Dziś w nocy: C’s ratują się z opresji, ślepi sędziowie w Indy

6

Celtics @ Cavs
Celtowie pojechali do Cleveland powetować sobie porażkę sprzed dwóch dni, której doznali z rąk Cavaliers w trzech ostatnich minutach spotkania. Co prawda, C’s mogą mieć nie najświeższe nogi, ale o mały włos znów zmarnowaliby duże, tym razem 22-punktowe prowadzenie. Na szczęście tym razem udało im się “odpędzić” gospodarzy i zwyciężyć 93-90. Paul Pierce wcisnął 20 punktów, a Kevin Garnett (13) trafił kilka rzutów, które przerwały pościg Cavs. Tymczasem jesteśmy pod wrażeniem gry Kyrie Irvinga (21 punktów). Jeszcze nigdy w historii NBA, żaden 19-latek nie notował takiej średniej punktowej w przeliczeniu na 36 minut: Irving (22,7) wyprzedza w tym gronie Kobe Bryanta (21,4) oraz KD (21,1). Piękny mecz w szeregach gospodarzy rozegrał Andrzej Varejao (20 punktów, 20 zbiórek).

[vsw id=”q1bOtJ_T8Js” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Nets @ Pacers
Goście, w których drużynie występuje aż czterech graczy o nazwisku Williams: Shawne, Shelden, Jordan, Deron – prowadzeni przez tego ostatniego (34 punkty, 10/20 z gry) – nie dali rady wyrwać zwycięstwa gospodarzom i … sędziom. Widzieliście to??? 50 sekund do końca, Pacers prowadzą trzema punktami, Collison wjeżdża pod kosz i w sposób oczywisty! gubi piłkę. Co robią sędziowie? Gwiżdżą piłkę dla Pacers! Po czym idą po rozum do głowy i zmieniają decyzję na New Jersey, a następnie gapią się w powtórkę na monitorze i oddają akcję gospodarzom??!!? Dalej jest jeszcze gorzej. O ile Danny’emu Grangerowi (21 punktów) udało się uratować piłkę i nie wypadła ona na aut, to Roy Hibbert (18 punktów, 14 zbiórek) złapał ją na 40 sekund do końca i dwukrotnie zmienił piwotującą nogę! To były oczywiste kroki! Nie żebyśmy faworyzowali Nets, którzy absolutnie nie zasłużyli by wygrać to spotkanie, ale nie znosimy, gdy błędne decyzje sędziów wypaczają wynik. Z pozytywnych wieści, wśród gospodarzy doskonale pokazał się Paul George (24 punkty) jego dunk znajdziecie poniżej (na miejscu 2.)…