54
Kevin Love

W pozostałych spotkaniach:

Oklahoma City Thunder 101 Sacramento Kings 116

31 punktów, 11 zbiórek i 9 asyst Russella Westbrooka i kolejna porażka OKC. Trzeba oddać sprawiedliwość, konsekwentnie próbował angażować partnerów, zadowolił 17 rzutami, ale kolegom zabrakło kompetencji. Matt Barnes – najlepszy występ jaki widziałem zakończony zerowym dorobkiem punktowym! 34 punkty i 13 zbiórek DeMarcusa Cousinsa.

Minnesota Timberwolves 96 New Orleans Pelicans 117

2/19 z gry Andrew Wigginsa. Fatality. 45 punktów i 10 zbiórek Anthony’ego Davisa, który mówiąc szczerze -> pokazał Anthony’emu Townsowi miejsce w szeregu. To już czwarta wygrana z rzędu Pelikanów, nic jeszcze nie jest stracone!

Memphis Grizzlies 104  Philadelphia 76ers 99 (2OT)

Gdy zakończyła się pierwsza dogrywka Joel Embiid został poinformowany przez lekarza klubowego, że jego limit minut się wyczerpał. Kameruńczyk próbował kopnąć krzesło ze złości, szczęśliwie niczego nie połamał. Mecz kończył z dorobkiem 12 punktów, 11 zbiórek, 3 asyst i 3 bloków. Na placu gry spędził 27 minut. Dobrze widzieć Jerryda Baylessa, dawno nie było w składzie Sixers zawodnika, który byłby w stanie minąć rywala i wywrzeć presję kozłem.

W obozie niedźwiadków 52 punkty, 13 zbiórek, 13 asyst i 5 trójek duetu Conley & Gasol. Panowie są jak wino, choć nie był to najlepszy mecz w wykonaniu gości. Oparli się na obronie. Marc z kolegami zupełnie wycięli Jahlila Okafora (2 punkty, 1 zbiórka w 26 minut) padł spacing. Szkoda tych minut Embiida.

54 comments

To co robią GSW to poezja ofensywa, mecz toczył się tylko do połowy 80 pkt i koniec , 30 pkt przewagi pozamiatane. Trzecia kawrta to tylko formalność , ostatnią grali już tylko rezerwowi na pełnym luzie.
    Curry automat za trzy w pewnym momencie 6/7 jakis kosmos i gdyby nie rzuty w ostatnich sekundach kwarty przez cale boisko procent skuteczności byłby straszny . Klay juz sie odblokowal , Durant trzyma caly czas wysoki poziom a zalomnial bym asysta Currego do Livingstona bez komentarza hehe.
    Boję się co bedzie dalej ale naprawdę super team to nie przesada !

(27)

Koniu 20 zbiórek – ten co jest słabym centrem. Lakers bez D’Angelo są jak dziecko we mgle, nie nawiązali nawet walki – facet robi różnicę. Pomimo, iż bez niego pokonali przedwczoraj kolejny ligowy plankton OKC 🙂

(43)

Randle chyba robi wieksza roznice..
      Chlopak zbiera, podaje. Z nim przegraliby nie 45 a 15. Przynajmniej tak sadze…

(30)

Jak ktoś ogląda więcej niż recap, to dostrzega, że cavs w pierwszej kwarcie grają często na love’a, później jego liczba rzutów jest ograniczana, wchodzi kyrie, rezerwowi, a w drugiej połowie lebron bierze się do roboty. . .

(2)

Nie mieliście wrażenia, że Love’a najbardziej stopowali później nie Blazers, ale koledzy z drużyny? Cavs zawsze dzielą się na czarną ekipę i gdzieś tam obok Love i to było widać. Wystrzelił w pierwszej kwarcie i jeszcze była lekka euforia ale ten wynik mógł być jeszcze lepszy. Najpierw Kyrie wolał oddawać kilka rzutów zamiast podać do odsłoniętego Love’a kilkukrotnie. A w 2 i 3 kwarcie to już chyba każdy mu pozazdrościł i też chciał trochę pokręcić sobie statystki.

Tak więc Curry i Thompson mogą podziękować Cavsom za uchowanie ich rekordów 🙂

(56)

Cavs w tym sezonie są niesamowicie zgraną ekipą. LeBron w końcu zrozumiał, że do wygrania mistrza potrzebuje wszystkich obok siebie, grających na maxa, a nie siebie samego kręcącego statystyki nie z tej ziemi (historia nie kłamie, choćby Wilt vs. Bill). Dlatego od początku sezonu dużo więcej niż poprzednio są kreowani wszyscy, według podziału. Prawie zawsze w pierwszej kwarcie najbardziej kreowany jest Love, później więcej bierze na siebie Kyrie, finalnie kończąc z największą liczbą FG (nawet więcej niż LeBron, musi się chłopak uczyć i rozwijać). Poza tym – Love nie dałby rady rzucać cały mecz na takiej skuteczności, jak w 1 kwarcie. W tym właśnie tkwi siła Cavs – akcje są rozkładane na całą drużynę, więc nawet jak ktoś nie ma dnia, to reszta nadrabia. Dlatego nikt Kevina nie stopował, taka taktyka, bardzo mądra zresztą.

