fbpx

Tyson Chandler wraca do Dallas, Phil Jackson robi porządki w NYK

14

Tym razem to oficjalne, potwierdzone informacje. Tyson Chandler wraca do Dallas, Phil Jackson przebudowuje ekipę. Kto wygrał, a kto przegrał na tej wymianie? Przekonajmy się!

aw

4

Kto

Skład ekipy Dallas Mavericks zasilają:

* Tyson Chandler
* Raymond Felton

W zamian New York Knicks otrzymują:

* Samuel Dalembert
* Jose Calderon
* Wayne Ellington
* Shane Larkin
* 34. i 51. pick dzisiejszego draftu

Reakcje

Na pierwszy, oficjalny transfer tegorocznego offseason należy spoglądać z różnych perspektyw. Wiemy jedno, Philowi Jacksonowi nie podobały się jedno-wymiarowość i wysokość kontraktu Tysona Chandlera (14.5 mln dolarów za ostatni sezon). Bo choć obrońcą i zbierającym wciąż jest świetnym, ofensywnie jego obecność przynosiła więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza w parze ze Stoudemire’m. O wypalonym zawodowo, walczącym z nadwagą i problemami natury prawnej Feltonie nie wspomnę. Nie nadawał się do “trójkątów”, stracił szybkość, nie potrafi rzucać i od początku wiadomym było, że “poleci”.

Tako rzecz Zen Master:

Kontynuujemy przygodę, która umocni nasz zespół w tym i kolejnych sezonach. Tym transferem dodaliśmy zawodników, którzy pasują do naszego systemu, a zarazem zachowaliśmy finansową elastyczność. Pragnę podziękować Raymondowi i Tysonowi za czas i trudy poświęcone dla organizacji Knicks w ostatnich latach.

1

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Qcz
  Odpowiedz

  Dopóki Amare i Bargniani czyszcą budżet nikomu się NYK nie spodoba, aczkolwiek pierwszy krok do przebudowy zrobiony, i to całkiem sensowny

  (13)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  Natomiast Asik do Pelicans, jeszcze tylko rakiety Lina pchną i będzie cap space na kolejnego All-Stara. Jeśli im się nie uda, chcą walczyć o Lowryego. Zobaczymy.

  (8)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe pawel_ti
  Odpowiedz

  A mi się wydaję ,że PJax będzię próbował wykupić jakieś wyższe picki w zamian za graczy których knicks otrzymają w ramach tego dealu + owe picki od Mavs. Mimo wszystko ciesze się ,że ktoś robi porządki w szatni Knicks. GO NYK!

  (12)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BartekCELT
  Odpowiedz

  Albo mi się wydaje,albo Mavs dali się zrobić w jajo.Okej mają Chandlera,ale Calderon,Dalembert i pozostali opuścili ekipę..Zdecydowanie korzystny ruch dla Knicks.Magia Zen już działa 😉
  Pozdrawiam 🙂

  (-1)

Gwiazdy Basketu