Del Negro odkrył karty, Thunder podjęli wyzwanie i wygrali

5

Cóż to był za wieczór dla fanów NBA. Po dramatycznym spotkaniu w Madison Square Garden o 21.30 czasu polskiego dostaliśmy pojedynek dwóch czołowych drużyn zachodu i prawdopodobnie przedwczesny półfinał konferencji, czyli Thunder @ Clippers.

Od pierwszego gwizdka bardzo sprytnie Russell Westbrook zasłaniał środek pola CP3 próbując zepchnąć go z piłką do rogu boiska. Kilka razy podziałało, dopiero gdy Chris przekombinował sytuację w głowie, kazał swojemu koledze opuścić skrzydło i swobodnie skończył akcję o tablicę Scott Brooks nakazał Russowi przestać.

Goście postawili twarde warunki w obronie, a jeszcze istotniejsza okazała się moc dwójki supergwiazd pod atakowanym koszem. Strategia OKC w pierwszej kwarcie zakładała uwolnienie penetracji Duranta lub Westbrooka. Działało doskonale: ich akcje dwójkowe na szczycie boiska siały zniszczenie. Momentalnie z powodu 2-3 przewinień z boiska zejść musiał Blake Griffin, a następnie Lamar Odom. Westbrook przeskakiwał Cp3, a KD wyglądał przy swoim obrońcy (Caron Butler) jak starszy brat.

Vinny Del Negro zmuszony był łatać dziury pod koszem: najpierw na parkiecie pojawił się dziurawo-ręki Ronny Turiaf, a gdy to nie przyniosło rezultatu postawił na small-ball. Bardzo nerwowo i gwałtownie grali jednak Matt Barnes i Eric Bledsoe, po nieudanym zagraniu wyraźnie ponosiły ich emocje. Chauncey Billups wniósł do gry niewiele, z łatwością mijany był w obronie, a i jemu kilka razy piłka wypadła z ręki. Do połowy Clippers popełnili rekordowe w tym sezonie 16 strat.

W pewnym momencie sytuację próbował odwrócić Caron Butler (nr 5. na liście największych twardzieli NBA) nie znajdując sposobu na powstrzymanie świetnie dysponowanego KD, Tough Juice próbował nastraszyć Duranta podpychając go barkiem oraz puszczając do ucha soczyste wiązanki. W obronie kolegi stanął Kendrick Perkins: “shut you f mouth!”

Do przerwy przewaga punktowa OKC wynosiła 13.