Adelman na skraju zawału, Bulls mocni, OKC wali do przodu

4

Pacers @ Bulls 72-92

Pamiętacie wściekłą rywalizację tych drużyn w ubiegłorocznych playoffs? Pamiętacie jak pod koniec stycznia goście wygrali w Chicago pięcioma punktami, odsyłając w niepamięć zerowe konto porażek Bulls u siebie? Mówią, że zemsta smakuje najlepiej, gdy jest serwowana na zimno. D-Rose i spółka długo czekali z wyborem odpowiedniego momentu by zrewanżować się Pacers. Zaatakowali w trzeciej kwarcie, podkręcili tempo i zacieśnili obronę wypunktowując gości 33 do 13. Rywale zostali zdeklasowani, aż żal było patrzeć. Przegrali walkę na tablicach 32 do 60!!! W efekcie Rose nie musiał wcale wypruwać sobie żył (13 punktów, 9 asyst). Roy Hibbert, czyli podkoszowy meczu gwiazd, przeciwko największemu rywalowi zdobył dwa punkty. Niecały miesiąc temu, z niewytłumaczalnych dla nas powodów trenerzy stwierdzili, że Hibbert zasługuje na ASG, a tacy na przykład Josh Smith czy Rajon Rondo – nie zasługują. Myślę, że zarówno jeden jak i drugi powalczyliby nieco bardziej zeszłej nocy. Czy ktoś wie co dzieje się z Ripem Hamiltonem? Zdaje się, że tym razem uszkodził sobie ramię po błaho wyglądającym zderzeniu z Paulem Georgem. Czy można być jeszcze bardziej kruchym? Rip jest w tym sezonie jak dietetyczne ciasteczko na chudym mleczku.

[vsw id=”qgHO_9X5Dic” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Clippers @ Wolves 94-95

Czytaliście wczoraj? Coach Rick Adelman o mały włos znów by się przekręcił. Wcześniej “Łebster” Martell, a teraz Derrick Williams. Prowadząc trzema punktami w końcowych sekundach, jak można było sfaulować CP3 przy rzucie za trzy? Na szczęście dla gospodarzy Paulowi zabrakło powera w nogach by dorzucić ostatnią próbę, dzięki czemu Wolves wyrwali zwycięstwo. Był to pojedynek dwóch silnych-skrzydłowych. Blake Griffin był świetny (26 punktów, 12 zbiórek) jednak Kevin Love był doskonały (39 punktów, 17 zbiórek, 5 trójek). Z drugiej strony kompletnie zawiedli gracze obwodowi: JJ Barea i Caron Butler – obaj nie zdobyli w tym meczu żadnego punktu.

[vsw id=”5_g5MnAe5XY” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Mavs @ Thunder 91-95

KD, Westbrook i Harden zdobyli łącznie 62 punkty i choć żaden z nich nie grał jakoś rewelacyjnie – cały czas szli do przodu. W końcówce podpalił się “Big Bad German” wrzucając trzy triple. Jednak po raz kolejny w tym sezonie OKC nie stracili zimnej krwi pod koniec i dzięki solidnej obronie i skutecznie wykonywanym rzutom wolnym – dowieźli zwycięstwo. Po meczu Nowitzki (27 punktów) zwracał uwagę na dysproporcję w liczbie rzutów osobistych, która wyniosła 33-10 na korzyść Thunder, ale jak sam skwitował: “tak to już jest na wyjeździe”. Trzeba przyznać, że Mavs trochę zagubili się w końcówce i jeżeli mielibyśmy wskazać jeden element, w którym ubiegłoroczni mistrzowie zanotowali największy regres – byłoby to właśnie poukładanie i spokój w kluczowych momentach. W tym aspekcie cokolwiek Mavs zgubili – Thunder znaleźli. Dlatego są obecnie najlepszą drużyną na Zachodzie NBA.