Debiut D-Rose’a, niepokonani mistrzowie, Damian Lillard for the win!

43
damian-lillard

Za nami zmiana czasu. Na budziku niby ósma, a jeszcze siódma – lubię to! Za oceanem grają dalej, aż dziewięć meczów przyniosła dzisiejsza kolejka NBA:

Boston Celtics 104 Charlotte Hornets 98

Dwie najlepiej zorganizowane defensywnie ekipy wschodniej konferencji. Hornets mieli wszystkie argumenty by wrócić do domu zwycięsko, wymuszali kolejne straty i rzuty wolne, ale jednego nie przewidzieli: Avery Bradley 31 punktów, 11 zbiórek, 4 asysty, 8/11 zza łuku! Najlepszy mecz w karierze. Gratulujemy!

Atlanta Hawks 104 Philadelphia 76ers 72

Sixers słabsi w każdym elemencie gry. Chaos, piłka wypadająca z rąk, brak powrotu do obrony, błędy w przejęciu krycia, spóźnione rotacje i ogólne łapu-capu. Nie był to w żadnym wypadku ładny mecz ze strony Hawks. Doświadczenie wzięło górę: 22-8 w punktach po stracie, do tego celne oko Kyle’a Korvera (3/4) z dystansu. Joel Embiid 14 punktów, 2 bloki,  5/9 z gry w czternaście minut. #trusttheprocess

Orlando Magic 99 Cleveland Cavaliers 105

Chciałoby  się napisać: rzucili młodego Aarona Gordona LeBronowi na pożarcie, ale nie tak prędko. Cavs co prawda prowadzili 20+ punktami po kilkunastu minutach meczu, kolejni zawodnicy dziurawili siatkę rzutami z solidnych pozycji, ale Magicy nigdy się nie poddali! W czwartej kwarcie doszli gospodarzy na jedno posiadanie zmuszając Jamesa do powrotu na parkiet. Swoją drogą, gdzie byliby Cavaliers gdyby nie LBJ!? Tańce z piłką Kyrie Irvinga są efektowne, JR Smith potrafi trafić najtrudniejszy rzut, ALE całą przewagę nad resztą NBA zapewnia im… sami wiecie kto.

Niczym czołg, kilka razy wbił pod kosz po korzystnym przekazaniu krycia i dojechał z wynikiem do mety. Magic próbowali jeszcze podnosić łeb z parkietu, ale kolejna trójka JR Smitha wyłączyła im światło. Tym niemniej, brawa Orlando, oby tak dalej! James 23 punkty, 9 asyst, 6 zbiórek, 7/16 z gry. Kyrie Irving 20 punktów, 7/18 z gry. JR Smith 16 punktów, 5 zbiórek, 4/10 zza łuku. Sporo fajnych akcji po drodze, zobaczcie koniecznie:

Memphis Grizzlies 104 New York Knicks 111

Debiut przed publicznością nowojorską Derricka Rose’a, czuć podekscytowanie na trybunach tym bardziej, że gospodarze rozrzucali się i zdecydowanie prowadzą w pierwszej kwarcie. Grizzlies w połatanym ustawieniu, cierpią z powodu nieobecności, kontuzjowani są: Tony Allen, Chandler Parsons i Brandan Wright.

W oczy zapada najbardziej statystyka Kristapsa Porzingisa (21 punktów, 7/11 z gry) ale moim zdaniem na największe wyróżnienie zasługuje Joakim Noah (6 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst) – serce zespołu i największy dostawca energii. Kiedy widzisz go rozdającego kreatywne podania, wiesz, że jest w formie.

Przy okazji, widzieliście crossover Rose’a? Najlepsza rzecz od dawna!

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

43 comments

1. Array ( [0] => subscriber )

Townsa szanuję i uwielbiam, też widzę go w czołówce ligi za kilka lat, ale dziś Boogie Woogie pokazał mu, że jest cały czas “tylko” drugoroczniakiem i powinien znać swoje miejsce w szeregu 😀

(18)
  2. Array ( )

mowa o tym ze Hornets i Celtics sa najlepiej poukladane defensywnie jest troszeczke na wyrost 🙂
    mam nadzieje ze w tym sezonie nie bedziecie mieli wyjscia i przestaniecie regularnie pomijac Ratorow w dyskusji jesli chodzi o najlepsze ekipy w calej lidze 🙂

(-6)
  3. Array ( )

SAC do play-off! Faktycznie fajnie wyglądają. Mam nadzieję, że w końcu trafili z trenerem i poukładają grę, bo skład mają naprawdę fajny.

(15)
  4. Array ( [0] => subscriber )

Mam pytanie w związku z league passem. Mógłby ktoś napisać w komentarzu jak to dokładnie wygląda. Chodzi mi głównie o to czy mecze można tam nagrywać czy odtwarzać w późniejszym terminie. Chodzi o to że oglądał bym sobie po pracy po poludniami

(3)
    • Array ( [0] => subscriber )

Co do nagrywania, to nie widziałem takiej opcji, ale mając aktywną subskrypcję, możesz obejrzeć dowolny mecz na żądanie. Także opcja oglądania po pracy jak najbardziej wchodzi w grę 🙂 i to nie tylko meczów z poprzedniej nocy, ale dowolnego z całego sezonu.

