fbpx

Brooklyn Nets zwalniają trenera Avery Johnsona

20

Jak w tytule, włodarze Nets zwolnili coacha Avery Johnsona po zaledwie 28 meczach. Szkoda małego generała. Od czasów przeprowadzki na Brooklyn, Nets to już nie tylko klub sportowy, ale przede wszystkim maszynka do robienia pieniędzy. Pełna gwiazdorskich kaprysów i polityki. Tymczasem Johnson znany jest z żołnierskiej dyscypliny, szczerości w stronę swych graczy oraz nadzorowania każdego niuansu gry. Kto ogląda mecze BK ten wie, że mało który trener tak bardzo angażuje się w wydarzenia na boisku spacerując wzdłuż linii końcowej.

Rzecz jasna porażki w ostatnich 10 z 13 spotkań to nie powód do dumy. I choć jeszcze w listopadzie Avery zostawał trenera miesiąca na wschodnim wybrzeżu NBA, grudzień wyjątkowo mu się nie udał. Jego ostateczny bilans w tym sezonie to 14-14. Jak donoszą szpiegowskie raporty, “rosyjskie kierownictwo” od samego początku było niezadowolone ze sposobu prowadzenia drużyny.

O ile teraz nie mają w planach zatrudnienia Phila Jacksona, zwolnienie AJ uważam za błąd. Zamiast pozbywać się trenera należałoby przyjrzeć się grze swojej najdroższej gwiazdy Derona Williamsa. Facet od samego startu rozgrywek szuka wymówek, notuje najniższą średnią punktową od debiutanckiego sezonu, a jego skuteczność rzutowa jest gorsza niż kiedykolwiek. Wszystkiemu winna jest rzekomo kontuzja nadgarstka przez którą zawodnik nie wystąpił we wczorajszym spotkaniu przeciwko Milwaukee. Na moje żaden z niego lider. Nigdy nim nie był. Nigdy też nie wybaczę mu sprzeczek z trenerem Sloanem w wyniku których ten wybitny szkoleniowiec stracił pracę.

Ostatnie Wpisy

20 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Deron ma talent do obarczania winą za niepowodzenia dobrych trenerów..

  Ciekawy jestem kto ich teraz poprowadzi, czyżby Mike Brown ? 🙂
  Tak serio, to nie ma zbyt wielu dobrych trenerów na wolnym rynku, tym bardziej duży błąd.

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  @up: Williams gra lipę, ale nie o to chodzi. Nie widzisz, że chłopak tyje? 🙂

  Pierwszą złą decyzją Nets było zatrudnienie drogiego Joe Johnsona, a teraz zwolniony AJ. Świetnie.

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Co do Derona – po pierwsze odzywa się kontuzjowany dawniej nadgarstek, po drugie gra na kostce, która może wymagać zabiegu po zakończeniu sezonu, po trzecie winę przerzuca na zły system gry… co jako elitarny PG, który potrafi kreować jest co najmniej dziwne. Ostatnio przyznał się, że źle się czuje po sytuacji z Jerrym Sloanem (w Jazz), więc być może znowu coś jest na rzeczy między nim a Averym. Z kolei porażki w ostatnich meczach mogą mieć związek z absencją Humphriesa oraz zmianą zagrywek zespołu, do których ekipa nie zdążyła się jeszcze przyzwyczaić. Nie zrzucałbym całej winy na Derona, choć widać co go odróżnia choćby od Chrisa Paula. Ciekawe kogo zatrudnią Nets.
  @MG Joe gra całkiem dobrze, często ratuje wynik Nets trójkami i swoim graniem w izolacjach. Może problemem jest właśnie za dużo tego typu grania? Za mało gry p’n’r z Williamsem i podkoszowymi? Za mało Marshona Brooksa w ofensywie?

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @up: Joe gra całkiem dobrze, jak przeciętniak. Z jego talentem strzeleckim mógłby spokojnie prowadzić drużynę, a tak jest po prostu przepłacanym all-starem ze słabą psychiką 🙂

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Poczekam na wasze komentarze kiedy Deron wróci do pełnej sprawności i Nets ogarna ofensywę.
  Widać że rusek i jay z nie mają pojęcia co robią.

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  No i co się stało ? Wyleciał trener ? Znajdzie się inny lepszy może dotrze do drużyny i ją zmobilizuje .
  Dlaczego 10 spotkań z rzędu przegrali ? Tej decyzji nie uważam za bład tylko “wymianę kadry kierowniczej” co by wkładali więcej zainteresowania i pracy oraz aby nie przykleili się do stołków.
  rr

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Znowu to zrobił , znowu dzięki niemu poleciał trener no co za D-Will !
  Nienawidzę czegoś takiego zwłaszcza że Johnson dzięki swojej dyscyplinie był taki efektywny , szkoda…

  (0)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Derona zawsze uważałem za mięką pałkę tak samo jak Blake’a Griffina. Tak samo mu nie wybaczę tego co zrobił z Jerym Sloanem, któremu sportowo nie dorastał do pięt. Nadarstek to rzadna wymówka, no może minimalna. Kobe jest tego najlepszym przykładem. Jakby ucieli mu nogi w kolanach to by grał i tak i tak. Tak samo Garnett i inni podobni gracze. No ale do tego trzeba mieć jaja których Deron nigdy nie mial

  (0)
 9. Array ( )
  Odpowiedz

  Mnie zawsze zastanwiało jedno. Dlaczego zwalnia się trenera wykonującego dobrą pracę i mającego doświadczenie boiskowe, a zostawia się przepłaconą, nie wykonujaca poleceń gwiazdę? Przy czym “gwiazda” w tym przypadku to jedynie sprośny żart.

  (0)
 10. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Popełnili bardzo poważny błąd , Johnson co prawda jest twardym i wymagajacym trenerem to nie znaczy , że D-Will ma stroić jakiech fochy . Nie nadaje sie na franchise player powinni znalezc innego lidera zespołu bo inaczej wiele nie zawojują w tym sezonie . Zwolnienie Johnsona to strzelenie sobie w stopę . Zatrudnia pewnie teraz Mike Browna , ktory bedzie takim samym zbawieniem jak dla LAL 😛

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu