fbpx

Ilu policjantów trzeba by usadzić na glebę Thabo Sefoloshę?

10

sef

Ilu policjantów potrzeba by usadzić na glebę i skuć kajdankami Thabo Sefoloshę? Wracamy do wydarzeń ze środowej nocy gdy “familię NBA” zaatakował nożownik.

30-letni defensywny specjalista Hawks mierzy 201 cm ważąc przy tym 105 kilogramów. Wiele w tym sezonie nie pograł, ledwie wykurował naciągniętą prawą łydkę (wystąpił w siedmiu meczach) by podczas aresztowania funkcjonariusze uszkodzili mu piszczel. Z pękniętym piszczelem jak się domyślacie grać w koszykówkę się nie da, stąd władze klubu z Atlanty ogłosiły, że Thabo wypada ze składu do końca sezonu.

Oby nie oznaczało to wypadu z ligi, bo ostatnimi czasy kurs akcji zawodnika mocno stracił. Ma kontrakt podpisany do 2017 roku, ale zostać przyklejonym do ławki “mięsem transferowym” może zostać w każdej chwili. A przecież jeszcze niedawno występował w wyjściowym składzie walczących o tytuł Thunder.

00

o1

Na filmie zobaczycie jak nowojorski policjant chwyta zawodnika za szyję i z pomocą kolegów sprowadza na ziemię. Chwilę wcześniej panowie zajęli się pacyfikacją jeszcze potężniejszego Pero Antica, który w momencie aresztowania Sefoloshy grzecznie siedzi już na chodniku.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Autor jest pewien, że Thabo ma uszkodzoną piszczel? Na nba.com napisano, że ma uszkodzoną fibulę, czyli kość strzałkową.

  (2)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Piszczel i kość strzałkowa to dwie różne kości znajdujące się w goleni człowieka. Piszczel to swoją drogą po łacinie Tibia a kość strzałkowa to faktycznie fibula. A co do reszty to jakby mu złamali piszczel to pewnie chłopak nie mógłby chodzić, gdyż jest to główna podpora w tej części nogi.

  (12)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  wy tu dyskutujecie kto jaką złamał kość, ale ja tu widzę przede wszystkim wielką odwagę jaką mieli dwaj gracze atlanty, wobec badz co badz człowieka z nożem który nawet by nie mrugnął gdyby miał kogoś z tych dwojga zabić. Przysłonili własnym ciałem swego kolegę po fachu ratując mu życie i za to zostali aresztowani?!

  (9)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  A jak dla mnie dobrze zrobili. Jak policja przyjezdza to sie wykonuje polecenia. A nie szarpie, stoi i buntuje. Ja wiem ze przypomniały mu sie jak wszystkim o ciemniejszym kolorku skóry czasy niewolnictwa, pewnie krzyczał że traktują go jak jego pradziadka na polu bawełny, że on sobie nie pozwoli, ale bez przesady.

  Ktoś powinien powiedzieć tym czarnym wprost, że granie kartą niewolnictwa się skończyło.

  Ale jak to powiedział Lebron bodajże: Taka mentalnosc czarnych. Zamiast rozwoju wiecznie siedzenie w getcie i brudne interesy. I lepiej siedziec razem i bidować niż sie wyrwać.

  Nie jestem aż takim rasistą, ale jakiś powód musi być, że Chinczycy sie rozwijali, Grecy sie rozwijali, Rzymianie sie rozwijali, Aztekowie sie rozwijali, Majowie sie rozwijali, egipcjanie sie rozwijali, arabowie sie rozwijali… a cała czarna jak smoła część afryki siedziała oblepiajac domki błotem.

  I gdyby nie niewolnictwo i pomoc białych dalej by siedzieli i to samo robili.

  Smutne ale prawdziwe.

  (11)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  btw zastanawia was czasami dlaczego to czarni graja kartą niewolnictwa mimo ze np w ameryce południowej niewolnikami poza czarnymi byli też np hindusi, chinczycy.

  No ale jak widac jedni rozwijaja sie, a inni wspominaja:D

  (3)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @pln

  Sefolosha jest mulatem i co prawda pochodzi z RPA, ale paszport ma szwajcarski (poza tym sami wiecie, że po czasach kolonizację trudno w RPA o czystą czarną rasę), a Antić jest Macedończykiem. O jakich czarnych Ty mówisz?!

  (4)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  @pln intrygujące że będąc rasistą bawisz się w kibicowania NBA… A koledzy słusznie – Thabo może i ma jakichś dalekich krewnych z niewolniczym rodowodem, ale rodzina Antica chyba nie sięga do okresu rzymskiego gdy niewolnikiem mógł być każdy.

  A Afrykanie (czarni) też się rozwijali i jest tam sporo cywilizacji – w tym najstarsza istniejąca ludzka. Cywilizacje powstają i upadają a ci bez zmian.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu