Tim Duncan: 30 punktów, 12 zbiórek, 5 bloków

5

cleveland @ san antonio

Goście z miernym bilansem 22-43 przyjechali do San Antonio bez dwójki swych najlepszych graczy: błyskotliwego rozgrywającego Kyrie Irvinga (kontuzja barku) oraz czołowego zbierającego ligi Andersona Varejao (wysięk krwi do płuc).

Gospodarze z najlepszym bilansem po zachodniej stronie NBA 50-16, od kilkunastu dni występują bez swojego lidera, wczesnego kandydata do nagrody MVP: Tony Parkera.

I choć każdy kibic wie, że Spurs to zdecydowanie więcej, niż zespół jednej gwiazdy, a wynik spotkania wydawał się być z góry przesądzony, warto zwrócić uwagę na wczorajsze wydarzenia na parkiecie. Kiedy Cavs wrzucili podopiecznym Gregga Popovicha 30 punktów w samej tylko pierwszej kwarcie, ten mało nie zapluł sobie garnituru. Nie zwycięstwo było w tym meczu istotne, ale styl gry.

Pop był tak wściekły i pochłonięty staraniami chłopaków w obronie, że kiedy na 6:33 przed końcem drugiej kwarty sędziowie odgwizdali absurdalny faul w ataku Borisa Diaw, zagotował się i wkroczył na parkiet… z którego musiał szybko zejść prosto do szatni…

Goście przez trzy kwarty zdobyli 90 punktów: dla klubu z San Antonio, który w oparciu o defensywę zdobył cztery mistrzowskie tytuły oraz aspiruje do kolejnego w tym sezonie, tego rodzaju wynik jest nie do zaakceptowania.

Musimy odzyskać formę i grać lepiej. Playoffs są tuż za rogiem, zostało 15 meczów, a nam idzie gorzej niż na początku sezonu. Musimy pokonać tę obniżkę formy. (Manu Ginobili)

`

Powtarzam im to od 2.5 tygodnia, ale nie przynosi to rezultatów. Muszę nauczyć się chyba nowego języka. Jestem bardzo niezadowolony z naszej egzekucji w obronie w ciągu ostatnich trzech tygodni. Po tym jak z drużyny przeciętnej defensywnie staliśmy się czołową dwójką czy trójką najlepiej broniących ekip ligi, teraz wygląda jakbyśmy zdecydowali wszystko to wyrzucić do kosza. Jestem naprawdę przejęty i zawiedziony naszą postawą.  (Gregg Popovich)

1

Obrona nie wygląda dobrze, choć nie wiem dlaczego. Myślę, że wkładamy w nią sporo wysiłku, gramy twardo. Po prostu pozwalamy na zbyt wiele wjazdów prosto pod kosz. Musimy znaleźć na to jakiś sposób. (Tim Duncan)