fbpx

Nike Air Mag: buty za 20 tysięcy PLN

14

Jest rok 1989. Duża część z Was jest dopiero w fazie “konceptualnej”. Tymczasem powstaje druga część  filmu “Powrót do przyszłości” znacie? Rachu ciachu i znaleźliśmy się w roku 2015. Kiedyś brzmiało to niebywale futurystycznie, dziś staje się faktem. Wszystko za sprawą Doktora Browna, który przeniósł do przyszłości głównego bohatera filmu, Marty’ego McFly’a  oraz jego dziewczynę, aby razem mogli zapobiec tragedii rodzinnej, która z kolei dotknęłaby ich dzieci… nieistotne.

Ważne jest to, że Marty McFly posiadł parę super-butów, dzięki którym potrafił chodzić po ścianach czy latać na słynnej powietrznej deskorolce.

 

Podrzucam tą scenkę z filmu:

Tak po prawdzie buty zostały wyprodukowane przez koncern Nike. Projektem zajął się nie kto inny jak legenda obuwniczej mody – Tinker Hatfield we własnej osobie. Air Mag, bo taką nazwę posiadały, miały mieć w sobie antygrawitacyjny system magnetyczny oraz system Power Lace umożliwiający samo-sznurowanie się buta w chwilę po tym, jak został założony na nogę.

 

Dzięki temu projektowi Nike pokazał, że ciągle są firmą wielce innowacyjną, znacznie wyprzedzającą rynkowych rywali w wyścigu o nowinki technologiczne. To właśnie Air Mag stały się inspiracją oraz wyjściowym projektem do otwarcia nowego działu w obuwiu do koszykówki.

czytaj dalej >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Moglibyście napisać coś o NBA league pass bo znowu jest darmowe na 6 dni tylko, że trzeba wpisać numer karty, a jakoś nie za bardzo mi sie chce. Czy trzeba to robić? dzięki

  (14)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Te świecące bajery i w ogóle nie mój gust. A 20 kafli za gejbut, to lekko przesada. Ale jak to w Polsce, bieda, pracy dla młodych nie ma, ale znajdą się ludzie, co dla lansu kupią sobie te buty… na kredyt oczywiście, Pozdro.

  (8)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Niech autor napisze o tym dlaczego ta cena została tak wywindowana, ile sztuk wyszło i na co pieniądze ze sprzedarzy poszły. Pozdrawiam i na przyszłość polecam doczytac temat, przed jego napisaniem i zamieszczeniem.

  (3)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  mój kumpel ma te buty. no jest wypas. podobno jak szedł chodnikiem, to pies przed nim się wrócił, żeby własną kupę posprzątać, żeby czasem nie nadepnął… a jak ze szkołą na basen pojechał, to dyrektorka poczet sztandarowy za nimi posłała, żeby mu tych butów w szatni pilnowali.

  (30)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dal wszystkim z problemem wejścia na darmowy LP. Podajecie dane z karty kredytowej ew. debetowej, [ale ta musi mieć wypukłe cyferki] i ogień, ogladamy za darmo tydzień, pamiętając o zrezygnowaniu pod koniec z tego przywileju. Lub przelewamy kilka dolców i mamy cały sezon w fajnej jakości i fajnym komentarzem.

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Najlepsze w tym jest to, że Nike w ten sposób tworzy swoją historię, a dzieci lat 80tych (np. myself) mają radość z sentymentalnych powrotów, nomen omen, do przeszłości 😉
  Taki hołd tradycjom, podobnie jak kolejne reedycje Jordansów.
  Same Air Mag nie w moim “typie” ale skumajcie jak współcześnie wyglądają a kiedy były projektowane. Tinker Hatfield jest kotem!

  (4)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Autor niestety pisze bzdury odnośnie filmu – w BTTF nie było chodzenia po ścianach w ogóle a hoverboard latał niezależnie od założonego obuwia.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu