Najlepsze zwody, odcinek 3: shamgod

8

Pora na kolejną porcję najlepszych zwodów, czyli tego wszystkiego, co widzi spod kosza center, który zawsze chciał być rozgrywającym… Jeżeli nie czytaliście poprzednich dwóch odcinków – sprawdźcie artykuły pod tekstem. Shake N’ Bake był trudny, przyznaję, ale Euro Step to banał i każdy kto ma dwie nogi mógł go łatwo wykonać. Reszta to kwestia praktyki. Dzisiaj trochę historii: człowiek legenda, czyli Shammgod Wells a.k.a. God Shammgod. Ojciec chrzestny streetballowego grania. Najbardziej oryginalny i pełen tupetu drybler, jakiego widziano. Facet, który uczył kozłować Kobe Bryanta.

God Shammgod pochodzi z Brooklynu. W 1997 roku Washington Wizards wybrali go w II rundzie draftu. Pomimo kiepskich warunków (182 cm) i koślawego rzutu – dostał szansę gry w najlepszej lidze świata. W dwudziestu występach osiągał średnie 3 punktów i 2 asyst. To nie wystarczyło. Kolejno, w pogoni za kontraktem, występował w pół-profesjonalnych ligach amerykańskich, Wenezueli, Dominikanie, Polsce (ma ktoś/coś na video?), Arabii Saudyjskiej, aż wreszcie zlądował w Chinach. W pewnym momencie And1 namawiało go do wzięcia udziało w jednym ze swoich tournee. Odmówił. Jak sam powiedział: “And 1 to nie koszykówka, to teatr. Prawdziwe streetballowe legendy nie robiły trików, byli wystarczający dobrzy by grać w NBA. Wolałbym już iść do zwyczajnej pracy.” Shammgod już jako dziecko chciał grać w kosza, ale ponieważ nie miał z kim ćwiczyć, samemu bawił się piłką. Tak zaczęło się jego uzależnienie od basketu. Tak narodził się jeden z popularniejszych obecnie zwodów, czyli zwyczajnie: shamgod.

Shamgod można wykonać wtedy, kiedy kryjący pozostawia nam trochę miejsca. Najlepiej zrobić dwa kozły w tył a następnie lekko rozpędzić w stronę kosza. Cały zwód polega na wypuszczeniu piłki przed sobą, a kiedy obrońca rusza po przechwyt – kontynuacji kozła drugą ręką i zmianie kierunku. Trudno to wyjaśnić, najlepiej więc będzie jeśli zobaczycie film…

https://www.youtube.com/watch?v=NoWUCkwf1ug

Da się? Da się. Więc do roboty. A propos, odnośnie przysyłania do nas Waszych mixtape’ów – parę już dostaliśmy, dzięki. Czekamy na więcej, żeby można było zrobić konkurs. Najlepsze shake’n’bakes, eurostepy, shammgody i inne manewry wprawiające obrońców w zakłopotanie nagrodzimy. Czym i jak? O tym wkrótce.

Nazwa: Shamgod
Trudność wykonania: 3/5
Efektowność: 4/5
Efektywność poprawnego wykonania: 3/5

Ostatnie Wpisy

8 comments

  • Array ( [0] => administrator )
   Zdjęcie profilowe marada

   no wiadomo, ale chcielibyśmy zobaczyć jakie cuda wtedy wyczyniał z piłką, pamiętam jak bawił się z rozgrywającymi innych drużyn, byli przy nim jak ślimaki

   (0)

Gwiazdy Basketu