Awantura podczas kwalifikacji do Eurobasketu, 4-0 Polski!

6

Polska 81 Portugalia 74

Przy okazji, wielkie gratulacje dla podopiecznych Mike’a Taylora, którzy po wczorajszym zwycięstwie nad Portugalią nadal mają na koncie komplet zwycięstw (4-0) w zmaganiach grupowych, a awans do przyszłorocznego turnieju pozostaje już chyba formalnością. Następne spotkanie w środę z Białorusią.

Rozmiar zwycięstwa nie powala, ale weźcie pod uwagę, że graliśmy bez Maćka Lampe, wiele minut otrzymali rezerwowi, rywale zaskoczyli skutecznością na początku spotkania (8:0) a już od drugiej kwarty kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie.

Najlepszymi strzelcami Biało-Czerwonych byli obwodowi Mateusz Ponitka (17) i AJ Slaughter (13) po raz kolejny tyłem do kosza fajnie pokazał się się Aleksander Czyż (11) a pan Łukasz Koszarek zdobył w tym spotkaniu swój 1000. punkt w kadrze.