fbpx

Sześć najbrzydszych form rzutowych NBA

41

Przedstawiamy nieco podrasowaną opowiastkę o najbrzydszych formach rzutowych NBA. Zlitowaliśmy się nad graczami pokroju Bena Wallace’a, Shaqa, Dwighta Howarda i reszty olbrzymów. Po pierwsze dlatego, że piłka wygląda w ich rękach jak orzeszek, po drugie dlatego, że ci goście do kosza nie powinni rzucać wcale. Jak jednak wytłumaczyć rozgrywających, którzy rzucają wolne jakby miotali kulą? Gości, którzy trzymają piłkę nad głową przez 2-3 sekundy dopóki ktoś z obrońców nie wejdzie w pole trzech  sekund? Dlaczego nikt nie przypilnował Shawna Mariona – przecież to nie rzut, ale wcisk z klaty. Co powiecie na temat Marcusa Camby, który mimo 27 sezonów spędzonych w lidze nadal nie doszedł dlaczego kibice śmieją się kiedy rzuca osobiste. Patrząc wstecz nie było lepiej, ławka Chicago ryczała ze śmiechu za każdym razem, gdy na linii stawał Bill Cartwright, a indolencja Chucka Hayesa zakrawa na niedowład kończyn. Jednym słowem: beka.

6. Michael Adams

5. Desmond Mason

https://www.youtube.com/watch?v=sjbvlqXfHwQ

4. Shawn Marion

przejdź dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

41 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  co do tej rady coacha Reda Auerbacha, jest to ciekawe, ponieważ Jordan mówił zupełnie co innego. Mówił, że jeżeli technika jest zła to nie ma sensu ją cały czas ćwiczyć najpierw trzeba mieć dobrą technikę, a później ją wyćwiczyć. Niewiem gdzie to wyczytałem ale gdzieś to było : )

  (-1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Naukowo dowiedziono już bardzo dawno temu że najwyższa skuteczność wykonywanych rzutów wolnych jest wtedy, gdy mamy prawidłowo zsynchronizowany ruch we wszystkich ośmiu stawach pracujących podczas rzutu, od palców stóp do palców dłoni. Dlatego wszyscy trenerzy kładą nacisk na prawidłową technikę rzutu, a prawidłowa jest tylko jedna. Auerbach tez o tym wie doskonale, zgrywa się tylko przed kamerą. Kto rzuca dziwacznie ten po prostu ma kłopoty z koordynacja ruchową i nie potrafi się nauczyć tego co powinien. Jest tolerowany w druzynie ze względu na inne walory. Skuteczność rzutową taki delikwent ma niską, niestety. Nie ma cudów.

  (-1)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  nie wiem dlaczego znalazł się tu camby albo marion… bo camby rzuca normalnie a marion z klaty jak jakiś początkujący i tylko tyle, natomiast reszta wyebów jak najbardziej poprostu nie umie rzucać 😀

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  heheh, mnie najbardziej rozwalił Paxson z “gnojem” na twarzy na 6tym miejscu w 7mej sekundzie 🙂 to jest jakis mecz z końca lat 80tych, pamiętam ,że później Adams nieco ten rzut z wypychu poprawił, ale tylko NIECO 🙂 Cartwright klasa sama w sobie , szkoda, że wybraliście osobiste bo jego jump shot to dopiero wspaniale wyglądał 🙂 swoją drogą wszyscy się tutaj wyśmiewają a ja po latach grania po różnych ligach czy turniejach zauważyłem, że z 50-60% domorosłych koszykarzy ma spore problemy z techniką rzutową 🙂

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Marcus Camby – za dużo trawy
  Desmond Mason – to chyba inny Desmond Mason?
  Shawn Marion – przynajmniej trafia 🙂 choć cięzko okreslic w ktorym momencie wypuszcza piłkę z dłoni

  (1)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Fajny pomysł na artykuł ale trochę brak konsekwencji w porównaniu ze wstępem. Camby czy Cartwright to raczej “reszta olbrzymów”.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu