fbpx

NBA: na przypale albo wcale #386

26

Siema, świrusy! Wiadomo kto, wiadomo co, wiadomo kogo. Amerykanie wybrali prezydenta, Joe Bidena. Światek NBA zareagował od razu, LeBron śmieszkował tytułowym obrazkiem.

Nie wchodźmy jednak już dalej w politykę zagraniczną, wystarczy nam rodzima. Oprócz prezydenta wybrano również datę wznowienia rozgrywek NBA i tutaj już LeBronowi nie było aż tak do śmiechu. Chłop ma przygotować się do swojego osiemnastego roku w lidze i obrony mistrzowskiego tytułu, tymczasem okazuje się, że liga ruszy po najkrótszej przerwie między rozgrywkami w historii wszystkich amerykańskich sportów zawodowych!

Zachodzą naprawdę solidne obawy, że JR Smith nie zdąży jeszcze przetrzeźwieć, a tu już zabrzmi pierwszy gwizdek na obozach treningowych. Komisarz Silver jeszcze we wrześniu mówił, że obstawia początek stycznia, ale wszystko policzyli co i jak i wyszło im, że dla ograniczenia strat potrzebują jak najdłuższego sezonu, do tego jeszcze kolizja terminów z olimpiadą, więc żeby zmieścić wszystko sensownie w kalendarzu, trzeba postawić na 72 mecze i grę od 22.12. Zawodnicy trochę się na to krzywili, ale ostatecznie NBPA zaaprobowała tę datę, o czym poinformowano od razu w czwartek, po głosowaniu:

Mówi się, że rozpoczęcie jeszcze w grudniu obniży straty o jakieś pół miliarda dolarów. Ryzyko jest za to przeogromne, bo gramy bez bańki. Nawet jeśli z grubsza uda się to dograć do końca, to istnieje wielkie ryzyko, że po drodze będą się sypać jakieś “małe klocki” w stylu że jeden mecz się nie może odbyć, albo drugi bo kwarantanna tu, tam, ktoś zarażony etc. Osobną kwestią jest bezpieczeństwo zawodników, którzy zwracać uwagę muszą na tak zwane “load management”. Ale to, powiedziałbym, już w listopadzie, hehe…

#Kalendarium

Dziś 8 listopada, oto z czym wiąże się ta data w NBA:

1978: drużyny Sixers i Nets grały spotkanie, którego ostatnie 18 minut miało zostać dograne w innym terminie ze względu na protest. Datę wyznaczono na 23 marca 1979. W międzyczasie nastąpił między tymi klubami transfer, na mocy którego Harvey Catchings i Ralph Simpson zamienili się miejscami z Ericem Moneyem i Alem Skinnerem. Zatem mecz rozpoczynali w jednej drużynie, a kończyli go w innej.

1992: Drużyna Kings przerwała serię 42 porażek z zespołem Lakers. Wydatnie przyczynił się do tego Mitch Richmond, zdobywca 29 punktów. Pamiętacie tego zakapiora?

Swoje 82. urodziny obchodzi dziś Tom Sanders, ośmiokrotny mistrz NBA z zespołem Boston Celtics, członek Hall of Fame.

Fakty tygodnia

-> wracamy do gry 22 grudnia
-> Paul George się żeni (szczegóły poniżej)
-> Dani Avdija, zapamiętajcie to nazwisko, ESPN wybrała chłopaka najlepszym skrzydłowym tego draftu. Czy będzie kolejną gwiazdą z Europy? Dobra, lecim!

#PG się żeni!

Paul George ukląkł w końcu przed swoją wybranką Danielą i poprosił ją o rękę. Gdybym był złośliwy, to bym powiedział, że to jego najlepsza szansa na pierścień, ale nie jestem, to nie powiem. Ograniczę się tylko do stwierdzenia, że jeśli rychło mamy otrzymać obdarzonego koszykarskim talentem potomka, to Paul będzie musiał tego swojego “george’a” zagonić do roboty, bo taki “load management”, jak widzieliśmy w playoffs to na szybkie ojcostwo najlepiej nie wróży.

#Best coaches

Trenerzy NBA, którzy zdobyli mistrzowskie pierścienie. Trochę mnie zdziwiło, że na liście są tylko 34 nazwiska, ale jak się tak zastanowić, to przecież pierwsza siódemka ma 40 tytułów…


Czy Marcin Gortat zna się na NBA?

Pochwalcie się jaki był Wasz wynik przy tych pytaniach:

#Isn’t it… iconic?

Czy to nie ironiczne? Pytała Alanis Morissette w swoim największym hicie, ja pytam czy to nie ikoniczne, patrząc na listę tych zagrań. Masa wspomnień, amazing happens:

#Shaqtin’ Russell

Mało kto chyba zasługuje tak na swoje wydanie Shaqtin’ A Fool, jak właśnie Russell Westbrook.

