fbpx

5 najświeższych, zakulisowych newsów NBA

19

Pewność siebie
Paul Pierce o ostatnim występie LeBrona: “Jego dyskwalifikacja wyrównała rachunki. Nigdy nie ma na koncie wielu fauli, ale byliśmy dziś agresywni przeciw niemu. Dwa razy stawaliśmy na szarżę i wjeżdżaliśmy w niego z piłką. Tak właśnie trzeba. Niewielu graczy próbuje go atakować. Nieczęsto też gra przeciwko topowym niskim skrzydłowym ligi…”

Końcówki
Skuteczność Miami w tegorocznych playoffs w rzutach na remis albo prowadzenie, oddawanych w przeciągu ostatnich 24 sekund czwartej kwarty lub dogrywki -> 0/7. Wade 0/3, James 0/2, Haslem i Chalmers 0/1 .

Personel
Steve Nash, Kevin Garnett, Deron Williams i Tim Duncan to cztery najgorętsze towary spośród tegorocznych wolnych agentów. Pierwszego lipca mogą podpisać kontrakt z dowolnym klubem NBA. O ile Duncan z 200% pewnością przedłuży wizę San Antonio, sytuacja 38-letniego Nasha może wyglądać ciekawie. Wśród potencjalnych zainteresowanych wymienia się Portland, Toronto oraz Brooklyn (jeżeli stracą D-Willa). Miami i Nowy Jork równie chętnie widzieliby u siebie Kanadyjczyka, jednak nadszarpnięty trylionowymi kontraktami budżet, mocno ograniczy ich poczynania w tym zakresie. Z kolei Blazers, którzy od lat próbowali wytransferować Stevena z Phoenix po raz pierwszy od dawna dysponują kasą oraz mogą zaproponować destynację najbliższą rodzinnych stron Nasha (Vancouver). Tak czy inaczej, Raymond Felton jest na wyjeździe z Oregonu.

Brian Scalabrine
Chcecie wiedzieć, co tak naprawdę stoi za sukcesem Rajona Rondo w serii przeciwko Heat? Proszę bardzo:

Gruby handel
Za kulisami trwają negocjacje menedżerów odnośnie transferów około-draftowych. Podobno Cleveland Cavaliers zaoferowali Bobcats wymianę swoich picków (4. i 24.) w zamian za ich dwójeczkę. Jeżeli to nie wypali, mogą też oddać własne prawo wyboru Portland za miejsca 6. i 11. Będzie się działo, zobaczycie.

Matrymonialne
Amar’e Stoudemire się zaręczył. Z dziewczyną Alexis Welch znają się od dość dawna, w końcu jest matką trójki jego dzieci.

19 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Scalabrine to jednak ma dobrze …. nie dosć , że może podglądać gwiazdy na treningach , posiedzieć z nimi na ławce , przybić im piątki , pogadaćto w dodatku robi jako komentator w tv.

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Jeśli już mowa o wymarzonym finale to chyba Spurs-Celtics… najpiękniejsze pożegnanie tej generacji NBA jakie można sobie wyobrazić:)

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Popieram kopik5. Taki finał był by w pewnym sensie pożegnaniem oldschool’u. Spokój Duncana i trash-talk Ganretta. Liczę na Spurs i C’s.

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Co to za news? “Końcówki”. Wytykanie słabych stron klubu NBA. Nie rozumiem. Chyba przestane czytać gwiazdy basketu z powodu przerażającej stronniczości i nienawiści do pewnego klubu. Już mam tego naprawdę dośc. Zastanówcie się nad tym.

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  losos102 nikt nie będzie tęsknił za kolejnym pseudo fanem miami czynnie udzielającym się na kazdej stronie od powstania Big 3 😀

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  ciężko ocenić kto bedzie w finale. Wydawało mi sie że Thunder- Heat to po prostu musi być. A tutaj proszę…dziadki z Bostonu i San Antonio walczą . Rondo i Parker są niesamowici. Ale czy uda się zatrzymać Duranta i LeBrona?

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ja myślę, że przez tę wszechobecną nagonkę na Brona i ogólnie Miami teraz wszyscy zauważają tylko hejty na tę drużynę. Jak w poprzednich artykułach ciśnięte były inne drużyny, to nikt się o to nie spinał. Zresztą, akurat w tym artykule nie widzę nic, co wskazywałoby na stronniczość redakcji. Skoro Pierce tak powiedział, to fajnie, że redakcja przytoczyła coś zza kulis NBA. Jeśli byłoby to w drugą stronę, to też z chęcią bym o tym poczytał. Pozdro 😀

  (0)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  co do finału, to wolałbym Miami-Oklahoma, ewentualnie Celtów, co do Steve’a Nasha widziałbym go w Minnesocie jako mentor dla Ricky’ego Rubio

  “oraz mogą zaproponować destynację najbliższą rodzinnych stron Nasha”
  o co chodzi w tym zdaniu? 🙂

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu