fbpx

Co dokładnie stało się Kevinowi Durantowi

Mamy technologie, mecz NBA śledzi kilkanaście kamer ultra wysokiej rozdzielczości więc nie trzeba było długo czekać. Widzimy dokładny moment, w którym TO się stało. Mowa oczywiście o kontuzji Kevina Duranta, której nabawił się na starcie II kwarty dzisiejszego meczu. Jesteście gotowi?

Oh snap!

Oficjalny status: zerwanie ścięgna Achillesa. KD jest już prawdopodobnie w Nowym Jorku, gdzie przejdzie serię testów pod okiem światowej sławy ortopedów. Jeśli diagnozy się potwierdzą, czeka go operacja, a powrót na parkiety zajmie 8-10 miesięcy. Innymi słowy: przyszły sezon może sobie darować. Tak oto najważniejszy free-agent tego lata, dla wielu najlepszy indywidualnie gracz NBA, spada z piedestału.

Doświadczenia, jakie przerabialiśmy z Elginem Baylorem, Dominique Wilkinsem, Kobe Bryantem, Brandonem Jeniningsem czy DeMarcusem Cousinsem nakazują myśleć…

 • Kobe przed zerwaniem Achillesa: 25.0 punktów 5.3 zbiórek
 • Kobe po powrocie: 18.9 punktów 4.4 zbiórek

… że KD nigdy już nie będzie tym samym kozakiem. Piszę to z żalem. Mam nadzieję, że obędziemy się bez głupich komentarzy. Jad, który wylał się na gościa przez ostatnie 3 lata przekroczył wszystkie granice dobrego smaku. Życzmy facetowi zdrowia. Opuścił 33 dni pracy, był totalnie bez kondycji, a widzieliście jak  wspaniale zapreznetował się dziś w pierwszej kwarcie. Na moje oko pozostanie na zapleczu  Golden State na kolejny sezon, gdzie będzie powoli dochodził do zdrowia. Są mu to winni!

Co myślicie?

(+5)
Loading...
Podziel się:

11 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Przykra sprawa. Trochę los bywa przekorny, te słowa Greena na początku sezonu, wogule jego przejście do GSW, chociaż ja mu się wcale nie zdziwiłem i nigdy dziwił nie będę, facet po przejściu okazał się najlepszym graczem ligi A w OKC był jednym z wielu u boku Russella Westbrooka. Jest mi bardzo przykro z tego co się stalo, zrobiło mi się go szkoda, i też uważam, że zbyt dużo jadu się na niego wylało. Podjął taka decyzje A nie inną i miał do tego prawo. A jeżeli chodzi o GSW okazuje się, że wcale nie jest taki niepotrzebny bo wlasniebtakiego gracz im brakuje i Green powiedział o kilka słów za dużo. Z Kevinem w składzie niewiem czy Toronto ugralo by chociaż jeden mecz bo to jest facet, który z łatwością zdobywa punkty w najtrudniejszych momentach i w finałach Mogl by mieć średnią powyżej 40 punktów. Wielka szkoda Duranta, bo uwielbiam oglądać jego gre.

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Przykra sprawa… wróci, znów będzie All – star, ale to już nie będzie ten sam Durant. Kontuzją przyspieszył starzenie. Spodziewam się więcej trojek i półdystansu.

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Wilkins po kontuzji achillesa nic nie stracił. Sezon po operacji notował takie same statystyki jak przed. Następnie spadek następował ze względu na wiek. Zerwał gdy miał 32 lata, statystyki spadły jak miał 35 po transferach gdzie nie był już 1 opcją.

  Styl gry KD w dużej mierze opiera się na technice. Ten gracz na jednej nodze pozamiata pół ligi w izolacji, do tego jest młody.

  Problemem może być wzrost, bo długość jego achillesa jest porównywalna do przedramienia dorosłego mężczyzny.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu