Trzynaście zwycięstw z rzędu Atlanty Hawks!

Trzynaście zwycięstw z rzędu!
27. wygrana w ostatnich 29 meczach!!
9-2 przeciwko zespołom zachodniej konferencji!!!
Na rozkładzie cała elita ligi (Bulls, Memphis, Portland, Dallas, Houston, Cavs, Clippers)

Święto imienia Martina Luther Kinga sprawiło, że drużynom przyszło grać w porze przedobiedniej. Pierwsza kwarta to pokaz nieskuteczności i braku rytmu, nie dziwię się jeśli część z Was przełączyła się na inny kanał. Punktów jak na lekarstwo (16:12) niedokładność, podkoszowi nabijający zbiórki.

Gospodarze jak zwykle perfekcyjnie przygotowani, zastawiający pułapki na Jenningsa, sprytnie odpuszczający drugoroczniaka Caldwella-Pope’a na obwodzie, oddelegowujący momentami trzech graczy do krycia pick-and-rolla na szczycie boiska, umyślnie faulujący Drummonda. Wszystko zmierzające do tego by wybić rywala z rytmu ofensywnego. Nie bez przyczyny ATL są zespołem, który traci średnio najmniej punktów w lidze (96.3)

Atak? 37 trafień z gry przy 31 asystach, czytaj: sto procent zespołowości. Każdy zawodnik stanowi zagrożenie poza polem trzech sekund, nie sposób na krok odstąpić Kyle’a Korvera na obwodzie, ani go podwoić, co ostatecznie zapewnia masę miejsca dla podkoszowych na manewry. A propos Korvera. Facet zalicza HISTORYCZNY sezon, jeszcze nikt przed nim nie notował 50% skuteczności z gry, 50% zza łuku i 90% z linii rzutów wolnych!

kor

Byli już gracze, którzy notowali sezony na poziomie 50-40-90, ale prawie 55% za trzy? Niesłychane!

Larry Bird (1987, 1988)
Mark Price (1989)
Reggie Miller (1994)
Steve Nash (2006, 2008, 2009, 2010)
Dirk Nowitzki (2007)
Kevin Durant (2013)

Kyle może rzucać kiedy tylko chce. Choćby z szatni. Ma ode mnie zielone światło [Mike Budenholzer]

1

Najlepsze jest to, że Hawks pozwolili wczoraj rywalom na 20 zbiórek w ataku, a i tak wygrali dwucyfrową różnicą. Zamiast pozwalać Andre Drummondowi na dobitki, faulowali go bez piłki w trzeciej kwarcie. Ostatecznie, skuteczność 3/12 osobistych zmusiła Stana Van Gundy do ściągnięcia Andre z parkietu.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

11 comments

1. Odpowiedz

Korver mistrz… Nie tak dawno temu mówiło się, że jedyne co umie to rzucać i to głównie w sytuacji catch&shoot. No cóż, nie sposób się nie zgodzić, z tym że w tym “jedynierzucaniu” stał się mistrzem nad mistrzami. Życzę mu, aby utrzymał tę rekordową skuteczność do końca sezonu i może poprawił jeszcze swój własny rekord liczby meczów z rzędu z trafioną conajmniej jedną trójką 🙂

Go MIAMI!

(26)

Nareszcie doczekałem się tak zespołowej drużyny we wschodniej konferencji.. Hawks grają składnie , nie forsują gry , tempo jest dopasowane do do sytuacji panującej na parkiecie, każdy zawodnik stanowi zagrożenie rzutem na atakowanej połowie, nie popełniają głupich strat, grają miło dla oka , wymienność podań i rotacje noo coś pięknego.. Trzymam kciuki za Atlante..

(25)

Trener Hawks – Mike Budenholzer i trener Warriors – Steve Kerr, siedzieli kiedyś na stołku obok Popovicha w San Antonio, a teraz prowadzą drużyny grające najbardziej zespołowo w lidze. Przypadek?

(30)

TV kłamie 😛

Było parę przypadków sezonów 50-50-90. Biorąc pod uwagę zawodników, którzy odgrywali jakieś tam role w zespole i grali więcej niż 20 minut na mecz to zostaje nam z tych kilku przypadków tylko Steve Kerr (sezon 95-96) i właśnie Korver w tym sezonie. Oczywiście nie umniejsza to zasług Korvera 🙂

(5)

Warto dodać, że Korver jest na jak najlepszej drodze by pobić swój rekord skuteczności za 3 w sezonie, a rzuca niemal 3 razy więcej trójek niż w tamtym rekordowym sezonie. 🙂

@sadfsz, takie sezony są zaliczane jako “legit” tylko jeśli w każdej kategorii klasyfikujesz się do rankingów. No bo co to za wyczyn rzucać 90% z osobistych, jak oddajesz po np. 0.5 osobistego na mecz czy rzucać 50% za 3 jak oddajesz 0.5 trójki na mecz.

Jak to mówili komentatorzy w tym meczu “An inch of space is like a mile for Kyle Korver” i “KCP just turned his head and it was enough for Korver” 😛 Jedyne do czego bym się przyczepił do Atlanty to że trochę za bardzo forsują trójki, mimo że skład mają taki, że i w pomalowanym mogą namieszać, co zresztą było widać. W ogóle, Detroit trzymało się blisko dopóki obu drużynom nie wpadało. Na 5 minut przed końcem kwarty było 43-23 w zbiórkach na korzyść Pistons i trzymali się blisko, od tego momentu obie drużyny zbierały po równo i skończyło się dosyć komfortowym zwycięstwem Hawks. Hawksi muszą tylko popracować nad zbiórkami w obronie bo z tym jest trochę cienko. Zbiórki w ataku to wiadomo, taktyka Popa, więc nie ma co oczekiwać, że będą zbierać dużo na atakowanej. 😉 Poza tym, uważam że przydałby im się inny point guard na ławkę. Schroedera bardzo lubię, ale Hawksom przydałby się point guard, który gra inaczej niż Teague tak żeby drużyna byłą bardziej uniwersalna, bo Schroeder to praktycznie kopia Teague’a, i przy starciu z drużyną z naprawdę dobrym trenerem Hawksi mogą się tym zachłysnąć.

(2)
  6. Array ( [0] => subscriber )

A tyle drużyn nie wiedziało, jak sobie poradzić z Detroit.

Jak wybierałem piątki do ASG, przez ostatnie 3 tygodnie brałem w ślepo Horforda, nawet nie wiedziałem, że trzaska 84% z gry w tym tygodniu. Kozak. Do tego biorąc pod uwagę mocno przeciętną głębię na skrzydłach na Wschodzie, Korver może się zmieścić na ławce All-Star Game. Dla jednego z duetu Millsap-Horford miejsce czeka, pytanie brzmi, czy trenerzy pójdą po rozum do głowy i wsadzą drugiego Jastrzębia. Powinni.

Mimo to mam dziwne przeczucie, że Hawks dostaną taki matchup w drugiej rundzie playoffs, że im kompletnie nie podejdzie i przegrają przez sędziowanie albo coś (na chwilę obecną rozstrojeni Bulls lub Cavs, więc tak, może tak się skończyć).

(0)

@asdf

tak, zdaje sobie sprawe ze to nic takiego rzucać 90 % z linii jak rzucales 0,9 osobistego na mecz, dlatego własnie zaznaczyłęm w komentarzu: “Biorąc pod uwagę zawodników, którzy odgrywali jakieś tam role w zespole i grali więcej niż 20 minut na mecz”