fbpx

Inspiracje Paula George’a

13

#Wszystko, co chciałem oglądać jako dzieciak, to występy Kobe. On naprawdę był moim wielkim idolem. Uwielbiałem koszykówkę właśnie przez niego.

1

#Podczas tej przerwy letniej zupełnie zmieniłem system przygotowań. Przychodzę wcześniej, dźwigam przed każdym meczem, a następnie oddaję jakieś 300-400 rzutów zanim zaczniemy grać. Wszystko to przyszło od Kobe Bryanta. Brian Shaw przekazał mi to wszystko, wiele razy rozmawialiśmy na temat przygotowań Kobe. Dorastanie w Los Angeles i fascynacja Bryantem zmieniły mój obecny sezon.

1

#Zdecydowanie chcę wygrywać, chcę być mistrzem. Chcę zdobyć pierścień. Wszystko to wpisane jest w mój plan na przyszłość. To będzie czynnik decydujący, czy będę chciał opuścić czy zostać w Indianie.

1

W tym sezonie wiele mówi się o tytule MVP wypisanym tuż obok nazwiska Paula George’a [rocznik 1990]. Jego zespół notuje jak dotąd najlepszy w lidze bilans (20-3), a on sam wykręca następujące statystyki:

23.6 punktów/mecz, czyli o 6.9 punktu lepiej niż w ubiegłym sezonie
46.6% z gry, czyli najlepiej w karierze
41.7% zza łuku, także career-high, przy okazji tylko 4 graczy trafiło w tym sezonie więcej trójek
84.8% z linii rzutów osobistych, również rekord kariery
kolejno 5.6 zbiórek, 3.5 asyst, 2.0 przechwyty (3. miejsce w lidze)
traci 11.7% przypadków posiadania piłki – najmniej ever
a jego usage rate wzrósł do ponad 28%, co czyni go dziesiątym najczęstszym go-to-guy NBA

Co więcej, PG pokonuje średnio w meczu dystans 4.2 kilometra. Tylko Bradley Beal, Michael Carter-Williams, Klay Thompson i Chandler Parsons biegają więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=JsBUF-4maGg

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  bez urazy ale jak narazie to PG nie ma szans konkurowac z Durantem czy LBJ.. przynajmniej w tym sezonie
  .
  .
  ale przyszlosci moze to wyrosnac na cos w stylu nawet powiedzialbym JORDANA
  Pozdrawiam

  (-8)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Jak już to na Duranta jakiegoś, na Jordana to za odległa półka. Paul gra dobrze, ale za wcześnie, żeby poważnie rozmawiać o MVP.

  (2)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Mailman
  Odpowiedz

  Jeszcze za wcześnie na MVP, jeszcze jego czas nadejdzie, przede wszystkim ma to co jest najważniejsze w sporcie, motywacje do bycia najlepszym, chęć do ciężkiej pracy nad samodoskonaleniem siebie i pewność siebie. Nie wątpię, że wygra pierścień, kto wie może już w tym roku, a nawet jeżeli mu się to nie uda, to pocieszeniem może będą finały lub wielokrotna obecność w all-nba team lub bycie wielokrotnym all-starem. Ten chłopak ma przed sobą świetlana przyszłość i to w jakim tempie się rozwija jest niesamowite., trzymam kciuki za niego!

  (2)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Zeb
  Odpowiedz

  Najważniejsze dla niego będzie zdrowie. Gloria i chwała (także MVP) będzie kwestią czasu. Swoją drogą nie sądzicie, że obecni gracze w większym stopniu niż kiedyż podupadają na zdrowiu. Być może to kwestia nazbyt intensywnych treningów siłowych za młodu zanim organizm się ukształtuje; a może po prostu nazbyt atletyczny, siłowo-szybkościowy styl gry obecnie preferowany w lidze.

  (3)

Gwiazdy Basketu