fbpx

Sekretne treningi gwiazd NBA

13

34-letni Rob McClanaghan niewiele osiągnął w życiu jako zawodnik. Na uniwersytecie Syracuse pod koniec lat 90-tych bawił publikę celnymi trójkami, kiedy wynik meczu był już dawno rozstrzygnięty. Zaraz po studiach szybko zatrudnił się w firmie specjalizującej się w reprezentowaniu interesów graczy NBA, samemu zdobywając papiery trenera umiejętności indywidualnych.

Jego autorski program to nie tylko ćwiczenia fizyczne, każdy zestaw zakorzeniony jest w psychologii, a nacisk kładzie się również na ukierunkowanie celów mentalnych. Obecnie należałoby nazwać McClanaghana “trenerem gwiazd”, na stałe wynajmuje w Los Angeles niewielką, ociekającą potem salę gimnastyczną, która nie wyróżniałaby się niczym na tle tysięcy innych, gdyby nie to, że odwiedzają ją latem największe gwiazdy NBA (od tego roku zajęcia przeniesiono na salę treningową Lakers).

McClanaghan lubi używać tarcz futbolowych, aby nawalać nimi próbujących przedostać się pod kosz zawodników. Mówi Derrick Rose:

Wiele razy nacierał na mnie z tarczą. Wcześniej za wszelką cenę starałem się unikać kontaktu, teraz próbuję go inicjować, a moją nagrodą są rzuty wolne.

1

Mówi o lecie poprzedzającym MVP sezon, trenerowi nie podobał się niski punkt wyrzutu piłki przez D-Rose’a, wspólnie korygowali ten mankament. Jak? Mantrą Derricka stało się “no short shots” chłopak oddawał każdego dnia 1000 rzutów zza łuku.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  1000 rzutów dziennie zza łuku i pozostawał na tak słabej skuteczności? Oby zgodnie z zapowiedziami poprawił ten element w obecnym sezonie ;D

  (-5)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  “Na 3 zdj jest dwóch typów i ten jeden który ustawia się do obrony przypomina mi smoova”
  Ziomek czyś ty na oczy widział Smoova ?

  (-7)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dostać się na jeden dzień takich treningów. Marzenie :). Ale obstawiam, że przy mojej kondycji i wytrzymałości bym leżał na parkiecie bez tchu po godzinie 🙁

  (5)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Rose dobry bajceps : DD
  @Shorty.17 malo mozliwe, tym bardziej, ze to nie jest raczej zwykla hala w LA, zwykla hala nie miala by raczej na koszach loga NBA i napisane na parkiecie LA LAKERS

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu