Chris Bosh, Ray Allen oraz kurek trójek Miami

27

Wielkie strzelanie w Miami. George Karl wymyślił, że skoro Heat brakowało energii przeciwko Knicks, jeżeli jego zawodnicy przyśpieszą grę, uciekną mistrzom. Iguodala zasuwa po parkiecie jak zawsze, w obronie staje przeciwko D-Wade’a.

KABOOM = celny rzut za trzy Miami.

Shane Battier przyczajony w rogu jak zawsze, ręce wyciągnięte do podania: Kaboom i jeszcze raz: KABOOM. Chris Bosh mający przeciwko sobie niezgrabnego Kosta Koufosa pali za trzy, przejęty przez Farieda trafia feade-awaya. Faried dwukrotnie odpowiada z krótkiego rogu. Przeskakuje na desce Wade’a, dobija rzut Lawsona. Koledzy z drużyny nazywają go “Half-Man-Half-Animal”

Heat podwajają gracza z piłką. Nuggets rozgrywają bardzo ładne akcje, ale ruch piłki jest zbyt wolny, każdy moment zawahania na obwodzie kończy się skuteczną rotacją obrony, a w efekcie odcięciem pozycji rzutowej. Brakuje szybkości podań, czegoś co robił wczoraj Jason Kidd. Denver nie rzucają z dystansu. Ich domeną jest atak strefy podkoszowej. W ubiegłym sezonie “z trumny” zdobywali najwięcej punktów w lidze. Mało który zespół jest też w stanie ustawić na parkiecie tak dynamicznych i potężnych obrońców (Iguodala/Gallinari/ Faried) cała trójka pozostaje bardzo aktywna pod oboma koszami.

Z drugiej strony niewidoczni na początku spotkania są LeBron i D-Wade. Gospodarzy ciągnie Krzysztof B. który jednak nie doskakuje do zasięgu JaVale McGee. Heat muszą podwyższyć skład, na boisku pojawiają się Udonis Haslem i Rashard Lewis. Tymczasem atak gospodarzy ciągnie Ray Allen, kilka skutecznych zasłon = wolna pozycja = KABOOM. Za chwilę podanie w rogu otrzymuje Mike Miller… KaBOOM! Heat trafili 6/10 trójek w pierwszej kwarcie.

Na boisko wraca D-Wade… KaBOOm. Odpowiada Faried spod kosza. Kurek trójek Miami na chwilę zostaje zakręcony. Nuggets nadal dominują pod obręczą, wychodzą na kilku-punktowe prowadzenie. Nowością są penetracje Raya Allena, który zwodzi obrońców rzutem i pakuje się w strefę podkoszową. Za chwilę Andre Miller bierze na plecy D-Wade’a i trafia z odchylenia. Dziesiąte miejsce na naszej liście najlepszych w grze tyłem do kosza zobowiązuje… Wszystkie punkty Denver zdobywane są “z trumny”. Wszelkie słabości w ataku Miami zamieniają na kontratak. W obozie gospodarzy grasuje jednak Chris Bosh (20 punktów przez dwie kwarty!) kończąc połowę wsadką po picku z LeBronem.

Po zmianie stron George Karl nakazał chłopakom rzucać za trzy, aby zlikwidować obóz, który rozbiła obrona Miami w środku pola. Niestety nie trafiają. Za to nadal trafia Bosh (pierwsze osiem punktów Miami po przerwie) Heat rozgrzali silniki, wiezie ich Bosh (40 punktów, rekord w barwach Miami) Nuggets stracili koncentrację, obserwujemy nieco chaotyczny kawałek gry. Kosz za kosz. D-Wade kończy kontratak, odpowiada Faried, który znów wywalczył zbiórkę w ataku. Nuggets prowadzą sześcioma punktami i znów otwiera się kurek trójek Heat. Dwukrotnie trafia Ray Allen. Obrona Miami przechodzi samą siebie, w pewnym fragmencie pięciu graczy jest przesuniętych w kierunku piłki znajdującej się w rogu pozostawiając dwóch graczy Nuggets samych pod koszem, oczywiście zdążają z powrotem.

Na dwie minuty do końca z odejścia trafia Gallinari, goście prowadzą jednym punktem. LeBron ogrywa Farieda 1-na-1. Szamotanina pod koszem Miami, piłka trafia w ręce D-Wade’a który trafia sam na sam z obręczą. W odpowiedzi trafia spod kosza… Faried (22 punkty, 12 zbiórek). Piłka w rękach LeBrona (20 punktów, 9 zbiórek, 11 asyst) pudło. Na 14 sekund do końca trafia zimny Iguodala (22), goście prowadzą 116-115. Gospodarze wznawiają grę. Ray Allen (23 punkty, 6/10 z dystansu) biegnie na swe ulubione miejsce w rogu boiska… KABOOM z faulem.

Nuggets rozpoczynają sezon od trzech porażek mimo, że po raz kolejny wygrali pojedynek zbiórkowy, tym razem 47-32.