Jazz zbudzili śpiącego olbrzyma: perfekcyjny mecz gwiazd LA Clippers

28

WTMW.

utah jazz 106 los angeles clippers 132 [2-1]

Trzeci mecz i zdecydowana wygrana gospodarzy, którzy nie zamierzali nawet ryzykować zakończenia sezonu. Piętnaście punktów prowadzenia do przerwy i dominująca czwarta kwarta na dobitkę. Miejscowe gwiazdy Kawhi Leonard (34/12/5/2) i Paul George (31/3/5) operujące na najwyższym poziomie efektywności. Leonard użyję słowa “bezbłędny” w drugiej połowie.

Dwa mecze w Salt Lake City to triumf przewagi organizacyjnej i świeżości Utah. Clippers przypomnieli dziś, że poziomem talentu mogą zdobyć mistrzostwo NBA. Jeśli miałbym oceniać jakość pozycji rzutowych, jakie w trzech meczach osiągali koszykarze obu ekip, LAC stoją wyżej. Dziś dodatkowo zagrała skuteczność: 17/26 zza łuku kwartetu George, Jackson, Batum i Kennard to rzecz niebywała.

W drugiej połowie Jazz grali na płycie Staples Center rolę statystów POMIMO tradycyjnego barażu trójek bitych na poziomie 43%! Joe Ingles 5/8, Donovan Mitchell 5/9, Royce O’Neale 4/8, Jordan Clarkson 4/9.

Przydałby się Mike Conley, który potrafiłby lepiej uruchomić w środku Rud’yego Goberta. Clippers upierają się przy small ball, ale Jazz nie potrafią ich za to ukarać. Mówiąc to, drugi raz z powodzeniem stawialiśmy under punktowy Francuza, który…

Rudy Gobert under 13,5 punktów

0-6: jeszcze nigdy nie przekroczył tej linii przeciwko Clippers z dostępnym Kawhi
6 i 5 oddanych rzutów w dwóch pierwszych grach
Clippers przejmują każdą zasłonę, wskutek czego nie ma rolowania i głębokich pozycji pod koszem no i nie ma dobitek, ostatnio jedna zbiórka ofensywna, chłop nie ma też gry post up w arsenale
rzuty wolne na poziomie 60%
wszystkie zdobycze = błędy obrony, czasem rażące, dziś tego być nie powinno
na pewno nie zagra Conley, który obsługiwał go najczęściej w sezonie
dodatkowym czynnikiem jest gra na wyjeździe
może dziś zaliczyć foul trouble, bo LAC musi mocno fizycznie jechać na obręcz
a zamiejscowe gwizdki często nie sprzyjają defensorom

W kwestii Conleya, próżno od gościa z problematycznym ścięgnem udowym oczekiwać mobilności i utrzymania w ryzach Reggie Jacksona (17 punktów 5/6 zza łuku) ale Mike rozegrać akcję dwójkową potrafi cierpliwie nawet na jednej nodze, a poza tym Joe Ingles będzie miał sposobność wrócić na swoje miejsce / minuty i upłynnić grę drugiego składu. Zastępujący go w roli point-forwarda Georges Niang delikatnie mówiąc nie spełnia oczekiwań i w ataku powinien ograniczyć się do catch and shoot.

Niepokoi temat kostki Mitchella, energetycznie i sprawnościowo to nie był ten sam zawodnik co dotychczas. Mniej zajadle atakował obręcz, parę razy blokowany, pudłował layupy, z powrotami do obrony się nie spieszył.

No i właśnie, większa intensywność miejscowych połączona z rewelacyjną dyspozycją rzutową stanowiły różnicę. Niemal dwa razy tyle strat popełnili Jazz.

Mówiłem to już wcześniej, Kawhi i PG są zdolni do wszystkiego. Przyjdzie moment gdy nie będzie ich można powstrzymać ani nawet spowolnić. Naszym zadaniem jest ograniczyć błędy, zwłaszcza w tranzycji gdy atakują obręcz. Musimy lepiej orientować się w sytuacji, szybciej wracać do obrony i zablokować im korytarze pod kosz [Quin Snyder]

other news

-> Becky Hammon, legenda WNBA, wieloletnia asystent Gregga Popovicha w San Antonio, odbędzie rozmowy rekrutacyjne na stanowisko head coacha w Portland i Orlando. Myślę, że precedens z pierwszą kobietą w roli głównego trenera NBA to tylko kwestia czasu. Hammon jest przy tym mocna analitycznie i trzyma ciśnienie, to widać.

-> Dennis Schroder, który odrzucił 84 miliony dolarów za cztery sezony w Lakers może się teraz w łokieć pocałować. Żaden poważny menedżer nie da mu takiego siana. Facet ma wielki talent, ale serca do gry nie kupią żadne pieniądze. Nie mówcie proszę, że LeBron go ograniczał, że talenty obu panów się dublowały. Schroder to po prostu nie jest materiał na mistrza koszykówki. Zamiast korzystać z komfortowego układu wokół, braku presji na sobie, wyszukać dla siebie mniejszej, ale stabilnej roli, ten cały sezon szukał różnic i kwękał, że mu przychodzi na całym boisku za rywalami biegać. Powiem obrazowo, mając kasę postawioną na Lakers, widząc Dennisa kozłującego piłkę wzrastał w człowieku niepokój. Nie mówiąc już o sytuacjach, w których typ ewidentnie sabotaż uprawiał.

all talent, no heart

Fakty: skuteczność zza łuku siadła o pięć punktów procentowych w minionym sezonie. Zademonstrował, że zatrudnienia może szukać wyłącznie jako zawodnik z piłką. W kluczowym spotkaniu z Phoenix, przy stanie 2-2 zanotował 0/9 z gry mimo wyraźnej inklinacji Jamesa by Dennis wykreował coś samodzielnie.

Gdy propozycja przedłużenia umowy została odrzucona, Lakers zaproponowali Dennisa w wymianie za Kyle’a Lowry, który już się przecież zdążył pożegnać z kibicami w Toronto. Koniec końców Raptors nie chcieli Schrodera i nie ma się co dziwić. To mała liga, wywiad działa. Co gorsza Niemiec o gambijskich korzeniach był się chyba pogniewał. Do tego doszedł drobny uraz stopy.

Dobrego dnia wszystkim.

Aha, dziś o 21:00 czwarty mecz Milwaukee, którzy podejmują Brooklyn próbując uniknąć deficytu 1-3. Zapraszamy na żywo. B