fbpx

Co naprawdę dzieje się w NBA? Sekrety R-Feltona, J-Crawforda oraz czemu Suns grają tak słabo

15

Jeżeli naprawdę chcesz wiedzieć, co dzieje się w NBA, nie wystarczą statystyki czy uważna obserwacja meczów. Uwielbiasz bawić się w generalnego-menedżera klubu, uważasz że zbudowałbyś lepszy skład? Przywołujesz liczby i osiągnięcia. Ja sądzę, że aby zmierzyć faktyczną wartość zawodnika, trzeba go poznać. Słuchając wypowiedzi “głównych aktorów przedstawienia” niekiedy jesteś w stanie dowiedzieć się i zrozumieć więcej, niż oglądając ich w akcji. Oto kilka cytatów, które jakże wiele wyjaśniają:

Sensacja początku rozgrywek Jamal Crawford (20,7 punktów 52% skuteczności) zdradza nam swoją tajemnicę: “Tego lata po raz pierwszy w życiu pracowałem nad swoją grą. Do tej pory wystarczał mi talent.” Panie i Panowie, oto profesjonalista! Do tego pierwsza dziesiątka NBA w grze 1-na-1 oraz sekret wczesnych sukcesów Clippers (7-2).

LeBron straszy: “W tym sezonie większość czasu zamierzam spędzać w polu trzech sekund. Chcę rozwinąć swoją grę podkoszową.” Jak dotychczas James oddaje średnio osiem rzutów na mecz z okolic do 2,5 metra od obręczy, dokładnie tyle samo co w ubiegłym roku = 42% wszystkich prób. Pytanie: czy LBJ jest w stanie grać jeszcze lepiej, jeszcze bliżej kosza?

Raymond Felton tłumaczy dysproporcję między swą tegoroczną dyspozycją (16 punktów, 43% z gry) a poprzednim, katastrofalnym sezonem w Portland: “Dobra, przyznam się, byłem bez formy w Portland, nie trenowałem ponieważ nie spodziewałem się, że w ogóle rozegramy sezon.” Kolejny profesjonalista… najbardziej aktywny gracz Knicks. Jego penetracje i gra na półdystansie często przechodzą niezauważone wobec popisów Carmelo i JR Smitha.

Gregg Popovich wyjaśnia powód własnej opryskliwości względem reporterów: “Wiem, że jestem palantem. Proszę bardzo, przyznałem się przed całym światem. Powiedzcie mi, co powinienem robić. Kończy się kwarta, którą rywale wygrali 12 punktami, mieli 8 zbiórek w ataku. Standardowe pytanie, co zamierzam z tym zrobić? Nie mam pojęcia. Nie dokonam trade’u podczas przerwy na żądanie. Nie przeprowadzę treningu do czasu gdy za chwilę powrócimy na parkietNie zamierzam nic robić! Wrócę na krzesło z nadzieją na to, że zagramy lepiej. Nie wiem jak odpowiadać na tego typu pytania, więc pozwijcie mnie za bycie idiotą… dotychczasowe odpowiedzi bawią wszystkich poza moją żoną. Mówi, że jestem palantem, a ludzie mnie nienawidzą. Mówię jej: kochanie gdybyś tylko widziała tego gościa, też puściłyby Ci nerwy.” Dla takiego coacha warto grać…

Co Rick Adelman powiedział na zakończenie ubiegłego sezonu oraz dlaczego Timberwolves pozbyli się Mike’a Beasley’a: “Michael jest w porządku, ale nie sądzę, że będziemy kiedykolwiek pretendentem do tytułu z nim w składzie. Potrafi zdobywać punkty, ale kompletnie nie gra w obronie oraz zapomina o kolegach w ataku, nie mogę tolerować czegoś takiego w moim systemie ponieważ inni gracze po prostu stoją i patrzą.” Oto najlepsze wyjaśnienie aktualnej postawy Phoenix. Nieskuteczny B-Easy równa się 15-punktowa strata Suns w ciągu 3-4 minut.

Ostatnie Wpisy

15 comments

  • Array ( [0] => administrator )

   Myślę że nikt nie przebije osiągnięć Jaxa w ciągu najbliższych 20 lat.

   (0)
 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Cris_Hawks

  nie można powiedzieć, że tylko Ray jest dla niego zagrożeniem, bo moim zdaniem taki Carl Landry wnosi o wiele więcej energii z ławki do gry swojej drużyny niż Allen, a i statystyk nie musi się wstydzić. No ale wiadomo, nie ta marka, nie to nazwisko, więc i tak nikt go nie doceni.

  (0)
 2. Odpowiedz

  Phil i Pop, z jednej strony hipis z drugiej wojskowy, co ich łącz? obaj są najlepszymi coachami i mistrzami ripost na głupie pytania reporterów 🙂

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu