Thunder zakończyli serię San Antonio. Sefolosha mistrz!

21

san antonio SPURS @ oklahoma city THUNDER 82-102 (1-2)

Zacznijmy od tego, że nikt nie wygrał jeszcze meczu playoffs w Oklahomie, a nawet najdłuższa seria wygranych spotkań musi się kiedyś skończyć. Scott Brooks nakazał swoim pchać piłkę do przodu tak szybko, jak się da. Thunder rozpoczęli od prowadzenia 8-0. Strzały ze strony gości zaczęły padać dopiero po przerwie na żądanie. Parker, Duncan i Stephen Jackson trafiali z półdystansu. Tymczasem Durant pudłował po izolacjach. Jedyną w pełni skuteczną jego akcją w pierwszej części spotkania, było wyjście po zasłonie i mocny dunk. Końcówkę kwarty gospodarze kończyli w niskim ustawieniu z Nickiem Collisonem i mocno eksploatowanym KD jako podkoszowymi.

Bez Parkera w drugiej kwarcie rewelacyjny rytm złapali Thunder. Kolejne straty Spurs zamieniali na kosze wychodząc na dziesięciopunktowe prowadzenie. Ofensywę ciągnął Harden (15 punktów), potem ultra-agresywny Durant (22). Post-up Duncana nie zdawał rezultatu. Kendrick Perkins po przekazaniu krycia na obwodzie bronił fantastycznie. Ustawiał się nisko na nogach i klaskał sam sobie, niczym młody K-Garnett. Kolejne ataki obrońców Spurs przeciw niemu kończyły się kontrami. Przewaga gospodarzy urosła do 15 punktów.

Po przerwie energicznie zaatakował TP (16 punktów, 5 strat). Był tak szybki, że w jednej z akcji sędziowie nie zdążyli gwizdnąć oczywistej “niesionej” po jego stronie. Obie ekipy próbowały gry up-tempo w efekcie czego, kilka posiadać wymknęło się spod kontroli. Thunder nadal rzucali nieco skuteczniej. Rewelacyjnie spotkanie rozgrywał Thabo Sefolosha (19 punktów, 6 przechwytów). Nie tylko udanie powstrzymywał Parkera, ale także walczył na tablicy ofensywnej i trafiał z dystansu. Z kolei niewidoczny Westbrook skupił się na odcinaniu od podania Manu Ginobili. Działało! Pod koniec trzeciej kwarty Thunder osiągnęli 20 punktów przewagi.

Poza kolejnymi trójkami Stephena Jacksona goście niczym nie przypominali drużyny, która wygrała ostatnie dwadzieścia spotkań. W ustawieniu: Westbrook, Sefolosha, Harden, Durant, Ibaka – gospodarze przejmowali każdą zasłonę. Zgodnie z przypuszczeniami, Gregg Popovich zupełnie odpuścił czwartą kwartę. Mecz dokończyli rezerwowi: Patty Mills oraz Matt Bonner w swoich New Balance’ach.

Okres 50 dni bez porażki właśnie dobiegł końca. Jak odpowiedzą Spurs? Na pocieszenie dodamy, że Tim Duncan stał się oficjalnie najlepiej blokującym graczem w historii playoffs NBA. Wczoraj wyprzedził Kareema Abdula-Jabbara i z 478 czapkami zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście wszechczasów.

Z ciekawostek: raper Lil Wayne za pośrednictwem twittera oznajmił, że planował obejrzeć mecz, ale nie wpuszczono go na halę. Rzecznik prasowy Thunder twierdzi, że raper domagał się miejsca w pierwszym rzędzie, jednak żadne nie było dostępne, hehe.