Chris Paul bawi się piłką, James Harden najgorętszy towar w mieście

16

Detroit Pistons @ Portland Trailblazers

Jeśli lubicie szalone końcówki i bohaterskie rzuty, oto mecz dla Was. CJ McCollum (35 punktów, 6 asyst, 57% z gry) trója na remis w czwartej kwarcie. CJ McCollum trója na remis w dogrywce. Kentavious Caldwell-Pope i trója na zwycięstwo w II dogrywce. Nie kumam dlaczego przeciwko ekipie z Detroit z głośników puszczają Eminema. Przecież gościom motyw z “8 Mili” jedynie dodał skrzydeł, hehe.

Na uwagę zasługują także: uszatek Allen Crabbe (30 punktów, 12/15 z gry z ławki!) Andre Drummond (28 punktów, 14 zbiórek, 4 przechwyty, 51 minut gry!) i Reggie Jackson (31 punktów, 13/26 z gry).

Wynik: 125-124 (2OT)

Golden State Warriors @ Sacramento Kings

Durant blokuje Cousinsa, Zaza Pachulia podaje tyłem, Steph Curry kończy akrobatyczny layup. Czy cała trójka załapie się do All-Star Game? No nie wiem.

Warriors wcale nie zaimponowali. Wiecie, że Steve Kerr wziął czas po 18 sekundach gry? W pierwszej akcji meczu, Garrett Temple ściął pod kosz bez krycia, ale nie został obsłużony podaniem, a chwile później Cousins bez mydła minął Zazę piwotem. Z taką defensywą nie będzie sukcesów. O wszystkim zdecydowała III kwarta wygrana przez Warriors 39-22.

DeMarcus Cousins jest najlepszym podkoszowym w lidze, kropka [Draymond Green]

“Boogie” bił krzesło ze złości, z powodu wczesnych przewinień zagrał tylko 29 minut zdobywając w tym czasie 17 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty i 2 bloki. Wynik końcowy: 117-106

Philadelphia 76ers @ Brooklyn Nets

Trzecia wygrana Sixers w ostatnich czterech meczach. The Process twierdzi, że ich celem jest awans do playoffs. Trzymamy za słowo! Widzieliście z jaką wściekłością zerwał się Dario Saric gdy podczas wywiadu TJ McConnell wylał mu zimną wodę na kark? “F%ck you man!” Nigdy nie zadzieraj z Chorwatami.

Nets poddają sezon, słyszę, że wystawili na sprzedaż Brooka Lopeza (26 punktów, 3/7 zza łuku, 2 zbiórki) chcą w zamian picki draftu. Do przerwy prowadzili 11 punktami, w drugiej części najważniejszymi postaciami na parkiecie byli Nik Stauskas (15 punktów, 3/4 zza łuku) Embiid (20 punktów, 4 asysty, 2 bloki) i wspomniany wcześniej Sarić (18 punktów, 3/6 zza łuku).

Wynik: 105-95

Washington Wizards @ Milwaukee Bucks

Milwaukee bez chorego Antetokounmpo więc się nie liczy. W ekipie ze stolicy bez niespodzianek. Siedem punktów i 12 zbiórek Gortata. Różnicę zrobił Kelly Oubre: 17 punktów, 5 zbiórek, 3/7 zza łuku z ławki.

Wynik: 107-101

Orlando Magic @ Los Angeles Lakers

Magicy niekompetentni w ataku. Wyjściowa jedynka, center i niskie-skrzydło pozbawieni są rzutu, więc bronić jest stosunkowo łatwo. W trzeciej kwarcie panowie przyjezdni uskładali łącznie 9 punktów (2/20 z gry).

Jak Wam się podobało podanie Lou Williamsa między nogami rywala? Albo reverse dunk Clarksona? W obu przypadkach ofiarą padł Nikola Vucevic, którego niemoc na bronionej połowie kosztuje coraz więcej minut. Zauważyliście? Big-mani nie stanowiący zagrożenia zza łuku, nie wyrabiający na nogach w obronie coraz rzadziej wystawiani są na parkiet. Mówię o gościach pokroju Vucevic, Al Jefferson, Enes Kanter, Valanciunas…

Wynik: 95-111

Na koniec, OJ Mayo pozdrawia z wakacji. Zawodnik odbywa karę dwóch lat zawieszenia za używki. Myślicie, że jeszcze zagra w NBA? W tym roku kończy 30 lat, ma na koncie poważną operację kostki oraz 40 milionów dolarów.

Zobaczymy się kiedy się zobaczymy. $ezon polowań rozpoczęty.