Wojna nerwów na Zachodzie, Grizzlies odcinają tlen KD i spółce

8

oklahoma @ memphis

Jak dla mnie kandydat do finału konferencji zachodniej, ale co ja tam wiem. Nie doceniacie obrony Marca Gasola, facet nie blokuje, ani nie zbiera masy rzutów, ale zachować się pod bronioną tablicą czy zastawić penetrującego rywala potrafi znakomicie. Zach Randolph to już legenda, ma łapska sprawniejsze niż azjatycki gracz ping-pongowy, a od kiedy do zespołu dołączył Tayshaun Prince, defensywny charakter zespołu z Memphis dostał jeszcze większego sznytu.

Memphis stopuje ataki OKC na półdystansie, Gasol kontestuje rzuty Duranta po zasłonie, a pod atakowaną tablicą Grizz są mocniejsi niż ktokolwiek w lidze. Kiedy wpada im rzut zza łuku jak dla mnie są mistrzowską ekipą. Niestety, są nieco ograniczeni ofensywnie, stąd takie, a nie inne wyniki.

Zagotował się na początku spotkania Russell Westbrook, nie podobała mu się twarda zasłona Gasola, w związku z czym pcha Hiszpana momentalnie stając się najbardziej znienawidzonym w tym momencie człowiekiem w Memphis. Kryje go Tony Allen, moim zdaniem obok Andre Iguodali, Avery Bradleya i Kawhi Leonarda jeden z najlepszych obrońców na piłce w NBA. Nie jest łatwo gościom dochodzić do pozycji rzutowych w pierwszej kwarcie, nie mówiąc już o zdobywaniu punktów, pięknie ogląda się rotacje Niedźwiadków. Thunder to kolejna rozbuchana ofensywa (106 punktów zdobywanych średnio w meczu), którą gospodarze zamierzają zatrzymać na 80 punktach. Można więc powiedzieć, że gra toczy się pod ich dyktando. Po dziesięciu minutach spotkania, OKC mają na koncie całe 9 punktów!

W odpowiedzi Thunder skupili się na grającym tyłem do kosza Randolphie, który ma problemy z oddaniem piłki przy podwojeniach, a nawet potrojeniach. Kevinowie Martin i Durant atakują obręcz wymuszając faule, a wynik z wolna się wyrównuje. Do połowy 44-38 prowadzą gospodarze.