fbpx

Mark Cuban broni swoich decyzji transferowych, Nowitzki na MVP?

12

Dziś słów kilka o ekipie z Dallas, Mark Cuban najbardziej oddany właściciel NBA mówi tak o swych Mavericks:

Powiem Wam coś, byłem w szoku kiedy ludzie twierdzili, że podpisaliśmy zły kontakt z Jose Calderonem.

1

31-letni Hiszpan otrzymał od Mavs czteroletnią umowę opiewającą na kwotę 29 milionów dolarów.

Gość rzuca z 50% skutecznością za trójkę. Cena za graczy, którzy tylko i wyłącznie łapią piłkę i rzucają zza łuku była większa niż my zapłaciliśmy za Jose.

1

Cuban lekko przesadził, średnia kariery Calderona z dystansu to 40%, nie wiem też jakich strzelców miał na myśli: Mike Dunleavy Jr. dostał od Chicago 6 milionów za dwa lata, podobną kwotę Bucks wydali na Carlosa Delfino.

Jose wie jak grać na jedynce. Wie jak dostarczyć Dirkowi piłkę. Zna tę grę. Nigdy nie traci piłki…

1

To prawda, Calderon jako rozgrywający najpieczołowiciej dba o posiadanie piłki w całej lidze. Ma rewelacyjny wskaźnik asyst do strat. W tym elemencie jest lepszy nawet od Chrisa Paula. Nie przesadzałbym natomiast z jego umiejętnością kreowania gry. Owszem, trudno nazwać go egoistą, jednak mała liczba strat po części wynika z dość ostrożnej, szablonowej gry, która nie wystarczy by pokonać czołowe ekipy ligi w playoffs. Zaraz, jakich playoffs?

Może nie być najlepszym obrońcą, ale też nie zastępuje w składzie żadnego świetnego obrońcy.

1

Racja, a zarazem przytyk w stronę Darrena Collisona, Mike Jamesa i Dereka Fishera, którzy w ubiegłym sezonie brali się za rozgrywanie ataków Dallas.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Szkoda mi bardzo Dallas,Dirk jestjednym z mmoich ulubionych zawodników,ale mieli pecha. Żaden dobry wolny agent do nich nie przyszedł,miałem nadzieję na Dwighta bądź Paula.Ale za rok jelsi Nowitzki nie zkaonczy kariery i bedzie chcial walczyc o kolejny pierscien to jest szansa ze dojdzie ktos konkretny. A Cuabn raczej kasy nie będzie żałować 😀

  (4)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dallas nie ma szans na PO w następnym sezonie , mimo że dobrym ruchem było dostanie Ellisa , to dużo to nie da . Calderon jest solidnym PG ale braki w obronie wyrządzane przez niego mogą być ciosem w serce dla Mavs , będzie im ciężko a Nowitzki nie gra już tak jak kiedyś (na MVP nie ma szans) Myślę że Carter i Marion są porządnymi graczami dla umiejętności dzielenia się piłką z innymi ale będzie źle z Mavs…

  (-8)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Jeśli zdrowie dopisze to Mavs do PO wejdą, ale potem zaczną się schody. W minionym sezonie w końcu niewiele zabrakło, a Dirk zagrał tylko w 53 meczach i sporo czasu zajęło mu dojście do przyzwoitej formy. Myślę, że to dla Dirka będzie najlepszy sezon od zdobycia tytułu. W sezonie 11/12 spadła mu motywacja i chęć walki, a w 12/13 wiadomo kontuzja. MVP? Raczej nie, ale Dirk i Mavs zwykle są stawiani na straconej pozycji, a jednak raz już się udało.

  (2)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Nie wygląda źle ta paczka. Powinni poszukać graczy na wysokie pozycje i może mieć ręce i nogi. Calderon przepłacony, wiadomka, ale może się sprawdzić. Dirk, na moje, ma jeszcze trochę paliwa, na mvp oczywiście nie, ale to taki trash-talk, z którego znany jest Cuban. Mistrzostwa nie zdobędą, ale obiektywnie patrząc, znacznie lepiej niż w zeszłym roku ten team wygląda. Nad Mavs wisi jeszcze widmo przebudowy. Co jak co, ale Ellis to nie jest materiał na franchise playera, a Cuban to nie jest typ, który będzie walczył o 1 w drafcie, nie ma na to nerwów. Obstawiam, że za rok jakiś konkretny wolny agent wpadnie do Dallas, tym bardziej, że mają całkiem nie najgorszą sytuacje płacową, plus ostatni rok kontraktu Mariona.

  (1)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  najgorsza decyzja Cubana to nie podpisanie Tysona Chandlera, wygląda to trochę tak jakby chciał sprzedać ten zespół

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @luki29
  Cubanowi chodziło o to żeby zrobić miejsce dla Howarda , nie tylko w rosterze ale i w budżecie ale każdy wie jak wyszło…

  (2)

Komentuj

Gwiazdy Basketu