fbpx

Podkoszowi Jazz podeptali Marcina Gortata

10

Utah Jazz 94 – Phoenix Suns 81

Ubrany w elegancki garnitur Mo Williams (naciągnięcie mięśnia) przekazał uwagi swojemu zmiennikowi Jamalowi Tinsleyowi: “podawaj w środek i złaź z drogi, nasi podkoszowi zrobią swoje”. Jazz to jedna z najmocniejszych ekip w środku pola. Zgodnie z przewidywaniami wygrali pojedynek zbiórkowy (52-37) i już od pierwszej kwarty prowadzili 10 punktami powiększając przewagę wraz z rozwojem wydarzeń na boisku. Podobnie jak dzień wcześniej przeciwko Cleveland, Suns próbowali odrobić ponad 20-punktową stratę. W czwartej kwarcie udało im się zaliczyć serię 15-2, ale wobec przewagi Jazz pod koszem nie byli w stanie zbliżyć się bardziej niż na 5 oczek. Najskuteczniejszą opcją ataku gości był rutyniarz Luis Scola (21 punktów, 11 zbiórek).

Marcin Gortat nie trafił z pola ani razu na sześć prób i mecz zakończył z dorobkiem 1 punktu, 8 zbiórek i 3 bloków. Shannon Brown, rewelacja ostatniego tygodnia (średnia 21 punktów) został ograniczony do zdobycia zaledwie czterech. W obozie gospodarzy czwórka podkoszowych (Jefferson, Millsap, Favors, Kanter) zaliczyła łącznie 61 punktów i 35 zbiórek.

[vsw id=”Zu9q3DU6kcA” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

10 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Szkoda Gortata. W takich zawodach, przeciwko tak mocnym podkoszowym powinien pokazywać na co go stać. Ten mecz pokazał, że w hierarchii centrów na zachodzie MG jest jeszcze dość daleko. Scola zagrał na poziomie. Shannon Brown słabiutko. Wniósł jeszcze mniej niż Marcin. Utah sobie poradzi. Wydaje mi się, że playoffs dla nich to minimum, a dysponując tak wielkim talentem i potencjałem podkoszowym mogą się pokusić o więcej 😉

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  No Gortat i Brown się dziś nie popisali. A swoją drogą wiedział ktoś kiedykolwiek garnitur nieelegancki? Stworzone są by być eleganckimi, no i zawodnicy chyba mają taki obowiązek być pod krawatem jak nie grają, a oglądają mecz.

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Jak dla mnie Gortat ma dobre statsy, utrzymując średnią bloków i zbiórek mógłby się pokusić o jednego z lepszych obrońców w NBA.

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Utah wyglądają naprawde znakomicie. Pod koszem zgarniają praktycznie wszystko co się da. Gortat nie sprawdził się na tle silnych rywali. Miejmy tylko nadzieje, że to gorszy dzień, a nie zwyczajny brak umiejętności.

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  gorszy dzień to na pewno i nie ma ukrywać, że jazz maja od kilku sezonow silny srodek, nie widziałem meczu wiec trudno cokoliwiek mowic jak sobie Marcin radził, natomiast dziwne, bo raczej wszysc Suns zagrali słabo lub średnio-dobrze (scola, Dudley), Jazz dobrze broni to widać po skutecznosci i wyniku meczu 81 punktów i chyba 36 % skutecznosci te dwie liczby odzwierciedlaja jaka obrone narzuciło Jazz i 0-6 Marcina mowi samo za siebie a przeciez rzuca z 60 % skutecznoscia

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu