Zwycięstwo Denver, ambitnie walczącym Celtics nie starczyło karabinów

10

boston @ denver

ON YOUR FEET nakazuje transparent na płycie boiska. Dzisiaj Nuggets spróbują odwdzięczyć się Bostonowi za ostatnią porażkę odniesioną po trzech dogrywkach. Oba zespoły wypoczęte jak nigdy po przerwie na All-Star Game. “Iggy” Andre Iguodala wyjątkowo napompowany, nareszcie miał możliwość odbycia kilku solidnych treningów na siłowni.

Odkąd z powodu kontuzji ze składu Celtics wypadł Rajon Rondo, styl Bostonu stał się dużo szybszy, chłopaki próbują biegać do kontry oraz atakować obręcz. Problemem w dniu dzisiejszym może być jednak zbiórka. Nuggets są najlepsi w lidze na tablicach, a na dodatek we własnej hali nie zwykli przegrywać.

Początek meczu należy do lepiej dysponowanych gości, mają więcej energii, kolektywnie walczą o zbiórkę, a Kevin Garnett spokojnie radzi sobie z Kennethem Fariedem (dla którego KG był idolem z dzieciństwa). Pytanie na ile wystarczy im energii, Denver grają spokojnie, a ich powrót do obrony jest szybszy niż chińczyk z tasakiem w ręku. Szybkością imponuje agresywny Avery Bradley, mija pierwszą linię obrony i ładuje się pod kosz. Paradoksalnie nieobecność RR może korzystnie wpłynąć na jego indywidualny rozwój. Rondo lubił jednak potrzymać piłkę w ręku. Przyzwyczajenia zupełnie jak u Kobe 😉

W drugiej kwarcie, już kiedy zaczynała rozkręcać się ofensywna maszynka gospodarzy, kilka profesorskich zagrań Jasona Terry uwalnia  atak Celtics. Przyjezdni dzielą się piłką jak żadna drużyna w lidze, prowadzą 3-4 koszami, a KG wciąż jest jednym z najlepszych wysokich obrońców ligi: aktywnym, sprawnym, długim i zdecydowanym.

Ty Lawson jest jak torpeda, kiedy uda mu się wyprzedzić obrońcę choć o krok, niemal zawsze kończy wejście punktami. Kilka skutecznych akcji i Denver wyrównują, Doc Rivers zmuszony jest poprosić o czas. Efekt: wpadają rzuty z odchylenia Garnetta, a w obronie jeszcze więcej intensywności prezentują goście. Miło patrzeć na ambitnie walczący Boston, do przerwy prowadzą 1 punktem.