fbpx

Los Angeles Clippers mają nowego właściciela (chyba)

11

Jak podają raporty, to już oficjalne: Los Angeles Clippers mają nowego właściciela. Jest nim były szef Microsoftu Steve Ballmer. Kwota za jaką drogą kupna nabył klub od małżeństwa państwa Sterlingów wyniosła astronomiczne dwa MILIARDY dolarów (!)

Jak podała w oświadczeniu właścicielka Shelly Sterling (mąż został uznany za “intelektualnie niezdolnego” do udziału w transakcji):

Pracowaliśmy przez 33 lata by uczynić z Clippers pierwszorzędną organizację. Jestem pewna, że Steve wyniesie klub na jeszcze wyższy poziom.

1

Nowy właściciel z kolei mówił tak:

Czuję się zaszczycony, że moje nazwisko zostanie przedstawione Radzie NBA do akceptacji. Kocham koszykówkę. Zamierzam uczynić wszystko co możliwe, by Clippers osiągali sukcesy tutaj w Los Angeles.

1

Na 3 czerwca zaplanowano zebranie pozostałych 29 właścicieli NBA na którym zamierzano pozbawić Donalda Sterlinga praw do zarządzania zespołem w obliczu jego “rasistowskich wypowiedzi”. Pozostaje pytanie czy w/w transakcja zatrzyma ów proces?

Władze NBA wciąż mogą uznać sprzedaż klubu za nieważną, pozbawić Sterlinga praw właścicielskich, a następnie sprzedać LAC “we własnym zakresie”. Tak czy inaczej czeka nas seria batalii sądowych.

Tymczasem, dwa miliardy dolarów?! Skąd tak wielka kwota? Jeszcze nie tak dawno magazyn Forbes wyceniał LA Clippers na 575 milionów USD. Z rocznymi przychodami rzędu 128 milionów oraz zyskiem na poziomie 15 mln.

Rzecz jasna popularność klubu w ostatnich latach urosła niepomiernie choćby z uwagi na postać Chrisa Paula oraz PRZEDE WSZYSTKIM Blake’a Griffina. Ratingi oglądalności telewizyjnej wzrosły o 55% w porównaniu z ubiegłym rokiem, a klub podpisał 10-letnie przedłużenie umowy ze Staples Center, ale wciąż… 2 miliardy?

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

11 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Gdzieś czytałem wypowiedź jednego z prawników Sterlinga, że ten zamierza wytoczyć NBA proces i domagać się gigantycznego odszkodowania (było napisane, że nawet 1 miliard $).

  (8)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  wartość Clippers winduje też kryzys Lakersów. Zespół niesamowicie zyskuje od kiedy wyszedł z cienia purpurowo-złotych.

  (16)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  @LALfan

  Podobno w razie sprzedaży LAC cała sprawa zostanie zakończona i Sterling nie będzie już wnosił żadnych roszczeń przeciwko NBA.

  (1)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  wyobraźcie sobie 2 mld zielonych, wszyscy czytelnicy GB żyli by za tyle sosu jak właśnie gwiazdy basketu 😀

  (5)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  jak pisałem wczesniej nie siedzimy w głowie adwokatów staruszka.

  Mogą oni wnieść pozwy o:
  1. Intelektualną niezdolność ktorej nie ma i ma on prawo zarządzac swoim klubem sam
  2. przeciwko NBA za pozbawienie go wejscia na hale itd itp
  3. Przeciwko całemu temu nagrywaniu itd.

  I w świetle takich pozwów sąd zapewne wstrzyma sprzedaż ponieważ nie można sprzedać klubu kiedy zostało to spowodowane czynami niezgodnymi z prawem.

  Oj jak NBA zostanie pozwane mogą wypłynąć ciekawe brudy:D Oj byłoby fajnie:D

  (1)
 6. Array ( [0] => contributor )
  PATRON
  Odpowiedz

  Cala ta afera to jedna wielka prowokacja. Po pierwsze w rozmowach prywatnych mozna mowic co sie tylko czlowiekowi podoba. Po drugie nagrywanie prywatnych rozmow bez wiedzy nagrywanego jest niezgodne z prawem. Po trzecie jak sie poslucha calego nagrania rozmowy Sterlinga z jego dziewczyna, to parokrotnie powtarza, ze nie ma nic przeciwko mniejszosciom. Tak naprawde to nie wiadomo o co chodzi do konca w tej rozmowie. Chyba glownie mu chodzi o to, ze nie podoba mu sie, ze jego dziewczyna prowadza sie z Magic Johnsonem, ktory jest wlascieliem innego klubu (co prawda baseballowego). Ponadto ciekawe, ze nigdzie nie mowi sie o tym, ze Sterling jest Zydem. W jednym z wywiadow mowi, ze spolecznosc zydowska sie wspiera duzo bardziej niz spolecznosc osob czarnych, ze zrobil dla swojej spolecznosci wiele wiecej niz Magic dla swojej.
  Jestem przeciwnikiem rasizmu, ale nie wolno karac kogos za to co mowi w prywatnej rozmowie swojej dziewczynie… to przesada!!!!
  Koniec, koncow, dostanie 2 mld USD, za zespol ktory jest wart okolo 500 mln USD. Mimo, ze oferte zlozyi czarnoskorzy Oprah Winfrey, Magic Johnson i Grant Hill to sprzeda swoj zespol innemu zydowi… i kto tu jest poszkodowany ? kto starcil a kto zarobil ? i po ch****j tyle krzyku o nic media narobily ?;-)

  (5)
 7. Array ( [0] => contributor )
  PATRON
  Odpowiedz

  a swoja droga ciekaw jestem kto podpuscil te Saviano do poprowadzenia w ten a nie inny sposo rozmowy i jej nagrania ??? kto mial w tym interes ?

  (3)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Zgadzam sie z leszczu13

  Nawet jak sprzeda ten klub to zarobi wiecej niz kiedykolwiek mógłby zarobić. A sprzeda go wciąż białemu cieciowi nastawionemu na zysk:D

  (0)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dziwne, bo kwota sprzedaży pokrywa się idealnie z kwotą właśnie nadmienionego odszkodowania o jakie Sterling chciał pozwać organizację NBA z w/w pobudek, z tego co słyszałem, to to odszkodowanie miało wynosić w pozwie 2 miliardy dolarów, więc może kwota kupna LAC, ma zadośćuczynić Sterlingowi i odwieść go od pozywana organizacji.

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu