fbpx

Dunki Vince’a Cartera inspirują Mavericks do zwycięstwa nad Portland

10

portland @ dallas

Rewelacyjnie zaczęły obie ekipy. Obserwujemy prawdziwy popis ofensywy NBA: ręce jak automat, ucieczki za plecy, strzały z jednej nogi Dirka Nowitzkiego, kontrataki bez kozła… Bryluje zwłaszcza rookie Damian Lillard, który bez problemu przedostaje się pod kosz oraz z łatwością oddaje rzuty z nawet z 8 metrów. Młody zdobył ostatnich 12 punktów swojej drużyny w pierwszej kwarcie!

W drugiej kwarcie popis gry ofensywnej kontynuuje OJ Mayo, trafił jak dotąd 8 z 9 prób, a wynik mimo dobrego początku gości nadal  jest wyrównany. Tymczasem efektowną wsadkę zalicza nie kto inny jak Vince Carter. Tak serdecznego uśmiechu nie widzieliście dawno na twarzy żadnego gracza ligi… To jednak nie koniec popisów w wykonaniu Air Canada, za chwilę w bliźniaczej akcji atakuje obręcz i kończy reverse-dunk dwoma rękoma. Nigdy nie lekceważ weterana, jeszcze nie jedna drużynę zadziwią w tym roku Nowitzki z Carterem

Na tablicy wyników nadal bez zmian, akcje kosz za kosz. Blazers parę razy zbyt łatwo przedostali się w środek pola więc gospodarze postawili strefę, kilka strat Dallas odkupili celnymi rzutami z dystansu. Ciekawy pojedynek! VC schodzi z boiska z grymasem bólu na twarzy, prawdopodobnie naciągnął sobie ścięgno udowe. No cóż, 36 lat w przypadku “skoczka” to już naprawdę zaawansowany wiek.

Prowadzenie zmienia się raz za razem, niewiele inteligencji świeci w oczach JJ Hicksona, gdy znajduje się przy piłce. Na płytę boiska powraca Carter, leci trójka… bang! Niesie go chyba pasja gry, wchodzi na kosz, odgrywa do Mariona i znów trzy punkty lądują na koncie Mavericks. Na dodatek ani na chwilę nie ostygł dziś OJ Mayo, zdobywca kolejnych czterech punktów, gospodarze odjeżdżają…

Minuta do końca, wyrównująca trójka odbija się od obręczy, trzy razy zasłonę stawia Nowitzki na szczycie Collisonowi, który nie wie co zrobić z piłką, podanie do Cartera, sekunda na oddanie rzutu… siedzi! Ostatecznie: DAL 105 – POR 99

Staty:

Aldridge 27 punktów, 10 zbiórek, 11/22 z gry
Matthews 21 punktów, 5/12 zza łuku
Lillard 19 punktów, 6 asyst, 6/17 z gry

OJ Mayo 28 punktów, 11/14 z gry
Vince Carter 17 punktów, 7/15 z gry
Dirk Nowitzki 16 punktów, 8 zbiórek

https://www.youtube.com/watch?v=odMAyQ9WJl4

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Vince Carter to wariat, w jego wieku odwalać takie paczki i czerpać taką radość z gry, szacunek należy się temu Panu. Wnosi tyle energii na boisko, zaraża nią swoich kolegów z drużyny przez co widać tego skutki w wyniku meczu, zasłużone zwycięstwo Dallas.

  (1)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  I tak to nie jest to samo co kiedyś , Dallas to kompletny spowalniacz dla Cartera i tyle mam nadzieję że odejdzie od nich…..

  (1)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Dodox ja bym po wiedział , że w tym sezonie to jest dla niego przyśpieszacz . Jak by grał w LAL to pewnie średnia minut 5 i średnia 3 pkt !!!

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  O.J Mayo naprawede w wspaniały mecz. Chłopak robi robotę po przenosinach do Teksasu. VINSANITY !!!!!!!!!!!! to wariat

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu