fbpx

Chuligan Terrence Jones

6

Może najpierw, kim jest Terrence Jones, bo coś mi podpowiada, że niewielu niedzielnych kibiców NBA słyszało o tym zawodniku.

Chłopak pochodzi z Portland w Oregonie, jest kuzynem niegdysiejszej gwiazdy ligi Damona Stoudamire, członka popularnych Portland JailBlazers, który oprócz licznych wybryków poza boiskiem (marihuana) został w 1996 roku wybrany Debiutantem Roku.

Przed rokiem Jonesa wybrali w drafcie Houston Rockets, poszedł z numerem osiemnastym. Od razu zesłano go jednak do Development League, na parkiecie NBA spędził jak dotąd 276 minut, a jego średnie to 5 punktów i 3 zbiórki.

Mierzy 206 cm wzrostu, ale jego zasięg ramion wydaje się wykraczać poza tę granicę. Potrafi wykorzystać swą masę (115 kg) i zaatakować obręcz na kontakcie, niestety nie błyszczy na półdystansie.

Tak czy inaczej, lepiej niech bierze się do roboty, bo jest surowy jak surówka, a tymczasem u Rockets dziura na silnym skrzydle. Omer Asik to raczej zmiennik Howarda, a Donatas Motiejunas z niewieloma rywalami da sobie radę fizycznie. Warunki do rozwoju ma więc idealne, a na ekspozycję w mediach także nie może narzekać.

A propos, wczorajszej nocy Terrence wraz z kolegami wychodzili z klubu na lekkiej bombie. Zawodnika aresztowano około drugiej nad ranem. Zgodnie z zeznaniami sierżanta policji będącego naocznym świadkiem zdarzenia: Jones widząc dwóch śpiących bezdomnych miał głośno krzyknąć “Wake Up”, a następnie celowo nastąpić jednemu z leżących mężczyzn na nogę.

Nie pomogły tłumaczenia, że NBA i amerykański sen, data rozprawy przewidziana jest na 6 września. Na razie skończyło się na płaczu ze strachu 21-letniego koszykarza oraz kaucji w wysokości półtora tysiąca dolarów. Twardziel!

Ostatnie Wpisy

6 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    surowy, jak surówka… niezły beton, a poza tym chłopak według mnie był jednym ze stealów w drafcie, na prawdę ma skilla i spore szanse na gre w S5, chyba ze Rockets przesuną Parsonsa na PFa, jak probuja na obozie reprezentacji nim grać

    (5)

Komentuj

Gwiazdy Basketu