Krucjata ku playoffs trwa; 17 punktów, 12 zbiórek, 8 asyst Kobe

25

lakers @ minnesota

Kobe kontynuuje swoją “asystową” krucjatę ku playoffom. Zamiast rzucać do kosza – szuka kolegów. Nieustannie. Kto potrzebuje Dwighta Howarda? Przeciwko połowie ligi poradzą sobie z Pau Gasolem pod tablicą. Rzeczy się dzieją. W pierwszej kwarcie wygląda to jak mecz sparingowy dla LA, którzy kończą tę część prowadząc 37-24!

Bryluje Earl Clark. Trafia zza łuku, wchodzi pod kosz, kończy kontrataki. Tegoroczne odkrycie D’Antoniego na ławce. Kandydat do nagrody Most Improved Player? Jak myślicie? Obrona nie istnieje, jak tak dalej pójdzie goście zdobędą dziś 150 punktów. Atak spowalnia tuż przed przerwą, gospodarze stawiają strefę, a trójki przestają wpadać… rajdy z piłką zaczyna Ricky Rubio, gospodarze pomału dochodzą. Nie ma jednak takiej strefy, która zatrzymałaby trzech “rozgrywających” (Nash/Blake/Kobe). Każdy straszy rzutem, a każda spóźniona rotacja oznacza layup. Do przerwy pięciu graczy LA ma na koncie podwójną zdobycz punktową!

Zona postawiona przez Wolves w trzeciej kwarcie znów sprawia problemy gościom. Podania pod presją kończą się stratą. Nie wpadają rzuty ze skrzydła, a jak wiadomo, niecelny rzut z rogu boiska znacząco ułatwia przeciwnikom kontratak. Gospodarze atakują penetracją, naciskają Barea i Rubio. Przewaga staje się jednocyfrowa, Minnesota w gazie!