(-10)

Trevor, zgoda. Rozumiem.
      Ale nie uważasz, że czasem takie mecze jak ten są wyjątkową sytuacją i póki trwa coś tak niecodziennego, z bezpiecznym wynikiem to nie gasi się ręki gdy ktoś jest o włos od rekordu?
      Nie mam na myśli zaraz włączenia trybu Westbrooka czy nawet Currego, ale bywały sytuacje gdzie Love zwyczajnie stał zupełnie niekryty (co też dziwi w obliczu takiej serii) a Kyrie czy Lebron woleli rzucić sami z ręką na czole. Przez kolejne 3 kwarty Love praktycznie dorzucił sobie tylko kilka osobistych i to co sam zebrał

(11)

zgadzam się Love był w gazie, wynik mógłbyc duzo lepszy, Gdyby grali na niego mógłby paśc nawet rekord sezonu w punktach, ale tak czasem jest w druzynie, że się ma zadrośników za kolegów. Od zawsze w lidze było tak mówie o dawnych czasach, że kiedy ktos jest w gazie dostarcza się mu piłkę w ten sposób wypowiadał sie nie jeden weteran… Tak tez właśnie padł rekord Wilt-a Chamberlaina . W dzisiejszej NBA to na taki rekord może sie połasić, albo ktoś o opini KB24, albo po prostu jakiś rozgrywający, bo w końcu piłka jest od poczatku w jego rekach

(8)
    • Array ( [0] => subscriber )

Ty Lawson trafił kiedyś 10 trójek w pierwszy trzech kwartach(na 11 oddanych) a w czwartej nawet nie wyszedł na boisko. W NBA, na parkiecie masz wygrywać, a nie śrubować indywidualne statystyki.

Zresztą w drugiej kwarcie Love rzucił trzy trójki i żadnej nie trafił więc można powiedzieć, że trochę “ostygł”.

(18)

Po za tym w NBA od zawsze normą jest to, że jeśli zawodnik rostrzela się w pierwszej kwarcie to potem dzieli się piłką/rzuca mniej.

(-1)

(3)

Trevor
      To Ty chyba inne mecze oglądasz. LeBton bardziej niż zawsze monopolizuje piłkę. Różnica jest tylko taka że nie robi tego by nabijać punkty ale aby nabijać asysty. I to widać jak np LeBron dostaje mecz przerwy. Nikt w Cavs nie wie co grać bo wszystko jest uzależnione od tego co sobie LeBron wymyśli. Nie mają zagrywek pod kogoś innego niż LBJ. Irving dostaje piłkę do łapy albo żeby kończył albo żeby zrobił coś kozłem.

(-9)

Widać jak Pelikanom brakowało kreatora gry. Wrócił Jrue Holdiay, który poświęcił występy w lidze, dla rodziny i pokazuje, że jeszcze ma to “coś”. Brawo dla Pelikanów, a AD to kosmita kręcąc takie staty przeciwko innemu marsjaninowi. Zdrówka dla Nowego Olreanu, bo to fajna ekipa ze szklanymi graczami.

(41)

Jak przed sezonem napisałem pod jakimś artykułem, ze wilki sa bez najmniejszych szans na PO, to dostałem tyyyyle minusikow, że szkoda pisac. Serio, w co wy wierzyliście?

(24)

Anthony to druga część jego imienia (Karl-Anthony) a Towns to nazwisko, więc jest odmienione prawidłowo 🙂

(1)

w takim razie mój błąd, myślałem że ‘anthony’ to część nazwiska a nie imienia

(4)
  6. Array ( [0] => subscriber )

od czasu do czasu wyciagnijcie reke ze spodni piszac o meczach Warriors ok ? 🙂
    “przyzwyczajcie sie do wynikow rzedu 150 pkt” za kilka miesiecy napiszecie jak to latwo przeciwnicy wchodza w pole trzech sekund 🙂

(-5)
  7. Array ( [0] => subscriber )

Lakers praktycznie bez szans, wynik rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Dużo strat po stronie gości i niska skuteczność. U Warriors w końcu zaczyna być widać chemię i dzielenie się piłką. Szkoda niezaliczonego bloku KD, który niestety sędziowie uznali za faul. Zaza jak na niego kilka ładnych akcji, McGee dobre wejście, szkoda, że nie dali mu więcej minut. Mozgow mimo kilku ładnych jump shotów totalnie się pogubił, u Ingrama widać braki w obronie i gubią się z przekazywaniem krycia.
    Za dni kolejny mecz, ale myślę, że i tym razem, nawet jeśli D’Angelo wróci nie dadzą rady zbliżyć się do Warriors.

(13)

Ktoś się orientuje co się dzieje z Lancem Stephensonem? Wiem, że Pelicans zwolnili go przez kontuzję, ale jakieś nowe wieści?

(9)

Dokładnie tak. W wywiadzie dla klubowej strony internetowej powiedział – skoro nie było all-star game w NBA, to będzie all-star game w Tauron Basket Lidze, to jest mój cel. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

(0)
  9. Array ( [0] => subscriber )

Kawhi kryty na zmianę przez Batuma i MKG zdobywa 30 pointsow!!! Do tego coraz płynniej wygladaja jego ruch na półdystansie i w postup a te and-1 staja sie powoli jego wizytowka. Możesz go złapaćw pol i ściągnąc do ziemi a on i tak jedną ręką dorzuci do obreczy <3 Tylko widać ze w obronie wyraźnieraci bezTD21 za plecami. Trzeciego DPOTY raczej nie będzie :///

(13)
  10. Array ( )

Nie podniecajcie sie tak tymi gsw. Bez obrony przeciwnika to mozna sobie grać.

Przyjdzie PO, przyjdą stategiczne zagrywki by rozbijac atak, przyjdzie obrona cavs czy SAS i tak miło nie bedzie. Przyjda kontuzje i wiele sie moze w lidze zmienić.

Ja nie po to ogladam NBA by oglądać western z strzelaniną. Chce widziec obrone a nie 150 punktów.