fbpx

USA przed meczem z Brazylią, czy zbyt duże dłonie utrudniają rzuty osobiste, blok głową?!

15

Sobotni ranek. Jedziemy.

#Ice Bucket Challenge

Świat opanowała moda na polewanie się zimną wodą. Nawet właściciel fejsbuka Mark Zuckerberg wylał na siebie wiaderko. Nie inaczej na zgrupowaniu Team USA:

No dobrze, głupoty na bok. Dziś sparing z Brazylią, w której składzie występują m.in. Leandro Barbossa, Tiago Splitter, Anderson Varejao czy Nene Hilario. Myślicie, że będzie to dla Amerykanów łatwa przeprawa?

Mike Krzyzewski nie kryje rozczarowania m.in. późną rezygnacją KD:

Myślę, że zaliczyliśmy przyzwoity obóz, choć mogło być znaczniej lepiej. KD nie był tak zaangażowany, jak miało to miejsce wcześniej, ale prosiłem go o objęcie przywództwa i starał się, zwłaszcza po tym jak kontuzji doznał Paul George. Po meczu w Las Vegas przewodził ekipie w szatni, pocieszał. A potem nagle zrezygnował. To było nieoczekiwane (…) gdybyśmy wiedzieli wcześniej, zaprosilibyśmy na obóz kogo innego.

1

#Co się dzieje z Durantem? Dlaczego zrezygnował

A także, jak się robi wielki biznesy za wielką wodą. Jak wiecie, bieżący kontrakt KD z koncernem Nike wygasa 30 września, tj. dzień przed rozpoczęciem obozów przygotowawczych NBA do przyszłego sezonu.

W zeszłym tygodniu długonogi Kevin gościł w siedzibie marki UnderArmour, którzy zgodnie z doniesieniami zaproponowali mu 10-letnią umowę o niebagatelnej wartości 325 milionów USD. Mówi się także o tym, że gdzieś pomiędzy Nike i UA łeb swój pcha marka adidas.

Wyjaśnijmy, Durant jest związany z Nike od początku swej zawodowej kariery. Nike ma bliskie relacje biznesowe z organizacją pt. USA Basketball oraz FIBA stąd pewnego rodzaju dyskomfortem podczas objazdówki po świecie z Team USA mogłoby być dla KD podróżowanie w jednym samolocie/ autobusie z przedstawicielami Nike.

Myślę, że rezygnacja z kadry, oprócz oczywistego zmęczenia psychicznego mogła być podyktowana względami finansowymi. Odmowa udziału w wydarzeniu de facto sponsorowanym przez Nike zdecydowanie jest częścią negocjacji. Odnoszę wrażenie, że ani sam KD ani jego agent (Jay-Z) nie chcą opuszczać stajni Nike, ale ci będą musieli naprawdę się postarać ($$$) by owe status quo utrzymać.

Przy okazji, podobno w Las Vegas widziano Duranta przy stole do Black Jacka z wysoko postawionym działaczem Nike, niejakim Lynnem Merrittem. Tak sobie myślę, oby tylko późna rezygnacja (wyobraźcie sobie ewentualną porażkę Team USA podczas MŚ) nie odbiła się Durantowi czkawką.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Koszulki KD powinny płonąć w gescie patriotycznego potępienia dla kogoś kto w takim momencie rezygnuje. Rozumiem odrazu powiedzieć że się nie bierze udziału. Ale nie w środku zgrupowania.

  Wstyd KD. Na zawsze będziesz tylko MVP sezonu regularnego. Nic wiecej.

  (17)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe przecinak
  Odpowiedz

  KD zachował się beznadziejnie i nikt go nie krytykuje. Mógł od razu powiedzieć, że nie gra a nie przed samymi mistrzostwami… Już sobie wyobrażam co by było gdyby tak się Lebron zachował…

  (7)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe bad_dogg
  Odpowiedz

  gregory, z tymże LeBron wykupiłby 2 godziny w międzynarodowej stacji, zorganizował koncert, piknik i odwiedził pobliski dom starców żeby to ogłosić 😉

  (3)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  co do tych osobistych, to na dwoje babka wróżyła, moim zdaniem bardziej niż o dłonie chodzi o koordynację ruchową, która często u graczy wyższych jest gorsza niż u tych niższych. wysocy gracze ogólnie mają gorszy rzut, choć oczywiście są wśród nich wyjątki (Sabonis, Garnett, Nowitzki czy Yao Ming siepający z osobistych na 83% z kariery). Co do Howarda to u niego koordynacja jest, ale psychika jak u dziecka, na tej fotce widać, że na treningach wolne rzucał dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze:
  http://ballislife.com/wp-content/uploads/2013/03/kIdaI12.jpg

  (5)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe NYK_fan91
  Odpowiedz

  Dlatego nigdy nie lubiłem Duranta. To chłopiec, a nie koszykarz. Podobnie LeBron… Jeden podejmuje decyzje, które pozostawię bez komentarza, a drugi potrzebuje BIG FOUR, zeby co kowliek ugrać… Nie to, co MJ, albo nawet Kobe (którego też nie lubię, choć z innych powodów)…

  (-6)

Gwiazdy Basketu