fbpx

Zła wiadomość dla wszystkich liczących na cuda Zen Mastera

15

Phil Jackson a.k.a. Zen Master nie ma ochoty na powrót do zawodu szkoleniowca. W swojej bogatej karierze aż jedenaście razy sięgał po tytuł mistrzowski jako trener, zarobił wystarczającą ilość pieniędzy, borykał z największymi osobowościami ligi (Jordan, O’neal, Bryant, Rodman) ma 67 lat (wiek emerytalny nawet w Polsce) właśnie zaręczył się ze swą długoletnią partnerką Jeanie Buss, od zawsze wiadomo, że ma problemy zdrowotne (facet ma wymienione oba biodra!) preferuje krajobraz swej farmy: ciszę, spokój i momenty zadumy. Innymi słowy, nie śpieszno mu do powrotu. My również nie spodziewamy się ujrzeć go znowu na ławce trenerskiej.

I choć właściciel Brooklyn Nets rosyjski miliarder Mikhail Prokhorov zapowiada, że gotów jest rzucić w kierunku Jacksona kwotę niespotykaną do tej pory w sporcie zawodowym, Jax jest człowiekiem na tyle niekonwencjonalnym i lojalnym wobec własnych postanowień, iż gotów odrzucić nawet najbardziej niebotyczną propozycję. Poza tym, od czasu objęcia drużyny przez PJ Carlesimo zespół notuje bilans 6-1, a więc może podobnie jak w Knicks w przypadku Mike’a Woodsona, tymczasowy trener zostanie na stałe? Mówi Jackson:

Nie planuję nigdy więcej uprawiać zawodu szkoleniowca.

1

Trzymaj się Phil! Dla wszystkich ciekawych historii tego wyjątkowego człowieka polecamy poniższe video:

https://www.youtube.com/watch?v=AH2b6dzNzbM

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  był gotów podjać prace w Lakers jeszcze nie dawno wiec niech nie pierdzieli mi tu głupot-wróci, juz to mówiłem nie wiem, czy w tym czy w nastepnym. Jak to sie mowi “nigdy nie mów nigdy”;)

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe iZ
  Odpowiedz

  Nie jestem fanem OKC, ale wydaje mi się, że tej drużynie do zdobywania seryjnie pierścieni przez najbliższą dekadę brakuje właśnie Zen Master’a… lub ewentualnie J.Sloan’a.

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe luki29
  Odpowiedz

  dla kogoś kto ma tyle kasy pieniądze to nie wszystko a że jest już w sędziwym wieku po co mu stres i użeranie się? jeszcze dostanie zawału, jemu na pewno nie żal tych pieniędzy

  (0)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mike9204
  Odpowiedz

  @miły

  jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale z tego co pamiętam to Zen Master zakończył kariere po przegraniu playoffs 0-4 z Mavs, więc nie wiem skąd ta teza ;p

  (0)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe tomtom
  Odpowiedz

  Też bym nie wrócił. Jako trener osiągnął wszystko co mógł, a nawet więcej 😉 Kasy wystarczy jeszcze dla następnego pokolenia, po co na starość użerać się z władzami robiącymi z ligi szopkę, z władzami klubu, młodymi niereformowalnym czasem zawodnikami itp. Oczywiście lepiej leżeć sobie w spokoju i ciszy na hamaku z dobrą książką i jointem. High five Phil !

  (0)

Gwiazdy Basketu