83-punktowe zwycięstwo USA, Krzyżewski przeprasza

33

Team USA 156 – Nigeria 73
Obręcze w świeżo wybudowanym Olympic Park na pewno są do wymiany. Z resztą, po co zdobywać dwa, skoro możesz zdobyć trzy punkty? Jak inaczej wyjaśnić 29 celnych rzutów z dystansu USA, 49-punktową pierwszą kwartę oraz 83-punktową wygraną, najwyższą w historii igrzysk olimpijskich? Spodziewam się też usprawiedliwienia od Carmelo Anthony, jak można zaliczyć 37 punktów w 14 minut!!! Mike Krzyżewski serdecznie przeprosił swojego oponenta, trenera reprezentacji Nigerii. Tego rodzaju lanie może pozostawić trwałe skutki na psychice graczy.

Najlepsze jest jednak to, że w ostatniej części Amerykanie sami przestali biegać do kontry. Zamiast dalej naciskać, postawili strefę, w innym przypadku rezultat mógł być jeszcze wyższy. Następne spotkanie już w sobotę przeciwko drużynie narodowej Litwy. Trudno nie być optymistą na miejscu coacha K. bowiem najgroźniejszy rywal -> Hiszpanie ledwie wymęczyli zwycięstwo (79-78) nad gospodarzami igrzysk, wśród których jedynym wyróżniającym się graczem był/jest Luol Deng. Drudzy w kolejce do zbicia Amerykanów Brazylijczycy przegrali z Rosją 74-75, a reprezentacja Argentyny po pierwszej połowie remisowała 40-40 w meczu z Tunezją.