fbpx

JR Smith = pierwsza nagroda w kategorii debil roku, co zmalował tym razem

19

Największy regres roku?  Zdecydowanie.

Gość ma 28 lat. W lecie przedłużył kontrakt z New York Knicks, który gwarantuje mu 18 milionów dolarów zarobku przez trzy sezony.

Problem w tym, że z Najlepszego Rezerwowego minionego roku zamienił się w najgorszy sort gracza, jaki tylko może przytrafić się w drużynie.

Gdyby niepowodzenia J.R. Smitha wynikały wyłącznie z kłopotów zdrowotnych albo niewłaściwego dlań systemu gry, który uniemożliwiałby mu zaprezentowanie pełni swych umiejętności – nie pisałbym tak ostro.

Niestety, mamy tutaj do czynienia z problemem mentalnym, im dalej w las tym gorzej, a tak idiotycznie pajacującego clowna osłabiającego zespół nie widziałem w NBA od czasów… chyba nigdy nie widziałem.

# 26 kwietnia 2013

Najpierw postanowił uderzyć łokciem w twarz Jasona Terry. Knicks wygrywali trzeci kolejny mecz pierwszej rundy z Bostonem, a chłopak czuł się niezwykle pewnie. Za swój czyn otrzymał stosowną karę 1 meczu zawieszenia.

[vsw id=”or8qsOh0czM” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

#

Kiedy zespół po raz pierwszy od lat awansował poza pierwszą rundę playoffs, Smith wolał łazić po klubach nocnych. Swoją barwną osobowością skupiał tak wiele zainteresowania wokół, że niemal co noc do sieci trafiały nowe obrazki Smitha z szampanem w ręku. Na swoje nieszczęście popadł wówczas na niesłychaną niemoc rzutową, która trwa po dziś dzień. O jego niepowodzenia kibice Knicks oskarżali nawet pewną piosenkarkę Rihannę (może znacie) która rzekomo miała dać naszemu bohaterowi “kosza”. Artystka w odpowiedzi napisała na twitterze (BTW, śledzicie naszego twittera?), że to nie jej wina, a Smith ma po prostu “kaca od siedzenia w klubach każdej nocy”.

Jak bardzo dołował? Dość powiedzieć, że od czasu wykluczenia za feralny łokieć, rzucający-obrońca, którego jedyną mocną stroną na parkiecie jest rzucanie do kosza i zdobywanie punktów, do końca swoich występów w tamtych playoffs trafił 34 na 117 rzutów, co daje skuteczność 29%.

A może Knicks sami są sobie winni? Nie daje się nowego kontraktu graczowi o takich wynikach? Któż mógł przewidzieć dalszy rozwój wypadków?

Zaraz po tym, jak nowy kontrakt został podpisany Smith udał się do szpitala na artroskopię lewego kolana. Jak mocno pracował nad powrotem do zdrowia? Nie wiadomo, prasa donosiła o kolejnych zmianach fryzur, rozbijaniu się na mieście para-militarną, opancerzoną furą, a władze ligi nałożyły karę 5 meczów “zawieszki” za palenie marihuany w przerwie letniej. Wpadł na teście. Co w tamtym momencie myślał, nie wiadomo, ale … czy te oczy mogą kłamać…

Na parkiet powrócił ostatecznie 10 listopada. Od tamtej pory Knicks są w ruinie, a sam JR Smith statystycznie jest najgorszym zawodnikiem w całej NBA. W 28 meczach tylko czterokrotnie uzyskiwał choć 50% skuteczności rzutowej i choć spędza na parkiecie średnio grubo ponad 30 minut, a trener wciąż wierzy w jego powrót do formy. Większość ludzi już przejrzała na oczy…

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

19 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  i za cos takiego juz w podstawowce pewnie dostalby w morde. BTW, jak mawial jeden coach – to bylby calkiem dobry zawodnik, gdyby mu sie glowe zmienilo.

  (4)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Trochę mi szkoda, typa bo ma na prawdę talent. Myślę że jak by zebrał się do kupy, przemyślał i miał chęci to forma by mu wróciła, ale z takim GŁUPIM i dziecinnym podejściem i nastawieniem do gry nie wróżę mu udanego sezonu…

  (6)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  A z drugiej strony to i tak może mieć wywalone na maksa skoro ma tyle hajsu że co tydzień mógł by sobie kupować nowy samochód. 😀

  (5)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nie przesadzajcie, sami niedawno pisaliście, że gra jest za grzeczna, a teraz piszecie “rozwiązanie buta rywalowi jest potencjalnie niebezpieczne”. W dodatku Marion widział to jak mu rozwiązał but. Moim zdaniem robicie z igły widły. Nie mówię tutaj, że należy takie coś pochlebiać, ale jak będziemy szli tą drogą to zaczną robić buty na rzepy, albo będą biegać w kaskach bo może się wywalić o sznorówkę i głowę rozbić.

  (18)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  ostatni argument – wy tak na serio? lol 😀 Wiadomo ze JR poplynal po podpisaniu kontraktu ale wierze, ze sie ogarnie #beasley

  (-7)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Za takie sztuczki ze sznurówką ma u mnie plusa ! to nie okaz głupoty a pomysłowości. Kara pewnie 5 tysięcy dolarów ale wkurzył rywala i dał czas na powrót do obrony 😀

  (11)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @KuTi – ale jest chyba różnica między twardą grą i trash talkingiem, a tym co zrobił Smith. Nie można przecież porównywać rozwiązania komuś buta do koszykówki z lat 90!

  (0)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Hej “gwiazdy basketu” ciekawe jak jutro J.R pójdzie ubrany do kościoła, już się nie mogę doczekać najświeższych newsów. A za dzisiejszy wybryk kara musi być. Najlepiej transfer do Bobcats.

  (1)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  …. Mam nadzieję , że J.R Smith szybko zmieni klub i wróci do dawniejszej formy… Bo to niesamowity kot, tylko ostatnio coś mu nie idzie… Pozdro….

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu