fbpx

NBA: Na przypale albo wcale #34

10

Witajcie! Młodszych adeptów basketu czeka ostatni tydzień szkoły przed długo oczekiwanymi wakacjami. Lekcji już nie ma, jest za to wiele okazji by grać w basket całymi dniami: dni sportu, turnieje czy najzwyklejsze wagary. Dwa razy mówić nie trzeba. Atmosfera rozluźnienia i letniego chillu towarzyszy nam już jakiś czas. W siłowniach i klubach fitness wielu w pocie czoła wykuwa formę na nadchodzące letnie wojaże.

Powoli w letni letarg przechodzi też nasza ukochana NBA. Co tam słychać w Dużej Lidze? Zapraszam do lektury kolejnego odcinka NPAW!

Tradycyjnie zaczynamy od kartki z kalendarza. Obchodzimy dziś piękną rocznicę, ponieważ 22 czerwca 1994 roku, czyli równe 20 lat temu Houston Rockets zdobyli pierwsze mistrzostwo w historii klubu. Pokonując Nowy Jork 90-84 w hali The Summit – Rockets rozstrzygnęli losy game 7 na swoją korzyść i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Przy okazji ustanowionych zostało kilka rekordów: Hakeem Olajuwon stał się pierwszym w historii graczem, który w jednym sezonie zdobył nagrody DPOY, MVP i MVP Finałów.

Nowojorczycy z kolei ustanowili rekord ligi w najdłuższych playoffs. Zanim odpadli z rywalizacji rozegrali 25 meczów! Po wygranej 3-1 z Nets, męczyli się w 7-meczowej rywalizacji z Chicago i Indianą, by w finale ustąpić pola również po 7 grach. Patrick Ewing notując w serii finałowej 30 bloków ustanowił rekord NBA. Przypomnijmy sobie tamte finały:

Również 22 czerwca urodziny obchodzą: Clyde Drexler, Pete Maravich (R.I.P), Danny Green, Omri Casspi i Cory Alexander. Sto lat!

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4

Ostatnie Wpisy

10 comments

  1. Array ( )
    Zdjęcie profilowe sledziu 24
    Odpowiedz

    Po Durancie jescze takiego pupila bym się spodziewał, ale po Drummondzie!? McDermott ma fantastycznie ułożoną rękę, ale mam w pamięci boom na podobną strzelbę, choć o innych warunkach fizycznych- Jimmera Fredette. Jednak życzę McDermottowi jak najlepiej, stawiam, że trafi do Hornets. Do Redakcji: kolejność wymienienia prospectów dziwnie pasowała do prawdopodobnej kolejności ich wyborów, przypadek? Nie sądzę… 🙂

    (3)

Gwiazdy Basketu