Najlepsi rzucający-obrońcy w historii NBA? Warriors wyrównują serię (1-1)

8

Kolejna 19-punktowa strata, jeśli jesteś kibicem Spurs, wierzysz że i tym razem są w stanie się podnieść. Jeżeli kibicujesz Warriors, wiesz że stać ich na awans do kolejnej rundy. Kosz za kosz w trzeciej kwarcie, przydałby się jakiś zryw gospodarzom, jedna efektowna akcja, która ożywiłaby widownię. Spurs przyspieszają tempo ataku, na łeb na szyję pędzą w kierunku kosza: Kawhi Leonard daje z góry, za chwilę Tony Parker wkręca się pod obręcz, w kolejnej akcji po przechwycie Manu Ginobili kończy dwutaktem.

Poppovich nakazuje chłopakom faulować od piłki Andrew Boguta, z dziewiętnastu punktów straty SAS zjechali do siedmiu! Znajome uczucie musi ogarniać w tej chwili Marka Jacksona. I co? Klay Thompson kończy kwartę swą ósmą trójką!

Kluczowe momenty meczu, prowadzenie GSW wciąż w granicach 7-9 punktów, goście dogrywają piłki do Jarretta Jacka, który korzysta z przewagi fizycznej i ogrywa Tony Parkera 1-na-1. Curry trafia z szóstego metra! Wygląda na to, że Warriors tym razem dowiozą zwycięstwo!  Tak jest, tym sposobem wynik każdej serii półfinałowej wynosi w tym momencie 1-1. Ostatecznie: GSW 100 – SAS 91