fbpx

Dion Waiters: czyżby nowy D-Wade?

12

Wade w sezonie 2003-2004 za partnerów miał Lamara Odoma, Eddie Jonesa, Rafera Alstona i Briana Granta. Graczy uznanych, pośród których żaden nie dysponował jednak zdolnościami przywódczymi, a już na pewno talentem na miarę Uncle Drew, stąd droga D-Wade’a do zostania liderem ekipy była naturalna i intuicyjna. Waiters nie ma na to szans w Cleveland.

Obu graczy na początku ich zawodowej kariery można opisać następującymi słowami: efektywni na otwartej przestrzeni, świetnie kozłują, bardzo silni jak na obrońców, mają smykałkę do wejścia pod kosz, grają pod siebie.

Różnice

Obaj są ekstremalnie atletyczni, jednak D-Wade to prawdziwy fenomen stąd lepsza skuteczność wokół obręczy, większa liczba bloków i przechwytów. Wade jest z pewnością szybszy, bardziej stara się w obronie, więcej myśli.

Trudno porównać zimną krew obu graczy, nie wiemy jak wyglądają zdolności Waitersa w kluczowych momentach i prawdopodobnie szybko się nie dowiemy (Kyrie!)

Możemy za to już teraz powiedzieć, że Waiters jest skuteczniejszy na półdystansie i zza łuku. Ma pewniejszy rzut, który rozwijany powinien uczynić z niego prawdziwą bestię w nadchodzących latach.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  żeby nie być gołosłownym podam pierwszy z brzegu przykład:
  Juwan Howard w ostatnim sezonie: 3.0 ppg, 0.9 apg, 1.1 rpg
  grał średnio 7.3 min, więc na 36 minut to będzie: 14.8 ppg, 4.2 apg i 5.6 rpg.
  TO WIĘCEJ PUNKTÓW I ASYST NIŻ W PRZELICZENIU NA 36 MINUT ZDOBYWA MARC GASOL!!! jeśli ktoś sądzi, że 40-letni Juwan Howard byłby w stanie tak grać, to pozdrawiam

  (11)
  • Array ( [0] => administrator )
   Zdjęcie profilowe marada

   Zgoda, jednak Twój przykład jest przerysowany.
   Waiters w rookie sezonie spędzał na parkiecie średnio 29 minut, Wade 35 minut – stąd przeliczenie statystyk na 36 minut wydaje nam się na miejscu.

   (6)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe celt9
  Odpowiedz

  dobry wybór z draftu dla CLE, szczególnie że “uciekł” im Beal. jeśli Wasze porównanie okaże się być blisko prawdopodobieństwa – nie zdziwię się. Waiters ma warunku, zarówno masa ciała,atletyczny,rzut raczej się nie pogarsza więc to także jego mocna strona. jedynie Kyrie może go trzymać z boku, przez co może nigdy nie zostać tym kim mógłby być gdyby był sam w pojedynkę… no i zdrowy Bynum, czego życzę w stanie Ohio… trzymam mocno kciuki za tego gościa i wierzę w PO dla Cleveland:)

  (4)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Krawiec
  Odpowiedz

  Oladipo jak dla mnie bardziej przypomina Igoudale. A co do Waitersa talent ma chłopak na pewno ale raczej nie będzie tak dobrym obrońcą jak Wade w swoim najlepszym okresie. Ofensywnie niczego mu nie brakuje. Co wiecej ma lepiej ułożoną rękę niż D-Wade i prawdopodobnie nie grozi mu u schyłku kariery taki regres jak u gracza Heat(ciekawe czy naprawdę Flash nagle stanie się strzelcem zza łuku jak donoszą plotki ze Stanów)

  (0)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  @admin: imho lepiej wystrzegać się statów per 36 min., są mylące. jednak z tezą artykułu się nie kłócę, jedynie dobrane liczby do mnie nie przemawiają

  (3)

Gwiazdy Basketu