#Long, long time ago…

Dziś w retro kąciku wspomniany wyżej Mitch Richmond. Jeśli chłopak o wzroście 196 cm ma w NBA ksywę “Rock” albo “Hammer” to wiedz, że coś się dzieje…

I to by było na tyle, THAT’S ALL, FOLKS!

[BLC]

Ostatnie Wpisy

26 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Kolejny przykład na to, że żony/narzeczone milionerów z NBA są wizualnie mocno przeciętne, a później dziwota że kolejny został przyłapany na zdradzie…

  (2)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Media ogłosiły wygraną Bindena. Media, które chcą i mają szanse być pierwszą, a nie czwartą władzą.

  Liczenie głosów trwa, frekwencja najwyższa od 112 lat… Na poziomie bastionów demokracji takich jak Kongo i Nigeria.

  (0)
  • Array ( )

   4 lata temu wszyscy czekali na oficjalne wyniki wyborów czy gratulowali Trumpowi dzień po wyborach? Takie czasy, fast food, fast life, fast wybory. Biden wygrał, temat pozamiatany, Trump robi z siebie idiotę. Jak to było – prawdziwego faceta poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna.

   (0)
  • Array ( )

   Ta, mówi się o fałszowaniu głosów jak w Rosji i że Trump żąda wyjaśnień, bo są dowody, to ‘robi z siebie idiotę’. Inteligentny to Ty nie jesteś

   (0)
  • Array ( )

   O jakim fałszowaniu wyborów ty mówisz? Ponad 100mln ludzi głosuję, trudno żeby wszystko bezproblemowo poszło. 4 lata temu też były skargi do sądu, ale Clintonowa z klasą pogratulowała i uznała wygraną Trumpa, choć wiadomo że wk…na była. W ogóle Trump obrał od początku taktykę – jeśli wygram to wybory są ważne, jak przegram to były sfałszowane. Daj spokój, gość się ośmiesza. W całej Pensylwanii wpłynęła 1 skarga od gościa który chciał zagłosować za matkę która niedawno zmarła a mówiła mu że chciałaby zagłosować na Trumpa…

   (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  A. Dzięki za listę trenerów. To ilu tam jest czarnoskórych? 🙂
  Pewnie dlatego, że nie mają równych praw i dostępu do stanowisk.

  (8)
  • Array ( )

   Na liście jest 2 czarnych trenerów i uważanie za bzdurę, że wielu nie dostało pracy z powodu koloru skóry jest po prostu głupie. Szczególnie, że do późnych lat ’60 czarni musieli mieć własne toalety czy też sklepy, w kolejnych dekadach rasizm nie zniknął, a tylko trochę malał.

   No ale, przecież każdy tutaj wie jaki Ty masz już wymyslony powód dla którego czarni nie dostawali pracy trenera w NBA. Do NBA czarni pewnie też przez długi czas nie byli dopuszczani, bo po prostu nie potrafili grać, nie?

   (4)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Jak patrzę na nałożnicę Georga to tak się zastanawiam, czy jakikolwiek sportowiec mistrzowskiego kalibru miał taką lalę? Jak on ma się skupić na grze jak pewnie non stop myśli czy ona aby się nie ten tego z innym?
  Każdy ma swój gust ale ona wygląda jakby ją wyciągnął z Night Clubu.
  Nie mówię to u latach na emeryturze, bo tam często dochodziło do rozwodów i zmian na młodszy model ale w czasie prajmu?
  Z tej mąki chleba nie będzie heh.

  (4)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Ale żeby nie pamiętać nazwisk 3 trenerów Ehhh słuchając gortiego zawsze mam wrażenie że stara się na siłę pozować na mądrzejszego niż w zasadzie jest ten nasz polski młotek z Bałut 🙂

  (10)
  • Array ( )

   Wątpię aby on się do nich zwracał po nazwiskach, a Ty się nimi posługujesz. Jakby ktoś mnie się zapytał o trenera z drużyny, to bym potrafił wymienić tylko imię, a nazwisko bez jakiś ABCD, to nie opcji abym sobie przypomniał.

   (-1)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Żart z listopadowym “load management” mnie położył :D. Myślałem, że już się dzisiaj nie doczekam NPAW, dzięki BLC za te rubrykę!

  (2)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Olimpiada to okres pomiędzy Igrzyskami tak więc prawidłowo powinno się mówić/pisać Igrzyska Letniej /Zimowej Olimpiady

  (-1)
  • Array ( )

   Wg SJP PWN
   Olimpiada
   1. «starogreckie igrzyska sportowe ku czci Zeusa»
   2. «międzynarodowe zawody sportowe organizowane co cztery lata przez różne państwa»
   3. «czteroletni okres pomiędzy starogreckimi igrzyskami, będący jednostką rachuby czasu w starożytnej Grecji»
   4. «konkurs z różnych dziedzin wiedzy organizowany corocznie dla uczniów»

   (8)

Komentuj

Gwiazdy Basketu