fbpx

NBA: Na przypale albo wcale #42

12

42. odcinek, jak Wam się podoba Dennis Rodman w barwach Lakers? Tak jest Moi Drodzy, był i taki epizod w karierze “Robaka”. Gdy w lutym 1999 roku Dennis jako free-agent dołączał do rozszalałego Shaqa O’neala i nabierającego krzepy Kobe byłem pewien, że zdobędą mistrzostwo. Niestety, nie było szkoleniowca, który potrafiłby spiąć talenty tych chłopaków w jedną całość.

Niedoświadczony Kurt Rambis nie dał rady, nie udało mu się poskromić temperamentu Rodmana, który został zwolniony jeszcze przed rozpoczęciem playoffs. Szkoda, wielka szkoda. W kolejnym sezonie zespół przejął Phil Jackson… a Jeziorowcy sięgnęli po pierwszy od wielu lat tytuł.

Kiedy jedno się kończy, drugie się zaczyna: takie jest odwieczne prawo natury. Właśnie rozpoczął się ostatni tydzień wakacji, ale sympatykom koszykówki jest to nawet na rękę, bo coraz bliżej do początku rozgrywek FIBA World Cup, które będą przedsmakiem kolejnego sezonu NBA. Jest słoneczny poniedziałek, 25 sierpnia, rzućmy więc okiem na kalendarz.

25 sierpnia 1965 roku: Bill Russel podpisał kontrakt czyniący go najlepiej zarabiającym (jak na tamte czasy) zawodnikiem NBA. Przebił zarobkami swego wielkiego rywala Wilta Chamberlaina, dokładnie o… jednego dolara.

Również 25 sierpnia, ale w 2003 roku Allen Iverson zdobywając 28 punktów w 23 minuty ustanowił rekord kwalifikacji olimpijskich, a Team USA pokonał drużynę z Kanady 111-71.

https://www.youtube.com/watch?v=S_oM2yOtMFY

Wszystko pięknie, ale jak podczas samych igrzysk skończył egoistyczny backcourt w osobach Iverson / Marbury pamiętamy…

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Nieprawda panie autor. Ice bucket challenge krytykować można go za to że niektórzy sie na nim lansują a polskie gwiazdy nie zrozumiały jego celu. Jednak czytałem wczoraj jakiś artykuł który wykazał jasno że organizacja dostała w tym roku 50 mln dolarów ponad, rok temu mieli 2 miliony.

  Także lansować się można, ale lepiej zrobic to jak Charlie Sheen. Może ć%un i al$ons z niego sie zrobił ale zrozumiał ocb.

  (9)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Krzysieg
  Odpowiedz

  Dopóki Ricky nie pokazuje swoich tatuaży z getta – takie zdjęcie może być 😀
  Podobają mi się ten Under Armory, ostatnie najki mi się strasznie pstrokate wydają

  PS znowu położyliście ładowanie? 😀

  (3)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe NadzeL
  Odpowiedz

  Pytanie z innej beczki, lecz czemu Krzyzewski nie wziął np. Iguadoli, uniwersalny chłop, broni zarąbiście, zdobywac też punkty umie jak musi.

  (8)

Gwiazdy Basketu