Russell Westbrook ty chory [xxx]!

29
Russell Westbrook rekord kariery

Charlotte Hornets 107 Atlanta Hawks 99

Oba zespoły grały “back to back” więc spadek energii nie może być usprawiedliwieniem. Ciekaw byłem zwłaszcza postawy Dwighta Howarda. Wczoraj zamiótł podłogę Toronto Raptors, nie sposób go było wypędzić z pola trzech sekund ani z w ogóle z parkietu, bo trafiał osobiste. Dziś nie było wiele gorzej, 10 punktów i 23 zbiórki muszą robić wrażenie, niezależnie od sympatii względem środkowego.

Różnicę stanowiła dyspozycja rzutowa gości: Kemba Walker (18 punktów, 10 asyst, 6 zbiórek, 4/9 za trzy) Marvin Williams (19 punktów, 6 zbiórek, 4/6 za trzy) i Marco Belinelli (19 punktów, 3/4 za trzy) skutecznie rozciągnęli obronę zza łuku. 3>2.

Los Angeles Lakers 108 Cleveland Cavaliers 119

31 celnych rzutów za trzy obu drużyn! Mecz pozbawiony obrony -> mistrzowie śmiało idący na wymianę ciosów z rozstrzelaną młodzieżą kalifornijską. LeBron jadący na trzecim biegu, gdy LA za bardzo fikali, po prostu przesuwał barkiem drobniejszego rywala bądź kończył akcję rzutem. Demon szybkości Kevin Love cały wieczór ogrywał chłopaków 1-na-1, a Kyrie wchodził w środek pola jak ciepły nóż w masło. Poza tym skupienie na wymianie podań i 15 trójek całej drużyny. Bez spiny. Zła sława Lakers w obronie dotarła także do Ohio.

Drużyna przyjezdnych bez odpoczywającego D’Angelo Russella (kolano). Spotkanie kończyli z Larrym Nance’m i Brandonem Ingramem jako podkoszowymi, z czego zaśmiali się obrońcy tytułu. Byłoby dużo gorzej, gdyby nie fenomenalna dyspozycja Nicka Younga: 32 punkty, 8/14 zza łuku. Można powiedzieć, że w pojedynkę trzymał wynik. Cieszy linijka Ingrama, uważajcie: 9 punktów, 10 zbiórek, 9 asyst. LeBron kasował go jednym ruchem ramienia, ale zwykłym śmiertelnikom jego zasięg ramion potrafi uprzykrzyć życie w obronie.

Timo Mozgov otrzymał mistrzowski pierścień! Potraktował więc byłą ekipę ulgowo: 2 punkty i 4 zbiórki w piętnaście minut.

Houston Rockets 111 Minnesota Timberwolves 109 (OT)

Kompromitacja ekipy Toma Thibodeau. Trzęsące dłonie, niepewne podania w końcówce. Rockets nie mieli dnia, po drodze stracili środkowego. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Czterdzieści sekund do końca, wynik brzmiał 93-86! Trzy trójki później oglądaliśmy dogrywkę. To dziesiąta z rzędu (!!) wiktoria Houston. Są niemożliwi.  17/51 zza łuku. 28 punktów, 13 asyst, 9 zbiórek, 7 strat Jamesa Hardena. W obozie gospodarzy szalejący Karl Anthony Towns 41 punktów, 15 zbiórek, 5 asyst, ale odniosłem wrażenie, że jego zdobycze były wkalkulowane w plan Mike’a D’Antoni.

Aha, James Harden i Eric Gordon zaliczają w tym sezonie więcej trójek (182) niż Steph Curry i Klay Thompson (181).

New York Knicks 114 Denver Nuggets 127

Z uwagą śledzę bilans zespołu nowojorskiego. 14-13 wygląda w miarę bezpiecznie, jak myślicie? Wrócił Carmelo (29 punktów), ale D-Rose pozostaje niedysponowany, uskarża się na sztywniejące plecy. No i właśnie, gospodarze okazali się zbyt energiczni, zbyt atletyczni, a do tego nieźle zbilansowani. Siedmiu ludzi z dwucyfrowym dorobkiem, w swoim żywiole był Kenneth Faried (25 punktów, 7 zbiórek, 3 bloki) i reszta biegaczy. Masę punktów zdobyli na otwartej przestrzeni, a ich łączna skuteczność rzutowa wyniosła 56%. Mówiąc kolokwialnie: pogonili NYK z hali.