Chicago miażdżą na tablicach kolejnych rywali, mecz roku Kapitana Kirka

10

golden state @ chicago

Pojedynek dwóch all-stars: Joakim Noah staje dziś przeciwko Davida Lee. Obaj gracze to wychowankowie uniwersytetu Floryda. Dużo biegają, doskonale podają, deficyt warunków fizycznych nadrabiając aktywnością i inteligencją boiskową. To już taki model gracza podkoszowego XXI wieku.

Pojedynek dwóch różnych stylów, goście za sprawą ogromnie utalentowanego ofensywnie obwodu oddają masę strzałów zza łuku, gospodarze tymczasem cały atak opierają na grze skrzydeł oraz ścięciach na kosz. Można powiedzieć, że wszelkie przewagi na jednej połowie zespoły odrabiają na połowie przeciwnej. Chicago lepiej broni zespołowo, ale ofensywnie nie może iść na pojedynek rzutowy ze Stephem Curry i spółką.

Szybko zaczęli gospodarze, ale powiem Wam jedno: Steph Curry równa się Reggie Miller nowej generacji. Daj mu sekundę przewagi, a zobaczysz miękka kiść i trójkę w twarz.

Bulls narzucili gościom swój styl, rządzą na tablicach, spychają Warriors na obwód oraz zmuszają do oddawania trudnych rzutów. GSW nie pomagają sprawie, grają nerwowo i chaotycznie, brak im cierpliwości w ataku. Jakby zagubili się między chęcią przyspieszenia tempa, a egzekucją zagrywek. Wynik po pierwszej kwarcie 31-13!

Carlos Boozer niszczy system. Trafia z odchylenia, z dwutaktu, lewą i prawą ręką. To zdecydowanie jego najlepszy sezon od czasów gry w Utah. Zastanawiające jak facet potrafi się zmotywować w ostatnim roku kontraktu…