fbpx

Atlanta Hawks – scouting report 2012/13

15

W dzisiejszym raporcie o stanie gospodarki NBA rozmawiamy o Atlanta Hawks. Przez lata jeden z najbardziej barwnych i efektownie grających zespołów. Niestety bez większych sukcesów. Co się zmieniło? Kto przyszedł, a kto odszedł? Czego oczekiwać od Jastrzębi w nadchodzącym sezonie? Zobaczmy.

40-26 w poprzednim sezonie. Po kolejnej wpadce w I rundzie playoffs żądni sukcesów właściciele ATL zdecydowali się przetasować skład. Z resztą co ja mówię “przetasować” GM Danny Ferry rozwalił Hawks na kawałeczki. Przede wszystkim pozbył się olbrzymiego kontraktu Joe Johnsona, odchudził budżet i z wypchaną sakwą będzie atakował telefonami najzdolniejszych wolnych agentów 2013.

ZAUWAŻALNE ODEJŚCIA

Joe Johnson: przez lata pierwsza opcja ataku zespołu. Przepłacana gwiazda (nie mylić z super-gwiazda) basketu.

Marvin Williams: bez żalu oddany do Utah niegdysiejszy drugi numer draftu Hawks.

Tracy McGrady: legenda, ogromny talent, długie ręce, drybling rozgrywającego, potrafił wszystko. Dziś gra starzej niż wskazuje na to jego metryka (33 lata). Ostatnio widziano go na testach w New York Knicks.

Eric Dampier: podkoszowy twardziel, silny na desce, potrafił zawalczyć na atakowanej tablicy. Wolny jak żółw, niemobilny. Fauluje.

Kirk Hinrich: dobra wizja parkietu, dobry rzut, jeszcze lepszy obrońca indywidualny. Brakuje mu dynamiki, przyśpieszenia. Rezerwowy.

NOWE TWARZE

Lou Williams: dostał od Hawks tzw. full mid level exception, można więc spodziewać się, że będzie proszony o zapełnienie numerów (przynajmniej części) generowanych dotychczas przez Joe Johnsona. Mistrz kreowania akcji ofensywnych (własnych).

[vsw id=”3YzS9A11dng” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Devin Harris: rozgrywający z przeszłością obejmującą All-Star Game, kontuzje i sporą kolekcję butów. Wciąż szybki, potrafi utrzymać się przy piłce nawet gdy poddawany jest presji. Sprowadzony z powodu wygasającego po tym sezonie kontraktu. Cokolwiek uda się ATL wycisnąć z tego gościa, będzie tylko na plus. Dobrze gra 1-na-1. Prawdopodobnie lider drugiego składu. Tym niemniej powinien naciskać Jeffa Teague i podbierać mu minuty.

czytaj dalej >>

1 2

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Słabo to wygląda. Jestem wielkim fanem talentu Josha Smitha, ale uważam, że nie ma żadnych szans na wyżej niż 1 runda playoffs. A to słaba pozycja, bo ani nie osiąga się zbyt wiele ani nie można liczyć na wsparcie młodzieżą z draftu. Styl gry? Nie mam zielonego pojęcia jak oni będą grali w ataku, ale wygląda na to, że trójki w kontratakach i w ataku pozycyjnym będą ich siłą. Mam nadzieję na sporą ilość izolacji pod Smitha. Redakcja ma rację – zespół w fazie przebudowy, bez szans na tytuł. Mimo to liczę, że zawitają w PO 😉

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  według mnie jedynymi opcjami są j.smoove,al horford. Jakoś nie widzę przyszłości dla tego klubu, no chyba że zrobią wielki trade i kogoś dostaną(PG,SG)

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  stracili Johnson’a ale Lou powinien zniwelować tą stratę, może się rozwinąć i to on może za rok grać w ASG, z tym składem Korver może grać w s5 jego rola będzie taka jak w Bulls, biegać i rzucać po zasłonach, inni zajmą się resztą, jeśli Josh Smith będzie chciał grać (podobno w ostatnim sezonie coś mówił o przenosinach) to mogą wygrać około 45 meczów a to na wschodzie oznacza bite miejsce w ósemce, co do Josh’a jeśli to jest jego rok kontraktowy i jeśli go nie wymienią z racji niezadowolenia to miejmy nadzieje na kolejny sezon pełen doniesień z Highlight Factory

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Chyba przesunie nie posunie

  a Korver nie przypomina Ashtona Cutchera tylko głównego bohatera filmu Hallowen, horror, thriller i te sprawy

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Cienko widzę Hawks w tym sezonie. Smith się tam marnuje… Chcą robić przebudowę to niech go wytradeują za jakieś picki i młodzież. Chętnych nie zabraknie, a może to wszystkim wyjść na dobre. Z jednej strony Smith nie jest graczem wokół którego można zbudować mistrzowski skład. Jest świetnym uniwersalnym zawodnikiem, z instynktem obrońcy. Ofensywnie jednak nie nadaje się na 1 opcję, taki trochę Iggy tyle, że na PF. Zmiana otoczenia dobrze by mu zrobiła. Widziałbym go w uniformie Pistons… jednak tam też za wiele by go na dzień dzisiejszy nie czekało. A propos Pistons, dajcie ich scouting report jeśli można prosić 🙂

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Jestem z przyszłości, i powiem tylko, że admin nie zna się na scoutingu, napisaliście, że Korver nie zasłużył na pierwszą piątkę, a teraz ma 50% za 3 i jest all starem, no nieżle.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu