykle.

Sytuację ratował obwód: prezydent Malcolm Brogdon (28 punktów 4 zbiórki 6 asyst) oraz pięknie dysponowany strzelecko TJ Warren (29 punktów 11/19 z gry 3/3 zza łuku). Po mocnym otwarciu Philly w pierwszej kwarcie, gra się wyrównała i oba konie jechały łeb w łeb. Ścisła końcówka to popis Bena Simmonsa (15/6/13). Nie doceniamy jakości defensywnej tego zawodnika. Nie będę może opowiadał, napiszę tylko: jak można zaliczyć 3 przechwyty w ostatnie piętnaście sekund? Nie wiem, ale najwyraźniej można.

atlanta hawks 111 houston rockets 158

W zapowiedzi meczu napisałem:

Wspólnie z kolegami typerami pomyliliśmy się o dziesięć na niekorzyść zawodnika, hehe. Harden w czasie 31 minut zdobył 60 punktów trafiając 16 z 24 rzutów, 8 z 14 prób trzypunktowych oraz 20/23 rzuty wolne! ATL bezradni całkowicie, ukierunkowani ofensywnie trafili na mistrza w swoim fachu. Gospodarze odjechali już w pierwszej kwarcie za sprawą zespołowości i energii. Reszta to koncert Brodatego, który całą czwartą kwartę przesiedział na ławce rezerwowych (!) Jest trzecim graczem w ostatnich 25 sezonach, który zaliczył sześćdziesiątkę w trzy kwarty. Wcześniej tej sztuki dokonywali Kobe Bryant (2005 rok) oraz Klay Thompson (2016). Jak mówię, na koniec sezonu jego średnia punktowa będzie miała czwórkę z przodu, niebywałe.

charlotte hornets 96 milwaukee bucks 137

Nie licząc desperackiej, trzypunktowej szarży Szerszeni na początku drugiej odsłony (Graham + Rozier 43 punkty 9 trojek) oglądaliśmy typowe lanie po dupie, czyli pogrom Milwaukee w każdej kolejnej kwarcie. Główne postaci spędziły na placu po 20 minut, więcej nie musieli bo gospodarzom siedziało dziś wszystko: 20/44 zza łuku 41 asyst, a do tego 34 punkty zdobyte z kontrataków.