(3)
  5. Array ( )

Podobal mi sie mecz Bostonu, fajnie widziec, ze Bradley, ktory zaczynal jako spec od defensywy potrafi teraz stanowic o sile zespolu, ma warunki i talent zeby miec “dzien konia” i pociagnac zespol do wygranej

(9)
  6. Array ( [0] => subscriber )

Proszę autora artykułu nigdy już nie wrzucać piosenek typu We are the super team, kompletnie zryła mi banie, już drugi dzień ją nucę. Cavs siedli trochę w drugiej połowie, może to efekt back to back. A własnie ma ktoś może informacje jak rozkłada się procentowo liczba wygranych meczy do przegranych zespołów grających back to back?

(9)
    • Array ( )

Też mi się tak wydaje….skupiony na grze, chce być najlepszy i wygrywać, a nie szukać przyjaciół na wakacyjne wyjazdy ?

(5)
  7. Array ( )

Boston slabo gral, az koldre kopalem. Defensywnie jak zwykle swoj poziom, ale w ataku takie mecze beda wygrywac tylko jak im bedzie trojka tak siedziala, czyli raz na ruski rok. Pierwsza kwarte scrimmage prakrycznie przez te trojki lecieli, wiedzialem ze sie zemsci szybko. W drugiej sie wkurzalem, ze timeoutu nie bierze stevens jak run szedl. Z bolem serca przyznam, ze bardziej mi sie akcje charlotte z hawesem podobaly niz bean town. Horford musi aktywniej na tablicy grac, zwlaszcza w ataku. Nie mowie, zeby Rodmanem jakim zoatal, ale takim Jaysonem Williamsem przed kontuzja, czemu nie…

(16)
  8. Array ( )

jak dla mnie Lillard wcale nie musi grać w ASG by być jedną z najjaśniejszych gwiazd. Wcale mu ten cyrk nie jest potrzebny. Wracając do meczu to prędzej Aminu wygrał ten mecz niz Lillard, gdyby nie ten blok PTB mogło by zaryzykowac z rzutem za 3 (lub na dogrywkę za 2) i gdyby nie trafili nie wygraliby dlatego ten blok wazniejszy zdecydowanie.

Co do Pelicans i opini, po tych wielkich meczach AD, że sie tam marnuje…. trzeba mieć świadomość, że w innej drużynie by takiej linijki nie miał. Właśnie fajnie, że gra w takich Pelicanach, bo może w końcu będziemy świadkiem następnej niesamowitej linijki. Pierwsze co bym zrobił na miejscu generalnego to wymienił bym trenera, np ale to dobry człowiek na ten rok:D czyli wysoki pik w drafcie. Nie wiem kto zakwitnie przed draftem, ale ja bym ściągnął jakiegoś kozaka na jedynce, lub próbować ściągnąć Rubio z MT. W tedy i owszem było by łatwiej Davisowi kozaczyć.

Ogólnie trzeba wezbrac wdech i mieć swiadomość, że to dopiero początek duzo drużyn się rozegra, ale mimo wszystko Bulls budzi miłe zaskoczenie co do zgrania i dobrej atmosfery zwłaszcza w kontekście Ronda. Ten czuje się jak ryba w wodzie trener nie przeszkadza, sam Rondo ma przestrzeń do swojej wizji tempa itp. Uruchamiaja się strzelcy, Lopez robi czarną robotę, ale tez może liczyć na łątwe punkty. Jest lider – Wade! Butler spełnia rolę drugoplanową widac, że talentem odróżnia się od Wade-a, ale i taki zawodnik jest potrzebny. Jak tylko zdrowie dopisze będą w czwórce na koniec sezonu

(-5)
  9. Array ( [0] => subscriber )

Warto dodać że Kawhi zrobił to wszystko w 3 kwarty (w tym 16 punktów w samej 3 kwarcie)! Skubany coraz bardziej mi przypomina Kobe’go, a przynajmniej łatwość i płynność z jaką zdobywał punkty. Dodając do tego defensywę która czasami sama potrafi wygrywać gry i to że ma dopiero 25 lat… Cóż, będzie ciekawie.

#KaWow

(8)
    • Array ( )

Davis to młody zawodnik można powiedzieć, że bardzo młody będzie jeszcze mieć czas by walczyć o najwyzsze cele. Mówisz chore staty, a czym była by ta liga bez tych “chorych” statystyk

(5)
  10. Array ( [0] => subscriber )

Co do Bulls warto wspomnieć też o 34 asystach w meczu, oraz, że starterzy nie grali więcej jak 25 minut. Zawodnicy szukają kogoś na najlepszej możliwej pozycji nawet mając samemu niezłą i to bez różnicy czy to pierwszy skład czy sama końcówka ławki, w ostatniej kwarcie żaden ze starterów nie zagrał, na 6 minut przed końcem na boisku grali debiutant Valentine, Zipser,Portis,MCW, Felicio i nie pozwolili na znaczące zmniejszenie przewagi, jak uda im sie zachować taki poziom to mogą neiźle zaskoczyć w tym sezonie, przy okazji pokazując Barkleyowi jaki z niego “znawca”

(18)
  11. Array ( )

Nie wiem czy wolno tu pisać takie rzeczy więc w razie co proszę nie czytać 😉

Ale jeśli chodzi o ogladanie nocami na żywo to polecam stronę meczyki pl
    Jakość może nie jest hd ale to chyba zależy od prędkości łącza (u mnie 5mb radio).

No i miliony wyskakujacych okienek z reklamami które trzeba cierpliwie wyłączać na początku

(2)
  12. Array ( )

Taka mala prosba do adminow. Wiem, ze sezon dopiero rusza, ale pozniej to moze byc przydatne wiec o ile to nie problem czy przy wynikach spotkanc moglibyscie dodawac bilans danego zespolu?