fbpx

Zobacz w jaki sposób utrzymują formę na siłowni zawodnicy Miami Heat

11

Niniejszym prezentujemy trening, który gracze dwukrotnych mistrzów NBA Miami Heat wykonują w trakcie serii wyjazdowych.

Cel jest jasny: wzmocnić luki w pancerzu i możliwie najlepiej zabezpieczyć dolne części ciała przed kontuzją.

Kiedy nie ćwiczysz regularnie wszystkich partii mięśniowych często zdarza się, że poszczególne ścięgna czy stawy masz po prostu słabe. Idąc dalej, przy odrobinie wysiłku niektóre partie Twojego ciała szybko słabną, chorują, wręcz przestają pracować, a ich anatomiczne funkcje muszą przejąć inne, które w ten sposób ulegają przeciążeniu albo (tfu, tfu) zerwaniu.

Na przykład, kiedy dupkę masz tłustą i niewyćwiczoną, w końcu zdecydujesz się zejść z kanapy i pójść na boisko – cały ciężar podczas zmiany kierunku czy zatrzymania zamiast rozkładać się na biodra, tyłek, uda… przejmie staw kolanowy, a stąd prosta droga do urazu.

Trening ma też zbawienny wpływ na układ krążenia i płuca. Super sprawa gdy masz mało czasu, niewiele sprzętu, ale chcesz utrzymać formę. Bez zbędnego przedłużania, przyjrzyjcie się jak wzmacniają się Heat. Enjoy!

https://www.youtube.com/watch?v=68245188

Ostatnie Wpisy

11 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Teo.
  Odpowiedz

  Same znane ćwiczenia, nic nowego 😉

  @rafraz Ciężar sam dobierasz, na początek kettle 12kg myślę, że w zupełności wystarczą do tych ćwiczeń (ja tak zaczynałem).

  (1)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe luki29
  Odpowiedz

  @DD
  w momencie publikacji byli już 3-krotnymi mistrzami, niektórzy z nich zdobyli 1 raz tytuł mistrza jak Chris Andersen, niektórzy 2 raz, niektórzy 3 ale wszyscy są graczami trzykrotnych mistrzów NBA Miami Heat (jako organizacji)

  (1)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Zeb
  Odpowiedz

  Ale skoro nic nowego i inne drużyny idą tą samą drogą to właśnie znaczy, że ćwiczenia są dobre i należy iść tą drogą…Jakieś krótkie czasy dla tych deseczek… no chyba, że to w minutach 😉

  (0)

Gwiazdy Basketu