fbpx

Cztery nietypowe rekordy NBA

20

ny

Skądinąd wiem, że uwielbiacie tego rodzaju wpisy. Przedstawiam cztery najdziwniejsze rekordy NBA, na jakie natknąłem się ostatnimi czasy:

#1 just get a rebound

Nick Young a.k.a. Swaggy P jeszcze nigdy nie zaliczył asysty podając do Kobe Bryanta.

Wow. Panowie grają ze sobą od października 2013. Ja rozumiem przedłużające się absencje Black Mamby, egoistyczny styl gry obu panów oraz niską skuteczność rzutową Bryanta, ale bez przesady. Jak policzono, obaj spędzili razem na parkiecie 371 minut!!!

Przy okazji, czy zauważyliście, że Kobas od początku sezonu rzuca jakby inaczej? Nie chodzi mi o skuteczność (aktualne 32% z gry to zdecydowanie najniżej ze wszystkich dwudziestu sezonów kariery) ale o technikę rzutu. Że zamiast dwóch ruchów (nad głowę -> pauza -> w kierunku kosza) stara się rzucać na “jedno tempo” jak Steph Curry? Na jedno tempo oznacza, że piłka ani przez moment nie jest zatrzymywana, że ta sama energia, która pozwala zawodnikowi wyjść w górę jest wykorzystywana do pchnięcia gały w kierunku obręczy. Tego rodzaju technika wymaga mniej siły, wyskoku i generalnie przyspiesza rzut. Idealne dla starzejącego się zawodnika.

Bryant od zawsze zapożyczał sobie manewry od najlepszych graczy, tym razem padło na MVP. Jak sądzicie?

#2 lewe Miami

Dziś w nocy Miami wystawili na parkiet pięciu zawodników LEWORĘCZNYCH.

Obok siebie grali: Chris Bosh, Josh McRoberts, Tyler Johnson, Justise Winslow i Goran Dragic. Przypomina mi się niedawny artykuł o najlepszych mańkutach w historii. Jeśli nie czytaliście, polecam (wystarczy, że kliknięcie w obrazek):

lew

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

20 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Sunrise5
  Odpowiedz

  Sorry za offtop, ale jakie darmowe streamy polecacie na upojne noce z NBA? 🙂
  Moja sprawdzona od paru sezonów stronka coś szwankuje, a meczyki.pl to nie ta liga niestety jeśli chodzi o jakość.

  Ktoś? Coś? 🙂

  (14)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Rafu
  Odpowiedz

  Co do Kobasa – mógłbyś chociaż wrzucić źródło z którego korzystałeś czytając o jego zmianie rzutu 😛

  (-15)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe aah
  Odpowiedz

  zmianę rzutu kobiego widać było od razu w preseason. Może być że zmienia styl na bardziej ekonomiczny, my z kumplami w pierwszej chwili myśleliśmy że to przez kontuzję barku.

  (6)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Skoro zmienił technikę rzutu , to normalnym wydaje się na razie jego ceglenie. Coś nowego, potrzeba czasu, aby zatrybiło.

  (3)
  • Array ( [0] => administrator )
   Zdjęcie profilowe marada

   reszty nie puściłem stahuu, bo jesteś zwyczajnie niesprawiedliwy

   (11)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Shey
  Odpowiedz

  kurde, lubię Kobasa i jeśli to prawda to należy mu się szacunek że na tym etapie kariery zmienia swój warsztat ale zastanawiam się czy to dobre wyjście żeby porzucać technikę która stworzyła z niego legendę po to żeby w ostatnich sezonach trochę mniej męczyły się ręce

  (5)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Szopen101
  Odpowiedz

  Ta zagrywka Portland z 1:52 – MEGA!!!! Szkoda, że w polskiej telewizji nie ma takich odpałów, bo od razu pojawią się hejterskie pipki i zaczną gadać jakiej to On hańby nie robi… Szkoda gadać…

  (2)
 7. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe G8
  PATRON
  Odpowiedz

  Raz rzuca w jedno tempo, na miękko
  dwa inaczej ustawia lewą rekę a piłce
  trzy powinien wrócić do swojej starej formy, nowa technika w NBA w swoim ost sezonie to nie jest najlepszy pomysł. Kobe idzie na oszczędność…. TO NIE KOBE i nim nie będzie jak znowu nie pójdzie na całość.

  (2)
 8. Array ( )
  Zdjęcie profilowe DWade3
  Odpowiedz

  A co @admin uważa o pomyśle by włączyć możliwość odpowiadnia użytkownikom? Tak jak ma to miejsce na youtubie np :> żeby nie tylko admin miał możliwość odniesienia się do jakiegoś komentarza

  (1)

Gwiazdy Basketu