fbpx

Najefektowniejsi dryblerzy obecnej NBA

19

Pomyśl. Co zrobiłby z tobą 1-na-1 czołowy drybler NBA gdyby nie musiał obawiać się: 1/ irytacji trenera, 2/ konsekwencji straty piłki czy 3/ dyscyplinarnego posadzenia na ławę? Odpowiedź: pogubiłbyś buty, a i skarpety nie byłyby bezpieczne!

Niestety efekty specjalne w koźle nie idą w parze ze skutecznością. Nie przyznaje się za nie punktów. Bo choć zarówno włodarze ligi jak i kibice (no dobrze, nie wszyscy) chcieliby oglądać więcej “show”, choć zawodnikom nie brak umiejętności, to jednak w NBA wciąż gra się na punkty, a ilość oglądanych na ekranie laptopów “sztuczek” słusznie ograniczają restrykcje nałożone przez szkoleniowców.

Gdyby jednak dać chłopakom swobodę. Gdyby mogli sobie pozwolić…

Kto w dzisiejszej NBA najefektowniej potrafi klepać piłkę? W czyim sercu najwięcej jest ulicznego grania? Zobaczmy:

* Jrue Holiday

Powściągnięcie ulicznych zapędów musiało odebrać mu nieco charakteru i pewności siebie w NBA, ale po lekcjach…

* Chris Paul

Trenerzy zawsze powtarzają, że kiedy masz do czynienia z praworęcznym zawodnikiem, powinieneś trzymać się blisko jego prawego biodra zmuszając w ten sposób by szedł z piłką na lewo. Chyba nie powinienem tego mówić głośno, ale kiedy ktoś tak robi ze mną czuję się podekscytowany, bo choć jestem praworęczny, czuję że kozłuje lepiej lewą ręką. To kwestia treningu…

Najlepszy rozgrywający świata, gdyby chciał – grałby w ten sposób:

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4

Ostatnie Wpisy

19 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Zeb
  Odpowiedz

  No oczywiście Król jest tylko jeden – CP3. Cały czas widać u niego progres, jakby był coraz wolniejszy a jednocześnie skuteczniejszy, bawi się przeciwnikami pozwalając im myśleć że mogą go dogonić, zabrać piłkę…
  Dobrze, że o tym piszecie bo to umiejętność o której często zapominają młodzi zawodnicy. Na orlikach to prawie wogóle nie widzę aby ktoś sumiennie, systematycznie ćwiczył klepanie.

  (0)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mathewskyterror
  mathewskyterror 6 Marzec, 2014 at 16:50
  Odpowiedz

  Jeszcze 4 lata temu Evans wyglądał jako przyszła supergwiazda NBA… szkoda, że trafił do najgorzej zarządzanej drużyny NBA, w której nie dali mu się w spokoju rozwinąć na rozgrywaniu.Z drugiej strony może teraz od biedy występować na każdej pozycji na obwodzie. Ostatnio 2 mecze na okolice triple-double miał.

  (0)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe NYK_fan91
  Odpowiedz

  Oprócz wymieninonych przez poprzedników gości, dodałbym jeszcze Rose’a (zanim zaczął się cyrk z Jego kolanami)…

  (3)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Pamiętam jak jarałem sie CP3 😀 jest świetny PG ale jego drybling jest bardzo obronny. Nie wjeżdża pod kosz nie atakuje. reszta wali crossy i kończy a CP jakby zawsze bał sie czapy. co sądzicie?

  (-1)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe michju
  Odpowiedz

  Nwm ,czy znacie takiego rozgrywajka jak Parker myślę ,że o nim tez wypadało by wspomnieć to co robił na eurobaskecie tylko temu dowodzi .

  (2)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mm91
  Odpowiedz

  dwóch graczy z NOP w zestawieniu, a bilans poniżej oczekiwań. Trochę redakcja o nich zapomniała (jak już to piszecie o Davisie), a przecież poza Anthonym jest jeszcze Jrue, Eric i Tyreke. No i genialne wsparcie centra – Anderson. Czemu idzie im tak słabo w tym sezonie? Czy Monty Williams nie jest trenerem, który może poprowadzić zespół do sukcesu? Czy może skład (który na papierze musi robić wrażenie) nie jest odpowiednio dobrany. Proszę napiszcie coś o nich 😀

  (2)

Gwiazdy Basketu