fbpx

Numer 1 draftu Ben Simmons ma złamaną nogę!

16

No i w pizdu. I wylądował. Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że tegoroczny numer jeden draftu, Ben Simmons ma złamaną kość stopy. Jak wielkiego pecha może mieć organizacja 76ers? Czy to wszystko przez ten cholerny koks? Przybrać piętnaście kilogramów w ciągu czterech miesięcy jest procesem nienaturalnym i nie trzeba specjalisty by powiedział Wam, że w każdym układzie kostno/stawowym taka świeżo nabyta masa zrobi rozpi%#dol. Zwłaszcza u dwudziestolatka. Przepraszam za słownik, ale poniosły mnie emocje.

k2

Simmons ma złamaną piątą kość śródstopia (patrz obrazek) a to identyczna kontuzja, której ofiarą padli m.in.

-> Bill Walton (ojciec Luke’a) w 1978 był MVP ligi, a broniący tytułu Portland zaliczali bilans 50-10 gdy piąta kość śródstopia powiedziała dość. Na parkiet wrócił zbyt wcześnie, a odnowione złamanie zmusiło go do opuszczenia kolejnych dwóch sezonów!!! I co Wy na to, mówi się o kilku tygodniach przerwy, co w przypadku Sixers oznaczać może nawet cały sezon absencji Simmonsa. Daj pan spokój. Załamka.

-> Yao Ming z powodu złamania tejże kości dwa razy opuszczał playoffs i cały sezon 2009/10, a uraz był początkiem końca jego kariery.

-> Brook Lopez z tego samego powodu w 2013/14 zagrał w siedemnastu spotkaniach, a chirurdzy operacyjnie poprzestawiali mu kości w stopie by zmniejszyć obciążenie, jakim poddawana jest ta kontuzjowana.

5m

Innymi słowy, uraz lubi powracać, a absencja może potrwać nie tygodnie, ale miesiące. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie żadnych komplikacji… wielka szkoda, gdybyśmy z powodów zdrowotnych mieli stracić talent tego chłopaka:

Na pocieszenie

-> na numer jeden draftu 2009 Blake’a Griffina musieliśmy czekać cały rok;

-> z ułamaną stopą zmagał się Kevin Durant, dziś wygląda rewelacyjnie

-> po podobnych przejściach wraca Joel Embiid, przynajmniej nie będą musieli rywalizować o ROTY

-> za całkowitym wyleczeniem przemawia wiek Simmonsa, trzymajcie kciuki!

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

16 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Kolejny rok wróżenia z fusów na temat ROTY a los i tak robi swoje. Lipa że młodzież nie może rywalizować ze sobą tylko jeszcze z przeciwnościami losu. Ja obstawialem Ingrama na ROTY ale jak widać ani jeden ani drugi nie będzie miał na to szans.

  (4)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Spokojnie, Hinkie wszystko zaplanował z tą kontuzją po to żeby Embdil zdobył RotY #in proces we trust
  Dodatkowo problem z nadmiarem wysokich sam się rozwiązał :v
  A tak na poważnie to Simmons pewnie zagra dopiero za rok bo stworzyła się wspaniała okazja do tankowania kolejny sezon

  (31)
 3. Array ( )
  Adwokat Jerzy Ganiewski 1 października, 2016 at 10:10
  Odpowiedz

  Do redakcji “gwiazdybasketu.pl”.
  Nazywam się Jerzy Ganiewicz. Dbając w Polsce o interesy Pana Bena Simmonsa, zamieszkałego Lite Hanor St 26, Fitzroy, Australia, proszę o sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat stosowania niedozwolonych środków dopingujących.

  (-51)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  nie no spokojnie z tym tytułem to kośc nie noga

  “NUMER 1 DRAFTU BEN SIMMONS MA ZŁAMANĄ NOGĘ!”

  nie potrzeba jakiś spektakularnych tytułów typu NBA odwołana, bo NASA znalazłą życie na Marsie, żebyś my tu wchodzili. Czasem się wchodzi dla samego newsa, ale bardzo dużo tutaj wnoszą sami usherzy to wartośc dodana i nie do przecenienia, bo nie jeden portal cchiałby mieć takie dyskusje u siebie. Ja i tak dowiedziałem się o tej kości wcześniej Simmonsa dlatego mnie tak to zraziło. Piszą, że kość złamana, a po tytule na GB Simmons [email protected]#$ł nogę. Relax! Przecież kontuzje to normalna część tego sportu, a to że bedę i w tym roku wysoko w loterii to nie było nic nowego.

  (-7)
  • Array ( )

   tak myślę, że ‚standardowa’ złamana noga to dużo łagodniejszy ‚wyrok’ niż złamanie kości stopy – patrząc po ilości zwichniętych karier i długich przerw z powodowanych tym urazem.
   Więc tak naprawdę to chyba GWBA dały nawet zbyt optymistyczny tytuł
   (cholera ciągle mylę ‘odpowiedz’)

   (8)
  • Array ( )

   tak myślę, że ‘standardowa’ złamana noga to dużo łagodniejszy ‘wyrok’ niż złamanie kości stopy – patrząc po ilości zwichniętych karier i długich przerw z powodowanych tym urazem.
   Więc tak naprawdę to chyba GWBA dały nawet zbyt optymistyczny tytuł

   (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Czy tylko mi ten roster wydaje sie kompletnie bez sensu? Masz trzech super utlanetowanych podkoszowych, to musisz pójść w tall – ball i grać Noelem na czwórce, a Simmonsem na trójce. Młodzi przynajmniej się czegoś nowego nauczą, sezon i tak idzie na straty, a bez sensu przy takim potencjale pod koszem bawić się w grę Simmonsem na czwórce, gdy oni pod obręczami mają straszliwy tłok. Lepiej by wyglądało na SF Simmons z Covingtonem, na PF Noel z Sariciem, na C Okafor z Embiidem. Zamiast tego Sixer chcą na ławce kisić: Saricia, Noela i Okafora… Serio, Jahilla trzeba było wytransferować.

  (8)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  i po sezonie będzie gadane “ale gdyby nie złamał kości to mógłby być ROTY”. Co na to kibice Phily? Podobają im się darmowe bilety za które im jeszcze będą musieli dopłacać xd

  (2)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Udowadnia te sama kontuzje odniosłem rok temu podczas turnieju streetball. Paskudnie się to goi.
  Szybkiego powrotu do sprawia dla Simmons!

  (3)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Simmons to produkt mediów 🙂 Wielkie medialne show, a na boisku z lekka przypał.

  Timmy
  To nie młodzi są niedorobieni ale liga za dużo wymaga od 1 roczniaków. Kiedyś rookies mieli po 24 lata, a każdy młodszy to był fenomen. Teraz co drugi 19 i 20 latek startuje. To się stało. Liga z dnia na dzień jest coraz bardziej fizyczna kosztem warsztatu technicznego, a grają coraz młodsi i niewyrośnięci chłopcy którzy przyjmują na klatę więcej niż mogą by efekty były już i teraz.

  (14)
  • Array ( )

   Nie wierzę Ciuus napisał komentarz z którym się zgadzam. Zacznę się przygotowywać na koniec świata.

   (15)

Komentuj

Gwiazdy Basketu